more_horiz
PR24 Portal
Section05

reprezentacja Ukrainy

Szkocja - Ukraina to coś więcej niż mecz. Przesłanie legendy

Były selekcjoner i znakomity piłkarz reprezentacji Ukrainy Andrij Szewczenko uważa, że mecz ze Szkocją będzie bardzo ważny dla jego kraju. - Środowy baraż ze Szkocją w Glasgow to coś więcej niż mecz, a ewentualny awans do mistrzostw świata w Katarze byłby dla Ukrainy czymś więcej niż sportowym sukcesem - twierdzi legenda futbolu. 
Zobacz więcej na temat:  Katar 2022 Piłka nożna SPORT reprezentacja Ukrainy reprezentacja Szkocji uefa fifa wojna na Ukrainie

Wzruszenie ukraińskiego piłkarza. "Chcemy jechać na mundial"

Reprezentacja Ukrainy zagra w czwartek ze Szkocją na wyjeździe w meczu półfinałowym baraży o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Podczas środowej konferencji prasowej w Glasgow lewy obrońca Ołeksandr Zinczenko nie mógł powstrzymać łez. - Chcemy przede wszystkim pokoju w ojczyźnie - mówił piłkarz. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT reprezentacja Ukrainy Katar 2022 reprezentacja Szkocji wojna na Ukrainie wojna 2022

Mundial: Ukraina nie chce przywilejów. "Mamy ręce i nogi"

Z powodu rosyjskiej inwazji barażowy mecz reprezentacji Ukrainy został przełożony na czerwiec. Pojawił się nawet pomysł, by Ukraińcy otrzymali dziką kartę na mundial. - Mamy ręce i nogi, musimy to pokazać na boisku. Pomóżcie nam zatrzymać tę wojnę, a my powalczymy o awans na boisku - powiedział Andrij Jarmolenko w rozmowie z portalem sport.ua.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Ukrainy wojna na Ukrainie

Były kapitan reprezentacji Ukrainy rosyjskim szpiegiem?

Anatolij Tymoszczuk, który niedawno decyzją Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej stracił licencję trenerską oraz wszystkie trofea zdobyte w ojczyźnie, został oskarżony o współpracę z Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB). Wielokrotny reprezentant Ukrainy, a ostatnio asystent trenera Zenita Sankt Petersburg, miał podpisać porozumienie z rosyjskimi służbami specjalnymi.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Ukrainy

FIFA podjęła decyzję ws. meczu barażowego Szkocja - Ukraina

- Prezydent UEFA Aleksander Ceferin potwierdził, że barażowy mecz Szkocji z Ukrainą zostanie przełożony - poinformował dyrektor sportowy Szachtara Donieck, Darijo Srna. Doniesienia potwierdzają także brytyjskie media. Wieczorem FIFA poinformowała, że spotkanie zostało przełożone na czerwiec, z kolei Rosja została ukarana walkowerem, dzięki czemu Polska awansowała do finału baraży.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna fifa uefa reprezentacja Szkocji reprezentacja Ukrainy Katar 2022 reprezentacja Polski reprezentacja Rosji