more_horiz
PR24 Portal
Section05

rata kredytu

Kredyt 2 proc. na mieszkanie. Minister rozwoju: w projekcie są rozwiązania, które zapobiegną nadużyciom

W projekcie ustawy w sprawie kredytu 2 proc. przewidzieliśmy rozwiązania, które mają przeciwdziałać nadużyciom - powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Zaznaczył, że jeśli kredytobiorca nie będzie mieszkać w nieruchomości zakupionej dzięki temu kredytowi, utraci prawo do dopłaty.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie kredyt hipoteczny dofinansowanie spłata kredytu rata kredytu finanse osobiste Ministerstwo Rozwoju

Milion klientów na wakacjach kredytowych. Banki spodziewały się znacznie większego zainteresowania

Nie wszyscy uprawnieni kredytodawcy skorzystali do tej pory z ulgi w spłacie raty. Dla banków to dobra informacja, ale sytuacja może się zmienić wraz ze wzrostem kosztów kredytu - informuje "Rzeczpospolita". O ustawowe zawieszenie spłat kredytów hipotecznych wnioskowały w większości osoby młode.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste banki kredyt hipoteczny spłata kredytu rata kredytu

Sprawdź, czy możesz skorzystać z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. UOKiK uruchomił specjalny kalkulator

UOKiK przygotował kalkulator finansowy umożliwiający sprawdzenie, czy osobom w trudnej sytuacji finansowej przysługuje prawo skorzystania z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Kalkulator sprawdzi także m.in. ratę kredytu hipotecznego po zmianie jego oprocentowania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy stopy procentowe UOKiK rata kredytu BGK POLSKA społeczeństwo

Resort sprawiedliwości chce przyspieszyć prace nad ustawą antylichwiarską. To efekt "boomu" na pożyczki

Ustawa antylichwiarska czeka na ostateczne rozpatrzenie w Sejmie. Resort sprawiedliwości chce przyspieszyć nad nią pracę, gdyż po "chwilówki" z firm pożyczkowych zaczynają sięgać coraz częściej kredytobiorcy hipoteczni. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy pożyczka Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości mieszkanie rata kredytu parabanki

Radosław Fogiel o wakacjach kredytowych: chyba nikt nie oczekiwał, że spłata raty nie będzie obowiązkowa

Pierwszym tematem w Trójkowym Komentarzu Dnia były wakacje kredytowe, o których właśnie poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister finansów Magdalena Rzeczkowska. – Możemy ulżyć kredytobiorcom w ten sposób, że w tych miesiącach nie spłacamy rat, albo spłacamy tylko kapitał, a odsetki się przesuwają – tłumaczył Radosław Fogiel w rozmowie z Dariuszem Wieczorkowskim. – Nikt chyba nie oczekiwał, że spłata raty nie będzie dla kredytobiorcy obowiązkowa – dodał.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Radosław Fogiel kredyt hipoteczny rata kredytu PiS Solidarna Polska wybory parlamentarne Trójka

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych. Eksperci spodziewają się podwyżki

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje 4 stycznia o wysokości stóp procentowych. Główny ekonomista PKB Banku Polskiego Piotr Bujak uważa, że członkowie Rady czwarty miesiąc z rzędu zdecydują się na podwyższenie poziomu stóp. A to nie jest dobra wiadomość dla spłacających kredyty mieszkaniowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe kredyt mieszkaniowy rata kredytu finanse mieszkania