more_horiz
PR24 Portal
Section05

reprywatyzacja

Komunikat komisji weryfikacyjnej ws. warszawskich nieruchomości. Sprawdź szczegóły

Komisja Weryfikacyjna wydała decyzję ws. dotyczącej nieruchomości przy ul. Kolskiej 2/4 w Warszawie, na mocy której stwierdziła nieważność decyzji Prezydenta m.st. Warszawy z 27 sierpnia 2015 r., zmienionej decyzją Prezydenta m.st. Warszawy z 20 listopada 2015 r., w całości. Komisja dostrzegła, że decyzja została wydana z rażącym naruszeniem prawa, ponieważ skierowana została do osoby, która nie żyła w dacie jej wydania.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa prezydent POLSKA nieruchomości budownictwo reprywatyzacja

PR24 12 lat od śmierci Jolanty Brzeskiej. Jan Śpiewak: tę sprawę celowo tuszowano

- Tydzień zajęło policjantom z komendy mokotowskiej ustalenie faktu, że spalona w Lesie Kabackim kobieta to Jolanta Brzeska, mimo że w tej samej komendzie zgłoszono jej zaginięcie. Dwa tygodnie minęły, zanim doszło do przeszukania mieszkania, cztery miesiące, zanim odrzucono wersję o samobójstwie - mówił w Polskim Radiu 24 aktywista miejski Jan Śpiewak. Podkreślił, że to nie były błędy. - To było tuszowanie sprawy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Śpiewak Jolanta Brzeska reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa regiony POLSKA społeczeństwo

Odmówiła wszczęcia śledztwa ws. reprywatyzacji. Jest decyzja sądu ws. warszawskiej prokurator

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa umorzył w piątek postępowanie wobec warszawskiej prokurator, która w 2015 r. odmówiła wszczęcia śledztwa ws. afery reprywatyzacyjnej. Prokuratura Krajowa oskarżyła śledczą o niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę interesu publicznego. Prokuratura zapowiedziała, że zaskarży decyzję sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja sądownictwo Warszawa

Komisja weryfikacyjna unieważniła kolejne decyzje reprywatyzacyjne. Zarządzono odszkodowania

Sejmowa Komisja weryfikacyjna, zajmująca się tzw. dziką reprywatyzacją w Warszawie, unieważniła trzy decyzje prezydenta Warszawy i zarządziła odszkodowania dla lokatorów jednej nieruchomości. Chodzi o decyzje z lat 2009 i 2015. W tym okresie prezydentem Warszawy była Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Warszawa Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz

Wyrok NSA w sprawie reprywatyzacji. Wargocka: zwyciężyła sprawiedliwość

- To jest sukces sprawiedliwości w Polsce. Uważam, że należą się ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich członków Komisji Weryfikacyjnej - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była także Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA Warszawa reprywatyzacja prawo sąd sądownictwo społeczeństwo mieszkanie

Wyrok NSA ws. reprywatyzacji w Warszawie. Jan Śpiewak: Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna zostać wyprowadzona w kajdankach

- Nie rozumiem, czemu Hanna Gronkiewicz-Waltz nie miała dzisiaj rano wjazdu ABW, nie rozumiem, dlaczego nie została wyprowadzona w kajdankach albo chociaż nie postawiono jej zarzutów. To jest kpina z prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Śpiewak, aktywista miejski.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa prawo sąd pieniądze mieszkanie POLSKA Polskie Radio 24 sądownictwo

NSA orzekł, że kupcy roszczeń nie powinni odzyskiwać nieruchomości. Anna Milczanowska: to znaczy, że prawo działa

- Jeżeli będą uchylane dotychczasowe wyroki będące wbrew decyzjom komisji reprywatyzacyjnej, to znaczy, że w Polsce prawo działa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" był także Marcin Kulasek z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa sąd mieszkanie pieniądze prawo POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24