X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
relacje polsko-białoruskie

Rosja i Białoruś mają walczyć ze "skażeniem" historii

Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział, że rusofobia w szeregu europejskich krajów staje się niemal oficjalną ideologią. Siergiej Ławrow w trakcie pobytu w Mińsku mówił również, że Rosja i Białoruś przywiązują wielkie znaczenie do zachowania wspólnej historii. Białoruś zamierza wraz z Rosją walczyć z "fałszowaniem historii" - deklarował szef białoruskiej dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie Rosja

Łukaszenka: od rosyjskiej bazy lepsze będą rakiety

Aleksander Łukaszenka na spotkaniu z grupą amerykańskich analityków zaznaczył, że jeśli NATO będzie "straszyć", rozmieszczając bazy w Polsce lub w inny sposób to Białorusi potrzebna będzie skuteczniejsza broń. Jednocześnie zapewniał, że rosyjskiej bazy na Białorusi nie trzeba. - Chce wsparcia od Zachodu, ale bez warunków - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Aleś Zarembiuk z Białoruskiego Domu.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie Rosja

Szef MSZ w Mińsku: Fort Trump to reakcja na agresję Rosji

Planowane rozszerzenie amerykańskiej obecności w Polsce to reakcja na agresywne działania Rosji, nie jest zagrożeniem dla sąsiadów – mówił w Mińsku podczas posiedzenia Grupy Głównej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jeśli politycy w Polsce mówią o tym, że chcą wydać miliardy na niejaki Fort Trump, to my nie jesteśmy przecież idiotami i oczywiście reagujemy na to wraz z naszym najważniejszym sojusznikiem – mówił wcześniej Łukaszenka.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie

Wizyta szefa MSZ na Białorusi. Komentarze

- Następuje poprawa sytuacji, jeśli chodzi o szkolnictwo polskie na Białorusi. Myślę, że Mińsk chce grać tym elementem próbując uzyskać pewne koncesje - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Zaniewicz, redaktor naczelny polskojęzycznej wersji Eastbook.eu. Wizytę szefa MSZ w Mińsku komentowali również: Włodzimierz Pac, korespondent Polskiego Radia w Mińsku oraz dr Ryszard Żółtaniecki, dyplomata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś dyplomacja relacje polsko-białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz

Monachijska konferencja w Mińsku

Posiedzenie Grupy Głównej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa rozpoczęło się w środę w Mińsku. Wśród uczestników spotkania, którego tematem jest bezpieczeństwo w regionie i relacje Wschód-Zachód, bądą m.in. minister Jacek Czaputowicz i komisarz UE Johannes Hahn. Wcześniej na Białorusi był też asystent sekretarza stanu USA Wess Mitchell.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie

TYLKO U NAS Szkoła dla młodych z Białorusi. Poznawali Polskę "od środka"

Aktywni młodzi ludzie, pochodzący z różnych miejsc Białorusi, spotkali się m.in. z marszałkiem Senatu, z politykami partii rządzącej i opozycji, PO i PiS, z samorządem. To dla nich unikalna okazja, by zobaczyć, jak funkcjonuje zupełnie inny niż białoruski system polityczny. Szkołę letnią zorganizowała białoruska prodemokratyczna partia opozycyjna "Ruch O Wolność".
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś TYLKO U NAS społeczeństwo relacje polsko-białoruskie

Dekomunizacja i białoruski działacz. Deklaracja szefa IPN

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek powiedział, że jest gotowy zorganizować spotkanie polskich i białoruskich historyków w sprawie białoruskiego polityka, lingwisty Bronisława Taraszkiewicza. Jego nazwisko może zniknąć z nazwy ulicy w Bielsku Podlaskim w związku z planami dekomunizacji nazewnictwa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT IPN dekomunizacja relacje polsko-białoruskie

"17.09 walczyli do końca". Album o sekretach granicy ryskiej

Nieznane fotografie z przedwojennej ryskiej granicy, walka wywiadów Polski i Sowietów, przemyt, budowanie umocnień, propaganda, życie codzienne Korpusu Ochrony Pogranicza, bohaterska walka dwóch KOP-istów zaskoczonych wtargnięciem armii radzieckiej – o tym wszystkim opowiada dr Ihar Mielnikau w nowej książce "Granica była pod Mińskiem 1921-1941”. W albumie są setki zdjęć, opis umocnień granicy i nieznane historie, do których dotarł niezależny białoruski historyk.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś NASZ WYWIAD Białoruś ZSRR Związek Radziecki HISTORIA relacje polsko-białoruskie