more_horiz
PR24 Portal
Section05
represje

Rosja: dziennikarze boją się o własne bezpieczeństwo. Kraj opuścił ukraiński korespondent

Z Rosji wyjechał ukraiński korespondent Roman Cymbaluk - donosi radio Echo Moskwy. Dziennikarz Ukraińskiej Niezależnej Agencji Informacyjnej podjął taką decyzje w obawie o własne bezpieczeństwo. W grudniu Rosję opuścił dziennikarz BBC, a wcześniej podobną decyzję podjęło kilkudziesięciu rosyjskich opozycjonistów. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina dziennikarze media represje dziennikarstwo

Likwidacja stowarzyszenia Memoriał. Marek Menkiszak: to decyzja polityczna

- Kreml pokazuje, że nie ma takiej decyzji, której nie byłby gotów podjąć, aby w sposób symboliczny i praktyczny zablokować możliwość niezależnej aktywności na terenie Rosji. Zachód nic na to nie może poradzić, a Rosja nie będzie ustępować ani na krok wobec protestów czy presji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Menkiszak kierownik zespołu rosyjskiego Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Memoriał HISTORIA Sąd Najwyższy sąd Moskwa represje Polskie Radio 24 Mirosław Skowron

Bartosz Tesławski: to faktyczny koniec Memoriału

Memoriał pełnił istotną funkcję w budowaniu świadomości samych rosyjskich obywateli o tym, czym Związek Sowiecki tak naprawdę był. Tej roli nie będzie mógł wypełniać, będąc zarejestrowanym powiedzmy na Łotwie czy na Litwie - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.eu, komentując decyzję rosyjskiego Sądu Najwyższego o likwidacji stowarzyszenia Międzynarodowy Memoriał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Memoriał HISTORIA Sąd Najwyższy sąd Moskwa represje Polskie Radio 24 Mirosław Skowron

Sąd w Moskwie nakazał likwidację Memoriału. Adwokaci organizacji zapowiedzieli apelację

Sąd Najwyższy w Rosji nakazał zamknięcie Centrum Obrony Praw Człowieka Memoriał, jednej z największych organizacji humanitarnych w tym kraju. Moskiewska prokuratura argumentowała, że Memoriał złamał przepisy mówiące o konieczności rejestracji "zagranicznych agentów". Dzień wcześniej podobny los spotkał strukturę Memoriału, badającą zbrodnie stalinowskie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Memoriał represje Moskwa prawa człowieka

Likwidacja Memoriału. Majmurek: stowarzyszenie uderza w historię chwały państwa rosyjskiego

- Memoriał znajduje się na celowniku, ponieważ uderza w pewną wizję historii, którą propaguje administracja Władimira Putina - historię chwały państwa rosyjskiego. W tak uprawianym modelu nie można mówić o zbrodniach jakie to państwo popełniało - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Majmurek. Gościem audycji był także Maciej Wolny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Sąd Najwyższy represje Memoriał Europa ŚWIAT Mirosław Skowron

Likwidacja Memoriału. Były ambasador RP w Moskwie: stowarzyszenie płaci za swoje wielkie zasługi

"Memoriał to organizacja niezwykle zasłużona nie tylko dla uczczenia pamięci ofiar represji politycznych, ale także dla obrony praw człowieka. Czy nie jest tak, że Memoriał płaci teraz za swoje wielkie osiągnięcia i zasługi? Niestety, podobne rzeczy często się działy w historii Rosji" - podkreśla były ambasador RP w Moskwie prof. Włodzimierz Marciniak, cytowany na blogu radia Echo Moskwy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Memoriał represje reżim Moskwa
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem