more_horiz
PR24 Portal
Section05

reportaż

"Stefan Kudelski – genialny polski wynalazca". Reportaż Anny Juśkiewicz [POSŁUCHAJ]

Stefan Kudelski to kultowa postać dla ludzi radia i tych, którzy pracują z dźwiękiem. Jego wynalazkiem posługiwali się reporterzy z całego świata. Polski konstruktor ustanowił nową jakość dźwięku, nie tylko w radiu, ale także w produkcji filmowej. 26 stycznia minęła dziesiąta rocznica jego śmieci. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż w Jedynce reportaż radio wynalazek Stefan Kudelski pr poleca

Hospicjum dla dzieci. Reportaż "Z miłości do dzieci powstał ten dom" [POSŁUCHAJ]

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci to fundacja, która powstała w 1994 roku. Niedługo minie trzydzieści lat działania i opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w miejscu ich zamieszkania. Jak przekonują bohaterowie reportażu, w życiu nieuleczalnie chorych dzieci ważny jest każdy dzień. Lekarze, pielęgniarki i psycholodzy wiedzą, co należy zrobić, by uczynić go dobrym i pozbawionym cierpienia. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska pr poleca

"Przemyśl od wojny" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

To reportaż o zmianach jakie zaszły w Przemyślu od wybuchu wojny w Ukrainie. To przede wszystkim uporządkowanie pomocy dla uchodźców - w Centrum Pomocy Humanitarnej, w hali po supermarkecie, w szczytowym okresie przebywało około trzech tysięcy Ukraińców, teraz maksymalnie około 150 i to maksymalnie przez dwie doby. Otrzymują nocleg, opiekę zdrowotną, także ciepłe buty i ubrania, po czym wyruszają w dalszą drogę, często do Niemiec. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Adam Bogoryja-Zakrzewski Przemyśl wojna na Ukrainie

"Z miłości do dzieci powstał ten dom" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, to fundacja, która powstała w 1994 roku. Niedługo będzie 30 lat działania i opieki  paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w miejscu ich zamieszkania. W życiu nieuleczalnie chorych dzieci ważny jest każdy dzień. Oni wiedzą, co należy zrobić, by uczynić go dobrym i pozbawionym cierpienia. Lekarze, pielęgniarki, psycholodzy.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska hospicjum

"Przemyśl od wojny". Reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego [POSŁUCHAJ]

To reportaż o zmianach, jakie zaszły w Przemyślu od wybuchu wojny na Ukrainie. To przede wszystkim uporządkowanie pomocy dla uchodźców - w Centrum Pomocy Humanitarnej, w hali po supermarkecie, w szczytowym okresie przebywało około trzech tysięcy Ukraińców, teraz maksymalnie około 150 i to maksymalnie przez dwie doby. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Adam Bogoryja-Zakrzewski Ukraina Przemyśl uchodźcy pr poleca

Sielskość podlaskiej wsi w reportażu "Polski Niedobitek Rolniczy" [POSŁUCHAJ]

"PNR - Polski Niedobitek Rolniczy" to dźwiękowy spacer po jednej z podlaskich wsi. Wsi, która jeszcze pachnie sianem, zieloną łąką, prawdziwym mlekiem i świeżo przeoraną ziemią. Wieś, która jeszcze żyje z uprawy ziemi i hodowli zwierząt. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka pt. "PNR - Polski Niedobitek Rolniczy". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Henryk Dedo Waldemar Kasperczak reportaż w Jedynce

"Dajcie mi skrzydła" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Czy młode pokolenie ma jeszcze szanse mieszkać na "swoim"? W obecnych realiach rynku mieszkaniowego i przy coraz częstszym braku zdolności kredytowych młode osoby mają ponure nastroje, bo mieszkanie jest poza ich zasięgiem. Nie stać ich na kupno mieszkania. Niektórzy są na granicy możliwości i teraz może jeszcze ich stać, ale dzisiaj sytuacja jest taka, że zaraz nie będzie, bo z kolejnymi wzrostami stóp procentowych ich zdolność kredytowa spada.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska