more_horiz
PR24 Portal
Section05
rekonstrukcja rządu

Prezes PiS odchodzi z rządu. Terlecki: Jarosław Kaczyński planuje intensywny udział w pracach partii

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS odniósł się do kwestii rekonstrukcji rządu po odejściu z niego Jarosława Kaczyńskiego. Na większe zmiany, przyznał Ryszard Terlecki w rozmowie z polskatimes.pl, się nie zanosi. Wskazał też "naturalnego kandydata" na funkcję wicepremiera, którą zwolni prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński rekonstrukcja rządu Ryszard Terlecki polityka POLSKA

"Jego mocną stroną jest wszechstronność". Szef sejmowej komisji rolnictwa o Henryku Kowalczyku

Przewodniczący komisji rolnictwa w obu izbach parlamentu pozytywnie odnieśli się do rekonstrukcji rządu, która objęła między innymi urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Nowym szefem resortu został Henryk Kowalczyk. Dodatkowo będzie on też pełnił funkcję wicepremiera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo Henryk Kowalczyk rekonstrukcja rządu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

TYLKO U NAS Rosnące ceny nawozów, ASF, budowa holdingu spożywczego. Nowy minister rolnictwa o wyzwaniach dla polskiej wsi

- Ceny nawozów znacząco podnoszą koszty produkcji, rosną wraz z cenami gazu. To największe wzywanie obecnej chwili. Drugą sprawą jest ASF, będziemy starali się ograniczać chorobę - mówił w Polskim Radiu 24 wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu POLSKA polityka rząd Mateusza Morawieckiego rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk

Jacek Karnowski o zmianach w rządzie: to rekonstrukcja porządkująca

- Nie możemy mieć pretensji do obozu rządzącego, że stara się równoważyć siły w ramach swojej formacji. Nie wykracza to poza żadne standardy. Tę rekonstrukcję nazwałbym porządkującą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z tygodnika "Sieci". Gościem "Debaty dnia" był także Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd premier Mateusz Morawiecki Andrzej Duda zjednoczona prawica POLSKA polityka Polskie Radio 24

"To działanie z myślą, by Polska rozwijała się jeszcze lepiej". Prezydent dokonał zmian w składzie rządu

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. - Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty; staram się, żeby współpraca z rządem układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie - mówił we wtorek do nowo powołanych ministrów prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Piotr Müller rząd rekonstrukcja rządu

"Ma charakter porządkujący". Prof. Jacek Reginia-Zacharski o rekonstrukcji rządu

- Ta sytuacja trochę się przeciągnęła, natomiast wymagała uporządkowania - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski, komentując zbliżającą się rekonstrukcję rządu. Jak stwierdził, wiadomo było, że musi do tego dojść, odkąd koalicję opuścił Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż rekonstrukcja rządu PiS rząd Mateusz Morawiecki zjednoczona prawica POLSKA polityka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem