more_horiz
PR24 Portal
Section05

remont

Koniec prac na stacjach Kraków Płaszów i Kraków Bieżanów. PKP PLK modernizuje cały węzeł kolejowy

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą modernizację stacji Kraków Płaszów i Kraków Bieżanów, wykonywaną w ramach przebudowy trasy średnicowej biegnącej przez centrum miasta. Dla podróżnych nowe perony zostaną udostępnione z początkiem grudnia. Po zakończeniu inwestycji pociągi pojadą w centrum Krakowa z prędkością 100 km/h.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje infrastruktura PKP Kraków remont kolej

Radny PiS o strefie "Tempo30" na Białołęce: niepotrzebna, i tak stoimy w korkach przez nieudolne remonty

Radny PiS Wiktor Klimiuk powiedział w poniedziałek, że "na Zielonej Białołęce prezydent Trzaskowski nie musi wprowadzać strefy»Tempo30«". - W dzielnicy samochody i tak poruszają z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Wszędzie mamy korki - wskazał radny odnosząc się do sytuacji komunikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa tramwaj mazowieckie społeczeństwo regiony remont korki

Modernizacja przywróci dworcom kolejowym na Helu oryginalny wygląd. Jest umowa na przebudowę

Klinkierowa elewacja, dwie poczekalnie, w tym jedna sezonowa, nowa wiata przy dworcu oraz zlokalizowany w sąsiedztwie obiektu parking dla samochodów i rowerów – tak zmieni się już niebawem dworzec w Kuźnicy na półwyspie Hel. PKP podpisały umowę na przebudowę dworca i przekazały plac budowy wykonawcy. Prace na dworcu ruszą już niebawem. Kolej przebuduje też dworzec w mieście Hel.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej PKP remont fundusze unijne Hel infrastruktura transport publiczny

Warszawa: w weekend zaczyna się remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

– W najbliższy weekend rozpocznie się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Potrwa dwa lata. Na początek zostanie zamknięty dla ruchu wiadukt nad Agrykolą. Samochody pojadą w obu kierunkach wiaduktem południowym – poinformował stołeczny ratusz.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa samochód mazowieckie regiony Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca kierowcy drogi korki remont społeczeństwo Łazienki Królewskie

Modernizacja stopnia wodnego Przegalina zakończona. Umożliwi żeglugę i zabezpieczy przed powodzią

Zakończyła się przebudowa stopnia wodnego Przegalina w Gdańsku, realizowana przez gdański Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Całkowita wartość projektu wyniosła 130 mln zł. Istotnym elementem przebudowy była także renowacja nieczynnej Śluzy Północnej, która została wybudowana pod koniec XIX wieku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Wisła ministerstwo infrastruktury żegluga śródlądowa Gdańsk remont powódź

Otwarcie ursynowskiego odcinka POW możliwe w poniedziałek 20 grudnia

Jeżeli w tym tygodniu otrzymamy niezbędne decyzje, a wykonawca zakończy przygotowania do wprowadzenia stałej organizacji ruchu, jest możliwe oddanie do ruchu ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy w poniedziałek, 20 grudnia - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.
Zobacz więcej na temat:  drogi remont korki POLSKA regiony Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio GDDKiA GOSPODARKA

Niepotrzebne materiały budowlane? Nie wyrzucaj! Oddaj!

Wystarczy jedno spojrzenie w kierunku którejkolwiek z wiat śmietnikowych, by przekonać się jak wiele wyrzucamy jedzenia, ubrań, książek i mebli. Wyjątkiem nie są materiały budowlane. W Kołobrzegu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ruszył projekt "Garść gipsu". Cel jest jeden – zebranie od mieszkańców niepotrzebnych materiałów budowlanych, które pozostały po remontach i przekazanie ich do potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Kołobrzeg pomoc pomoc społeczna remont mieszkania remont domu remont zachodniopomorskie STYL ŻYCIA

PORADNIK Wszystkich Świętych na polskich drogach. Sprawdź, gdzie należy liczyć się z utrudnieniami

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Wyruszając w podróż na groby najbliższych warto wcześniej zapoznać się z utrudnieniami, które mogą nas spotkać na polskich drogach. Poniżej publikujemy listę tych najważniejszych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo na drodze kierowca kierowcy autostrady drogi remont samochód korki infrastruktura transport GDDKiA Wszystkich Świętych

PSP: negatywna decyzja dot. bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tunelu POW

- Wentylacja w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy podczas naszych testów nie uzyskała wymaganych parametrów końcowych. Dlatego nasza opinia jest negatywna - poinformował rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.
Zobacz więcej na temat:  drogi remont korki POLSKA regiony Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio GDDKiA GOSPODARKA Warszawa kierowca kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze