more_horiz
PR24 Portal
Section05
reformy

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej. Ast: jestem pewny, że uchwalimy ustawę do końca maja

- Planuję posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka w przyszłym tygodniu i do końca maja cały projekt reformy wymiaru sprawiedliwości zostanie przeprocedowany - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast z PiS, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs sądownictwo reformy Polska w Unii Europejskiej zjednoczona prawica rząd Mateusza Morawieckiego

Mobile Trends Awards 2021. Głosuj na multimedialny serwis "Konstytucja 3 maja"!

Wśród trzech nominacji, jakie otrzymało Polskie Radio do Nagród Mobile Trends Awards 2021, znalazł się serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl. Zachęcamy do zapoznania się z tą multimedialną opowieścią powstałą w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz – do oddania na ten projekt głosu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio konstytucja 3 maja Mobile Trends oświecenie reformy W POLSKIM RADIU

Reforma sądownictwa. Zbigniew Ziobro: projekty zmian są w trakcie konsultacji rządowych

Jak powiedział Zbigniew Ziobro, projekty dotyczące sądów powszechnych są w trakcie konsultacji rządowych. "Jeśli wejdą w życie skończą z chaosem wywołanym przez polityków poprzebieranych w togi i będą służyły wszystkim Polakom" - ocenił minister sprawiedliwości w rozmowie z "Gazetą Polską".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo reformy sąd

POLSKI ŁAD Polski Ład. Piotr Arak: to największa zmiana w systemie podatkowym od początku jego istnienia

- Deklaracja PIT-2 sięgająca do zarania naszego systemu podatkowego nie była aż tak istotna, ponieważ sama kwota wolna od podatku wynosiła dla większości pracowników w Polsce 3 tys. zł, a dzisiaj to 30 tys. - przypomniał na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reformy podatki pit Polski Ład kwota wolna od podatku społeczeństwo wynagrodzenia

Wiceszef MSZ o sytuacji na granicy: migranci są wykorzystywani przez Mińsk jak "mięso armatnie"

- Prowadzimy obecnie rozmowy z wieloma krajami UE, w tym z Hiszpanią i z Niemcami. Tłumaczymy, na czym polega zjawisko nielegalnej imigracji na granicy polsko-białoruskiej i jak jest niebezpieczne ze względu na jego eskalację - powiedział wiceminister polskiego MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania POLSKA polityka migracja imigranci w Europie imigracja dyplomacja sądownictwo reformy sąd Polonia granica Białoruś reforma sądownictwa Szymon Szynkowski

"Omówiliśmy inicjatywy mające przywrócić stabilność gospodarczą". Spotkanie ministrów finansów Grupy V4

Ministrowie finansów Grupy Wyszehradzkiej spotkali się w Budapeszcie. To pierwsze spotkanie w gronie V4 podczas trwającej od lipca Prezydencji Węgierskiej w Grupie V4. Rozmawiano m.in. o działaniach na rzecz odbudowy gospodarek i wyzwaniach finansowych w popandemicznej rzeczywistości.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Unia Europejska reformy

POLSKI ŁAD Zmiany w podatkach i składce zdrowotnej. Rząd wyjaśnia kształt i zakres reform Polskiego Ładu

Rząd przyjął projekty reform w ramach Polskiego Ładu ws. podatków i składki zdrowotnej. Jedna z najważniejszych zmian to podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Rząd przekonuje, że na nowych rozwiązaniach zyska niemal 18 milionów Polaków i dementuje pojawiające się w mediach doniesienia nt. negatywnych konsekwencji reform. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład podatki NFZ samorząd reformy GOSPODARKA gospodarka polska finanse

TYLKO U NAS "Zmiany są potrzebne". Jarosław Kaczyński o reformie sądownictwa

- Jeśli chodzi o reformę sądów, to jest planowana. My będziemy reformowali państwo, bo jego obecny kształt nie jest przystosowany do naszych warunków politycznych, kulturowych - zapowiedział na antenie Polskiego Radia 24 prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo służby i bezpieczeństwo Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość sąd reforma sądownictwa reformy

Premier: chcemy ruszyć szeroką ławą z wieloma projektami

- Chcemy ruszyć szeroką ławą z wieloma projektami, zwiększenie zasobów mieszkaniowych i możliwość pozyskania mieszkania są dla nas priorytetem, mamy przygotowane akty prawne, które pozwolą realizować zapowiedzi dot. służby zdrowia - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki służba zdrowia Polski Ład pracodawcy pracownik umowy śmieciowe umowa o dzieło Sejm reformy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem