X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
religia

"Wymowny znak wdzięczności wobec służb medycznych". Prezydent na Jasnej Górze

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości 96. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia. Mszy św. przewodniczy bp Tadeusz Lityński, a homilię wygłosi przewodniczący zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  pielgrzymka Jasna Góra Kościół prezydent Andrzej Duda wiara katolicyzm aktualności katolickie religia społeczeństwo POLSKA

#PilnujcieMiTychSzlaków. Słowa Jana Pawła II hasztagiem akcji promującej efektywny wypoczynek

Studenci krakowskich duszpasterstw akademickich zachęcają do aktywnego wypoczynku wśród polskich krajobrazów i publikowania zdjęć z wakacji z hasztagiem #PilnujcieMiTychSzlaków. Tymi słowami Karola Wojtyły zachęcają do akcji, która promuje mądry i efektywny wypoczynek.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II papież Karol Wojtyła Kraków wypoczynek Kościół społeczeństwo religia aktualności katolickie POLSKA

Papież Franciszek: św. Jan Paweł II niezwykłym darem Boga dla Kościoła i dla Polski

Niezwykły dar Boga dla Kościoła i dla Polski - tak papież Franciszek wspomina świętego Jana Pawła II. W przesłaniu do krakowskiej młodzieży z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, ojciec święty podkreślił, że różne trudności nie były przeszkodą na drodze do świętości dla papieża Polaka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jan Paweł II papież Franciszek aktualności katolickie religia Kościół katolicki

Dr Dariusz Karłowicz: Polacy mają przywilej innego rozumienia Jana Pawła II

- To jest trochę jak z rozumieniem Fryderyka Chopina. Można wyczytać z książek, że Chopin wykorzystywał polskie melodie ludowe, a nawet nauczyć się je rozpoznawać. Można je też po prostu słyszeć. Są takie melodie w dziele Jana Pawła II, które my po prostu słyszymy. To jest nadzwyczajny przywilej - mówił w Polskim Radiu 24 filozof dr Dariusz Karłowicz.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Karol Wojtyła Kościół katolicki POLSKA religia społeczeństwo

"Zapominamy o przesłaniu Jana Pawła II". Publicyści o dziedzictwie papieża Polaka

- Jan Paweł II nie tylko wyprowadzał nas z komunizmu, ale również ostrzegał przed kapitalizmem - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego". Gościem byt również Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). W poniedziałek obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Karol Wojtyła Kościół katolicki religia społeczeństwo POLSKA

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Krakowskie uroczystości z udziałem prezydenta i premiera

Z udziałem najwyższych władz państwowych, m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, w Krakowie odbyły się uroczystości setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. W godzinie narodzin Karola Wojtyły w sanktuarium świętego odprawiona została msza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Karol Wojtyła Jan Paweł II Mateusz Morawiecki religia Kościół katolicki społeczeństwo

Fotograf św. Jana Pawła II: w cieniu Karola Wojtyły żyłem przez niemal wszystkie swoje lata

- Pełnienie funkcji fotografa Jana Pawła II było czymś niezwykłym, to natężenie tylu wydarzeń, że jak budzę się w nocy, to czasami pytam sam siebie: Bujak, czy ty to wszystko przeżyłeś? - powiedział Adam Bujak, artysta fotografik. Do postaci papieża Polaka i jego pontyfikatu odniósł się również ks. Jarosław Grabowski, red. nacz. tygodnika "Niedziela".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel Jan Paweł II papież Karol Wojtyła wiara religia chrześcijaństwo