X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
reformy

Zgoda unijnych ambasadorów na reformę prawa autorskiego

Jest zgoda unijnych ambasadorów na reformę prawa autorskiego. Zatwierdzili oni ustalenia negocjatorów Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich z ubiegłego tygodnia. Przeciwko było pięć krajów - Polska, Włochy, Holandia, Finlandia i Luksemburg, od głosu wstrzymały Belgia i Słowenia. To nie wystarczyło, by zablokować reformę prawa autorskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska prawo autorskie reformy piractwo

LGBT Plus i 500+. Jaką Polskę chcemy zbudować?

Nowy program PiS uzwlędnia zmiany w 500+, a Karta LGBT Plus, którą przygotował Rafał Trzaskowski - ma na celu zadbać o prawa osób homo, bi i transeksualnych oraz wprowadzić odpowiednią edukację na ten temat w szkołach. Czy konserwatyzm ma prawo istnieć równolegle z nowoczesnymi zmianami, typowymi dla krajów Unii Europejskiej? 
Zobacz więcej na temat:  PiS polityka program 500+ reformy Antoni Trzmiel homoseksualizm dzieci społeczeństwo

Ocena zmian w Polsce. Najpoważniejsze od 30 lat

W którym momencie naszej najnowszej historii znajdujemy się obecnie? Czy możemy znaleźć analogie do któregoś z etapów dziejów III RP lub wcześniejszych i czy dobrze wykorzystujemy nasze szanse? Gośćmi audycji Szukając Dziury w Całym byli: prof. Antoni Dudek, politolog i historyk UKSW oraz prof. Marek Cichocki politolog i socjolog z Collegium Civitas.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość odzyskanie niepodległości Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Beata Szydło reformy Antoni Dudek Łukasz Warzecha polityka historyczna

"Chcemy, by ratownictwo było od góry do dołu państwowe"

13 kwietnia Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ratownictwie medycznym. W myśl nowych przepisów system ratownictwa będzie w Polsce państwowy. Dysponenci prywatni będą mogli świadczyć swoje usługi tylko do końca roku. O nowych przepisach mówił na antenie Jedynki Roman Badach-Rogowski z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski służba zdrowia reformy