X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
reforma sądownictwa

"Wspiera przestępczy atak na ministra i jego rodzinę". Wiceszef MS o tekście "Wyborczej"

- Reformujemy wymiar sprawiedliwości. Publikacja "Gazety Wyborczej" jest motywowana tym, że Ministerstwo Sprawiedliwości bardzo aktywnie prowadzi prace dotyczące zmiany polskiego systemu prawnego, dotyczące tego, żeby ukrócić przestępczość kryminalną i gospodarczą (...) - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda

Uniewinniony po latach. Batalia mężczyzny oskarżonego o znęcanie się nad żoną

- To była gehenna, ponieważ wszystkie cztery składy sędziowskie przyjęły od razu, na wiarę, wersję oskarżycielki, a moich argumentów nikt nie słuchał - mówił Jerzy Tuszyński, uniewinniony po 13 latach od zarzutu fizycznego i moralnego znęcania się nad żoną. Sprawą zainteresowali się reporterzy programu TVP Info, "Kasta".
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo regiony Warszawa reforma sądownictwa POLSKA mazowieckie

Małgorzata Gersdorf nie uznaje Izby Dyscyplinarnej SN, ale przekazała do niej sprawy

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf kilkukrotnie podkreślała, że Izba Dyscyplinarna nie może być uznana za sąd. Robiła to m.in. jako przewodnicząca składu, który wydał głośną uchwałę trzech izb SN z 23 stycznia 2020 r. - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna". Mimo to przekazała Izbie Dyscyplinarnej kilka spraw do rozpoznania.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy sądownictwo reforma sądownictwa polityka POLSKA

"Tej patologii nie można tolerować". Jarosław Kaczyński zapowiada kontynuację reformy sądów

- Reforma wymiaru sprawiedliwości musi być kontynuowana, jeśli będą ku temu warunki polityczne. Jednym z podstawowych jest zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej prawicy skomentował również trwającą kampanię wyborczą.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński reforma sądownictwa sąd sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość PiS kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda

"Grożono mi, że skończę jak Kostecki". Wstrząsająca rozmowa z mężczyzną, który walczy o sprawiedliwość

- Błagam o pomoc. Zostałem znieważony i zwyzywany przez funkcjonariuszy. Jedna z kobiet groziła mi, że jak się poskarżę do telewizji albo do pani mecenas, to skończę w więzieniu jak Kostecki na Białołęce - mówił Robert Fidura w rozmowie z mec. Beatą Bostak-Kruczek, którą ujawniono w programie "Kasta" w TVP Info. Reporterzy wrócili do tematu mężczyzny, który został skazany za molestowanie, mimo że wycofano zeznania.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd TVPinfo POLSKA prokuratura areszt reforma sądownictwa

Wiceminister sprawiedliwości: działania UE ws. reformy sądownictwa w Polsce mają charakter polityczny

- Sytuacja Polski, która jest ważnym na arenie międzynarodowej krajem, która broni tradycyjnych wartości, tradycyjnej rodziny, może być nie w smak zarówno mainstreamowi europejskiemu, jeśli chodzi o obecny skład Komisji Europejskiej, jak i liberalnym elitom politycznym i sędziowskim w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska

Andrzej Anusz: nie sądzę, żeby Tusk "dał twarz" kampanii Kidawy-Błońskiej

- Donald Tusk będzie łącznikiem między Szymonem Hołownią oraz Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Będzie wykonywał pracę polityczną i stanie się szefem zaplecza politycznego kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Anusz (Instytut Piłsudskiego).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska Donald Tusk

Dariusz Joński: w interesie Polski jest to, aby budżet UE był jak największy

- Niepokojące są informacje, że jesteśmy zestawiani z Węgrami i mówi się, że dostaniemy mniej pieniędzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska/Inicjatywa Polska). - Zobaczymy, jak poradzi sobie z tym nasza dyplomacja - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA reforma sądownictwa sądownictwo ustawa o ustroju sądów powszechnych Dariusz Joński onkologia służba zdrowia Stanisław Janecki

Jourova: nie zawahamy się wszcząć procedury ws. naruszenia prawa UE przez Polskę

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej powtórzyła, że jeśli potwierdzą się obawy co do znowelizowanej ustawy sądowej w Polsce, będzie postępowanie o naruszenie unijnego prawa. Viera Jourova powiedziała o tym na posiedzeniu Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska Beata Płomecka Vera Jourova reforma sądownictwa sądownictwo Europa Beata Kempa

Izabela Leszczyna o kampanii prezydenckiej: treść ważniejsza niż forma

- Koncentrujemy się teraz w partii na wyborach prezydenckich. Nie znam szczegółów konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, bo nie zajmuję się organizowaniem tego wydarzenia, ale wiem na pewno, że ważniejsza jest treść niż forma – powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Leszczyna, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Solidarna Polska Platforma Obywatelska Izabela Leszczyna wybory prezydenckie 2020

"Nie wchodźmy w politykę, bo to jest koniec niezależności". Apel sędziego Macieja Nawackiego

Nieustannie apeluję do sędziów: "nie wchodźmy w politykę, bo to jest koniec niezależności" - mówi w tygodniku "Sieci" prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, sędzia KRS Maciej Nawacki. - Sędzia musi być odporny na naciski i presje, musi mieć zdolność przeciwstawienia się także środowiskowym naciskom - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo reforma sądownictwa Krajowa Rada Sądownictwa