more_horiz
PR24 Portal
Section05

reprezentacja Rosji

Szokujące plany Rosjan. Chcą zorganizować... mistrzostwa Europy

Rosyjski dziennik "Sport Express" poinformował, że tamtejsi działacze piłkarscy chcą starać się o organizację mistrzostw Europy w 2028 lub 2032 roku. Rosjanie wpadli na taki pomysł w momencie, gdy ich drużyny są zawieszone w międzynarodowych rozgrywkach w związku z agresją na Ukrainę. Zgłoszenie rosyjskiej kandydatury potwierdziła UEFA. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna wojna na Ukrainie wojna 2022 reprezentacja Rosji uefa mistrzostwa europy

Lawina krytyki przygniotła Czerczesowa. "Zero szacunku"

Były trener Legii Warszawa i selekcjoner reprezentacji Rosji Stanisław Czerczesow podpisał się pod listem rosyjskich weteranów piłkarskich, w którym jego sygnatariusze sprzeciwiają się wykluczeniu tamtejszych piłkarzy z rywalizacji międzynarodowej. W Polsce, gdzie do niedawna trener cieszył się sporą sympatią, postawa szkoleniowca wzbudziła ostrą reakcję.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga rosyjska reprezentacja Rosji

Lewandowski zabrał głos ws. wykluczenia Rosji z baraży

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski uznał za "odpowiednią" decyzję o dyskwalifikacji Rosji i walkowerze dla biało-czerwonych w półfinale baraży o awans na mundial w Katarze. "Innej sytuacji sobie chyba każdy z nas nie wyobrażał" - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Robert Lewandowski Bayern Monachium reprezentacja Polski Katar 2022 reprezentacja Rosji liga mistrzów Liga Mistrzów 21/22

Jest decyzja FIFA ws. meczu Polski. Szwedzi protestują

FIFA wydała komunikat, w którym Rosja została ukarana walkowerem, a reprezentacja Polski bezpośrednio awansowała do finałów baraży, w których zmierzy się na Stadionie Śląskim ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy. - Uważamy, że sportowo najrozsądniejsze i najsprawiedliwsze byłoby, gdyby Polska dostała nowego rywala w półfinale - napisał sekretarz generalny SvFF (szwedzki związek) Håkan Sjöstrand.
Zobacz więcej na temat:  Katar 2022 Piłka nożna SPORT wojna na Ukrainie fifa reprezentacja Polski reprezentacja Szwecji reprezentacja Rosji reprezentacja Czech