more_horiz
PR24 Portal
Section05

RELACJA

Mobilizacja w Rosji. Szef Sił Zbrojnych Ukrainy: zniszczymy wszystkich, którzy przyjdą z bronią [ZAPIS RELACJI]

"Zniszczymy wszystkich, którzy przyjdą na naszą ziemię z bronią, czy dobrowolnie, czy w ramach mobilizacji" - zapowiedział naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny. Jak dodał "żadne ogłoszenia wojskowo-politycznych władz kraju-agresora nie wpłyną na naszą gotowość do walki o swoją wolność". Decyzja Władimira Putina o mobilizacji w Rosji ma objąć 300 tys. ludzi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT RELACJA Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Europa

NA ŻYWO Szef RBNiO Ukrainy o ultimatum Miedwiediewa: lepiej niech szuka dla siebie "bunkra Saddama" [RELACJA]

- Dmitrij Miedwiediew powinien myśleć o "bunkrze Saddama" lub Korei Północnej, gdzie będzie się ukrywał - powiedział sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Miedwiediew wcześniej groził Ukrainie, pisząc, że obecne ultimatum Rosji to "rozgrzewka", a planem Moskwy jest "kapitulacja Ukrainy" na "rosyjskich warunkach". Śledzimy przebieg wojny Rosji przeciw Ukrainie i reakcje międzynarodowe na te wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina wojsko serwis wschodni wojna na Ukrainie RELACJA

NA ŻYWO Ukraińcy w natarciu. Nieoficjalnie: wojska wkraczają do Iziumu [RELACJA]

Siły Zbrojne Ukrainy wkraczają do ​​Iziumu - przekazał żołnierz Gwardii Narodowej i były zastępca tamtejszej rady miasta Nikita Karakai. Tę informacje potwierdzają też lokalne media, które podkreślają, że jest to wielki sukces kontrofensywy, wypychającej rosyjskie wojska z okupowanych terenów. Na bieżąco śledzimy najnowsze doniesienia ze Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Rosja RELACJA

NA ŻYWO Armia ukraińska przyznaje: to my staliśmy za atakami na Krymie [RELACJA]

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny oświadczył, że to jego armia jest odpowiedzialna za serię sierpniowych ataków na rosyjskie bazy lotnicze zlokalizowane na anektowanym przez Rosjan Krymie, w tym za zniszczenia, do których doszło na terenie bazy Saki. Ukraina do tej pory tylko sugerowała swoje zaangażowanie w te ataki. Śledzimy doniesienia ze Wschodu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Europa Europa Wschodnia wojna na Ukrainie wojna 2022 RELACJA

Brawurowa akcja Ukraińców. Zniszczyli tajną bazę FSB [ZAPIS RELACJI]

Jednostka specjalna Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy zniszczyła bazę FSB w tymczasowo okupowanym przez Rosjan Kamieńcu-Dnieprowskim w obwodzie zaporoskim. Wojskowi uszkodzili kilka obiektów bazy rosyjskiej, na terenie której trwają obecnie pożary. Został także wysadzony w powietrze magazyn, gdzie przechowywano biuletyny do głosowania na referendum o "dołączeniu do Rosji". Dokładna liczba zabitych i rannych Rosjan nie jest znana. Ocaleli i ranni pośpiesznie są ewakuowani w stronę okupowanego Krymu. Na bieżąco śledzimy najnowsze doniesienia ze Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski Rosja RELACJA

Ukraińcy uderzyli w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Zniszczyli artylerię Rosjan [ZAPIS RELACJI]

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w piątek w wieczornym komunikacie, że siły ukraińskie dokonały ostrzału w rejonie Enerhodaru, gdzie znajduje się Zaporoska Elektrownia Atomowa, a także Chersonia na południu Ukrainy, niszcząc uzbrojenie przeciwnika. Zachęcamy do zapoznania się z zapisem relacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski Rosja RELACJA

Politycy PiS: zbombardowany przez Niemców Frampol nie miał znaczenia wojskowego [ZAPIS RELACJI]

Frampol nie miał znaczenia wojskowego, atak na miasto był zbrodnią – mówili w czwartek marszałek Sejmu Elżbieta Witek i wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Wraz z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem uczestniczyli w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej we Frampolu (lubelskie). Zachęcamy też do zapoznania się z zapisem relacji z 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo historia Polski II wojna światowa RELACJA Andrzej Duda Westerplatte Mateusz Morawiecki

Coraz gorsza sytuacja tuż przy Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Płoną całe ulice [ZAPIS RELACJI]

Burmistrz Enerhodaru Dmytro Orłow poinformował, że Rosjanie ostrzelali dwie dzielnice miasta. Pociski miały trafić przynajmniej w jedno mieszkanie i zaparkowane samochody. Trwa ustalanie liczby poszkodowanych i skali zniszczeń. Lokalne władze apeluje do mieszkańców o zachowanie bezpieczeństwa i niezbliżanie się do okien. Choć Enerhodar jest pod kontrolą Rosjan, co jakiś czas ostrzeliwują oni okolice znajdującej się tam Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Rosja RELACJA