more_horiz
PR24 Portal
Section05

recykling

Czy robiąc zakupy zwracasz uwagę na opakowanie produktu? Projekt EIT Food "InformPack" uczy, że to ważne

Co oznaczają symbole na opakowaniach, czy trzeba opakowania po żywności myć przed wyrzuceniem, aby nadawały się do recyklingu i czy konieczne jest pakowanie świeżych warzyw i owoców - odpowiedzi na te pytania nie są dla konsumentów oczywiste. 15 września to Dzień Opakowań. Z pomocą przychodzi europejska kampania edukacyjna na rzecz odpowiedzialnego postępowania z opakowaniami na żywność, w której uczestniczy Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia recykling opakowanie

Eko-system obiegu zamkniętego. Orlen inwestuje w odzysk akumulatorów z aut elektrycznych

Orlen VC, należący do Grupy Orlen największy w Polsce korporacyjny fundusz venture capital, zainwestował w nowoczesną platformę umożliwiającą ponowne wykorzystanie i późniejszy recykling akumulatorów z milionów samochodów elektrycznych wprowadzanych co roku do użytku. To innowacyjne rozwiązanie stworzone przez niemiecką spółkę Circunomics, której Orlen VC został jednym z najważniejszych udziałowców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma Orlen elektromobilność samochody elektryczne akumulator recykling

Władze Krakowa przy okazji wymiany ulicznych lamp chcą utworzyć sieć ładowarek pojazdów elektrycznych

W ramach przygotowywanej przez Kraków modernizacji oświetlenia ulicznego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, planowane jest stworzenie systemu stacji do ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem latarni LED - podał wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja bateria samochody elektryczne recykling elektromobilność Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Kraków

Jak wykorzystać zużyte elementy samochodu? Zrobić z nich buty!

W dzisiejszych czasach szukamy rozwiązań, dzięki którym zużyte elementy i śmieci zyskują drugie życie. Ubrania z recyklingu tworzone są już od wielu lat. Nowością jest ich produkcja z pozostałości po materiałach używanych w fabrykach samochodów. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 sportowcy buty do biegania buty Japonia ekologia recykling