X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
reparacje wojenne

Izraelskie roszczenia wobec Polski. Komentarze publicystów

- Nie rozumiem polityki Izraela. Ich wojowanie z Polską, to napędzanie antysemityzmu. To oczywiście leży w ich interesie, bo łatwiej nas wtedy ustawić do kąta - powiedział Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska). O relacjach polsko-izrealeskich mówili w Polskim Radiu 24 także Adam Buła ("Polska The Times") oraz Piotr Grzybowski (Radio Warszawa). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reparacje wojenne Stany Zjednoczone Izrael polityka Tel Awiw MSZ Prawo i Sprawiedliwość

NASZ WYWIAD Andrzej Dera: ustawa 447 nie rodzi żadnych skutków prawnych

- Nigdy nie jest tak, że prawodawstwo jednego państwa obowiązuje w innych krajach. Jako prawnik mogę powiedzieć, że ustawa 447 nie rodzi żadnych skutków prawnych - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, dodając, że ten temat nie będzie poruszany podczas spotkania prezydentów Polski i USA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Żydzi Stany Zjednoczone reparacje wojenne Andrzej Duda Andrzej Dera pedofilia

ANALIZA Reparacje wojenne od Niemiec. Kolejne szczegóły dot. raportu

Raport o szkodach wyrządzonych Polsce przez Niemcy podczas II wojny światowej jest już gotowy, choć możliwe, że zostanie jeszcze poszerzony. - Cały czas eksperci badają różnego rodzaju materiały statystyczne i archiwalne, więc myślę, że może być jeszcze uzupełniony o nowe elementy - mówi przewodniczący sejmowego zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk. Wciąż nie wiadomo, kiedy raport zostanie przedstawiony opinii publicznej, dziś zaprezentowano jedynie elementy, z których się składa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reparacje wojenne Niemcy Arkadiusz Mularczyk raport

"Debata poranka". Ustawa 447 i roszczenia wobec Polski.

- W notatce, którą ujawnił Stanisław Michalkiewicz, jest coś niepokojącego: "rozumiemy, że macie wybory, ale oczekujemy, że potem coś zrobicie". Ze strony Waszyngtonu jest pewne oczekiwanie. Z drugiej strony mamy stanowcze deklaracje polityków PiS - powiedział w PR24 publicysta Łukasz Warzecha, odnosząc się do kwestii odzyskiwania majątków żydowskich przez organizacje zrzeszające ofiary Holokaustu. Na ten temat w "Debacie poranka" dyskutowali także Tomasz Sakiewicz i Bogumił Łoziński.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne II wojna światowa POLSKA polityka Stany Zjednoczone Izrael

"Debata poranka". Publicysta o ustawie 447: będą naciski

- Antysemickich ekscesów w Polsce w zasadzie nie ma, w porównaniu z tym, co dzieje się m.in we Francji i w Niemczech. Ale to wydarzenia z Polski są nagłaśniane. Antypolonizm jest wprost werbalizowany przez polityków izraelskich - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. O relacjach polsko-amerykańskich oraz znaczeniu ustawy 447 mówili także dr Bartłomiej Austen ("Liberté!") oraz Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Izrael USA Donald Trump Andrzej Duda Holokaust reparacje wojenne POLSKA

"Polska jest świętością i wartością". Konwencja PiS w Pułtusku

- My w Polsce najlepiej wiemy, co dobrze służy naszemu narodowi. Nie ma dzisiaj patriotycznej alternatywy dla naszej polityki - mówił w Pułtusku szef PiS Jarosław Kaczyński. Premier Matusz Morawiecki podkreślał natomiast, że "dla nas Polska jest świętością i wartością". Podczas konwencji głos zabrała również wicepremier Beata Szydło. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki reparacje wojenne Beata Szydło