more_horiz
PR24 Portal
Section05

Recep Tayyip Erdogan

Adam Borowski o możliwości powrotu do stanu sprzed 24 lutego: Ukraińcy się na to nie zgodzą

- Ofiary zbrodni były tak wielkie, że oni nie chcą słyszeć o tym, żeby oddać metr ukraińskiej ziemi. Społeczność międzynarodowa nie może dopuścić do tego, żeby powrócić do tamtej sytuacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski z Gazety Polskiej. Gościem "Debaty dnia" był także Piotr Kusznieruk z trybuna.info.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Rosja wojsko Turcja Recep Tayyip Erdogan ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

"Turcja odrzuca bezprawną aneksję Krymu". Ekspert OSW: Ankara podtrzymuje swoje zdanie z 2014 roku

Podczas szczytu Platformy Krymskiej turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Ankara wspiera integralność terytorialną Ukrainy i odrzuca bezprawną aneksję Krymu. - To sprawa, którą Turcja porusza od 2014 roku - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Michalski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Ekspert dodał, że Ankara dobrze zdaje sobie sprawę z kosztów jakie ponosi ze strony Moskwy za swoją mocną opinię względem Krymu.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Turcja Krym Recep Tayyip Erdogan

"Omówimy tę kwestię z Putinem". Prezydent Turcji zapowiada rozmowy o Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że omówi kwestię Zaporoskiej Elektrowni Atomowej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W czwartek turecki przywódca spotkał się we Lwowie, między innymi w tej sprawie, z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i sekretarzem Generalnym ONZ Antonio Guterresem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Europa Turcja wojna 2022 Wołodymyr Zełenski Recep Tayyip Erdogan elektrownia atomowa wojna na Ukrainie

Spotkanie Erdogan - Zełenski. Artur Żak: na poziomie symbolicznym to wsparcie dla Ukrainy

- Z nowych rzeczy wiemy, że prezydent Zełenski i Erdogan omówili potencjalną odbudowę Ukrainy po nastaniu pokoju, Turcja miałaby odpowiadać za odbudowę obiektów w obwodzie charkowskim - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Żak (Radio Lwów).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie Antoni Opaliński Recep Tayyip Erdogan Wołodymyr Zełenski ONZ Antonio Guterres

Przywódcy Turcji i ONZ we Lwowie. Iwański: Turcja chce iść za ciosem

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan i sekretarz generalny ONZ António Guterres spotkali się we Lwowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Jednym z tematów rozmów był eksport ukraińskiego zboża, na czym szczególnie zależy tureckim władzom. - Musimy pamiętać, że Turcja prowadzi politykę dosyć transakcyjną - komentuje w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Iwański z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Paweł Lekki wojna na Ukrainie Ukraina Turcja ONZ Recep Tayyip Erdogan Lwów

Erdogan proponuje spotkanie Putin-Zełenski w Stambule. Mówi też o kontynuacji dialogu z Rosją

Prezydent Turcji poinformował, że podczas spotkania z Władimirem Putinem zaproponował mu spotkanie z ukraińskim przywódcą Wołodymyrem Zełenskim w Stambule. Potwierdził też, że Ankara zgodziła się na częściową płatność za rosyjski gaz w rublach.
Zobacz więcej na temat:  Turcja Rosja serwis wschodni Władimir Putin Wołodymyr Zełenski Recep Tayyip Erdogan ŚWIAT Europa wojna 2022

Rosja chce obejść zachodnie sankcje. Liczy na pomoc Turcji

Rosja miała prosić Turcję o pomoc w obejściu zachodnich sankcji - poinformowały rosyjskie media niezależne. Prośba miała charakter nieformalny i nie wiadomo, czy ta kwestia została poruszona w Soczi na spotkaniu Władimira Putina i Recepa Tayyipa Erdogana. Wcześniej media informowały, że chodzi o zafałszowanie miejsca pochodzenia ropy i produktów ropopochodnych, które sprzedawany byłyby krajom trzecim - donosi korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Turcja wojna 2022 sankcje Władimir Putin Recep Tayyip Erdogan

Polityka prezydenta Erdogana. Witold Repetowicz: Turcja jest oknem Rosji na świat

- Obecnie patrzymy na Turcję przez pryzmat partii rządzącej AKP oraz prezydenta Erdogana, a poza AKP jest też inna Turcja, która być może wygra wybory w przyszłym roku i ta opozycja jest zdecydowanie bardziej zorientowana na współpracę z Zachodem - przyznał na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. międzynarodowych Witold Repetowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Dudkiewicz Azja Europa Turcja Rosja Władimir Putin Recep Tayyip Erdogan

Nie tylko Putin ma imperialne zapędy? "Marzeniem Erdogana jest odbudowa Imperium Osmańskiego"

Były szef izraelskich służb specjalnych Danny Yatom udzielił wywiadu greckiemu portalowi Ekathimerini, w którym skomentował politykę prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Stwierdził, że przywódca obecnie "czuje się słaby politycznie", jednak "jego marzeniem od dawna jest powrót Imperium Osmańskiego". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Turcja Recep Tayyip Erdogan Izrael służby specjalne

Erdogan "załatwił" Putina. Rosyjski przywódca musiał poczekać [WIDEO]

Władimir Putin słynie ze specyficznego zachowania podczas spotkań z przywódcami innych państw. Mianowicie - spóźnia się, aby pokazać swoją "siłę" - podczas gdy czekający siedzą sami "upokorzeni". Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan postanowił nieco odwrócić role. O szczegółach korespondent IAR Wojciech Cegielski.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Recep Tayyip Erdogan Rosja Turcja Iran Teheran Europa Wojciech Cegielski ŚWIAT

Zełenski rozmawiał z Erdoganem. "Debatowaliśmy o sposobach odblokowania ukraińskich portów"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że odbył rozmowę z przywódcą Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Dyskusja dotyczyła m.in. zagrożeń dla bezpieczeństwa żywnościowego, wywołanych przez Federację Rosyjską, a także sposobów odblokowania ukraińskich portów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski Recep Tayyip Erdogan Turcja