more_horiz
PR24 Portal
Section05

rcb

ALERT POGODOWY Opady śniegu i marznący deszcz. Trudne warunki na drogach. IMGW wydał alerty

Ze względu na intensywne opady śniegu, wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, warunki na drogach mogą być bardzo trudne - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alerty pogodowe wydał też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczą północy, południa i południowo-zachodniej Polski, jak również częściowo centrum kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody IMGW śnieg Radio kierowców rcb

ALERT POGODOWY "Zostań w domu". RCB ostrzega przed śnieżycami. W całym kraju trudne warunki na drogach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Miejscami mogą być przerwy w dostawach prądu. Alerty dotyczą województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Z kolei GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. W całym kraju na drogach panują bardzo trudne warunki, głównie z powodu zalegającego błota pośniegowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rcb Radio kierowców zima śnieg GDDKiA pogoda

RCB ostrzeże o atakach rakietowych na Ukrainę? Wiceszef MON: byłbym wstrzemięźliwy

- Być może jest to warte rozważenia - powiedział w TVP Info wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz pytany, czy RCB mogłoby ostrzegać o rosyjskich atakach na ukraińskie cele. - Tego typu komunikaty będą wzbudzać wiele emocji w lokalnej społeczności, dlatego ja byłbym wstrzemięźliwy -  zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rcb wojna na Ukrainie służby i bezpieczeństwo Wojciech Skurkiewicz regiony podkarpackie lubelskie

"Odrobiliśmy lekcję z Czarnobyla". Ekspert o ryzyku zagrożenia promieniowania jądrowego

Główny ekspert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa uważa, że ryzyko wystąpienia zagrożenia promieniowaniem jądrowym w Polsce jest minimalne. Florian Naumczyk podkreśla równocześnie, że Polska jest gotowa na walkę ze skutkami kolejnej w historii ewentualnej awarii elektrowni jądrowej. - Odrobiliśmy lekcje z Czarnobyla - oświadczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rcb Rosja Ukraina wojna 2022

ALERT POGODOWY Uwaga! RCB ostrzega przed silnym wiatrem i burzami. Miejscami może być niebezpiecznie

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzeżenia przed burzami i ulewnym deszczem do odbiorców na terenie 3 województw oraz części powiatów 8 województw. Mieszkańcy otrzymują SMS o treści "Uwaga! Dziś i w nocy możliwy silny wiatr i burze. W czasie burz znajdź bezpieczne schronienie, zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr."
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW burza rcb lato alert pogodowy