more_horiz
PR24 Portal
Section05

regiony

Wicepremier Błaszczak: włączamy polski przemysł do łańcucha produkcji na rzecz wojska

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ocenił, że odkąd Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę, konsekwentnie rozwijane jest Wojsko Polskie. - Powołujemy nowe jednostki w miejsce tych, które zostały zlikwidowane za czasów rządów Donalda Tuska i wyposażamy te jednostki w nowoczesny sprzęt - mówił wicepremier na konferencji prasowej w Fabryce Pojazdów Szynowych H.Cegielski w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie Poznań Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo

PR24 Nowy prezes kopalni Bogdanka ujawnia plany. "Chcemy być motorem napędowym Lubelszczyzny"

- Do tej pory byliśmy kojarzeni jedynie jako kopalnia węgla kamiennego. Chcemy się przekształcić w regionalny koncern o zdywersyfikowanych źródłach przychodów. Rozpatrujemy różne projekty wydobywcze w Polsce, poszukujemy węgla koksującego na południu Lubelszczyzny. Chcemy też wejść w transformację energetyczną na dużą skalę - mówił w Polskim Radiu 24 Kasjan Wyligała, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia bogdanka węgiel Lublin Lubelszczyzna regiony POLSKA

Olsztyn złożył hołd powstańcom styczniowym. Szef MON: pamięć o bohaterach to ważny element etosu żołnierzy

W Olsztynie 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego upamiętniono w niedzielę nabożeństwem oraz złożeniem kwiatów przy obelisku przypominającym o zatrzymaniu Wojciecha Kętrzyńskiego, który przewoził broń powstańcom. Podczas uroczystości odczytano list ministra obrony narodowej. Jak podkreślił Mariusz Błaszczak, zryw ze stycznia 1863 r. "zadecydował o trwałym istnieniu naszego kraju na politycznej mapie świata, o naszej silnej tożsamości narodowej i o tym jak postrzegamy i wspieramy walkę o suwerenność toczoną przez inne państwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Powstanie Styczniowe historia Polski Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej

Wypadek autokaru pod Lublinem. Koniec utrudnień na trasie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Wandzin (woj. lubelskie). W nocy doszło tam do wypadku autokaru, który wypadł z drogi. - Podróżowało nim 37 obywateli Białorusi - powiedział dla portalu polskieradio24.pl st. kpt. Michał Mazur, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Siedem osób trafiło do szpitali.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek regiony Lublin lubelskie autobus

Niemcy znowu stoją w korkach - najdłużej w Monachium i Berlinie

Niemcy znów utknęli w korkach. O ile w latach pandemii Covid-19 w godzinach szczytu do centrów miast wjeżdżało znacznie mniej samochodów, to sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu w 2022 roku - pisze portal dziennika "Welt", powołując się na badania firmy Inrix. Najbardziej zakorkowane są Monachium i Berlin.
Zobacz więcej na temat:  korki regiony społeczeństwo kierowcy samochody motoryzacja granica Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Niemcy

Rafał Trzaskowski twarzą reklamy na rozkładach jazdy tramwajów... w Bydgoszczy. Czy to partyjna przysługa?

Mieszkańcy Bydgoszczy nie kryją zaskoczenia. Na tablicach ITS (Inteligentnych Systemów Transportowych) tuż przy informacji o godzinie przyjazdu tramwajów i autobusów pojawiła się reklama Campus Academy. Jej twarzą jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Sprawą zajął się "Express Bydgoski". Jak ustalono, nie ma możliwości wykupienia reklamy na tablicach ITS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski regiony Bydgoszcz kujawsko-pomorskie samorząd transport miejski

ALERT POGODOWY GDDKiA ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach. Spadnie nawet 12 cm śniegu

Ponad 1100 pługów i piaskarek walczy ze śniegiem i lodem na polskich drogach – poinformowała w piątek w porannym komunikacie GDDKiA. Dzięki nim wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Najtrudniejsze warunki są na południu kraju i w woj. warmińsko-mazurskim.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody IMGW śnieg zima wiatr regiony Radio kierowców alert pogodowy POLSKA GDDKiA kierowcy bezpieczeństwo na drodze mazowieckie

Wybuch w Siecieborzycach. 34-latek oskarżony o podłożenie paczki z bombą. To były partner ofiary

Policja zatrzymała sprawcę odpowiadającego za podłożenie paczki z materiałem wybuchowym w domu w Siecieborzycach. 34-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób oraz spowodowania obrażeń ciała 31-latki oraz dwójki dzieci. To były partner kobiety - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prokurator Ewa Antonowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wybuch lubuskie regiony