more_horiz
PR24 Portal
Section05

reforma

"To system funkcjonowania układów jeszcze z komunizmu". Prof. Krysiak o konieczności reformy polskich sądów

- W polskim sądownictwie funkcjonuje system układów, który przetrwał z komunizmu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana). Gośćmi audycji byli także prof. Mieczysław Ryba (KUL) i prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki).
Zobacz więcej na temat:  sąd sądownictwo POLSKA polityka Sąd Najwyższy Polskie Radio 24 prawo reforma

Prof. Kleiber: musimy dalej pracować nad reformą wymiaru sprawiedliwości i udowadniać, że mamy rację

- Słabym punktem naszej sytuacji jest to, że reforma wymiaru sprawiedliwości nie okazała się dość skuteczna, musimy dalej nad nią pracować i przekonywać UE, że to co robimy to rozwiązania obowiązujące już w innych unijnych krajach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, red. naczelny portalu wszystkoconajwazniejsze.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy sądownictwo reforma reforma sądownictwa

Ustawa o bezpieczeństwie pacjenta. Szef MZ o jakości w systemie zdrowia

- Reforma ta definiuje pojęcie jakości w systemie opieki zdrowotnej. Za analizowanie jakości i wypłacanie premii za jakość odpowiedzialny będzie NFZ - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że projekt ustawy o jakości i bezpieczeństwie pacjenta jest w tej chwili finalizowany.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia polityka społeczeństwo służba zdrowia zdrowie NFZ reforma

"Zmiany są czytelne dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej". Bartoszewicz o reformie w podatkach

- Szereg zmian jest korzystnych, a to co boli, to składka zdrowotna i jej wielkość w zależności od umowy czy rodzaju działalności - tak o reformie podatkowej mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista z SGH.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polski Ład reforma podatki kwota wolna od podatku GOSPODARKA rząd Mateusza Morawieckiego społeczeństwo zjednoczona prawica

polski ład "Największa reforma podatkowa od 30 lat". Piotr Arak: celem zmian jest większa sprawiedliwość systemu

- Wprowadzana reforma to pierwsza tak duża zmiana w polskich podatkach od 30 lat - uważa szef Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak. Zwraca przy tym uwagę, że po zmianach system ma być bardziej sprawiedliwy, m.in. ma zmniejszyć różnicę w opodatkowaniu między jednoosobową działalnością gospodarczą a umową o pracę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład reforma podatki Ministerstwo Finansów finanse publiczne finanse osobiste