X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
reprywatyzacja

Prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie aresztu dla Michała S. Jest podejrzany o dokonywanie oszustw ws. spadków

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu złożyła wniosek o przedłużenie aresztu dla Michała S., jednego z podejrzanych w nowym wątku śledztwa dot. nieprawidłowości w reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. S. został zatrzymany w czerwcu tego roku wraz z czterema innym osobami podejrzanymi o dokonywanie oszustw przed sądami spadkowymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony Wrocław dolnośląskie zatrzymanie policja policja polska reprywatyzacja spadek

"Państwo praworządne powinno wprowadzić instytucję przedawnienia". Prof. Gontarski o k.p.a.

- Wynaturzeniem było, że w k.p.a., w sprawach administracyjnych, nie mieliśmy przedawnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, prawnik, były pełnomocnik rządu RP przed TSUE i rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. - Zasada pewności prawa nakazuje, by państwo praworządne w swoich kodeksach wprowadziło instytucję przedawnienia - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel prawo reprywatyzacja legislacja

Szef Kancelarii Premiera o oskarżeniach ze strony Izraela

- Wypowiedzi dotyczące działań, które można by określić nie tylko jako antysemickie, ale nawet nieprzychylne Izraelowi, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i na pewno nie będzie zgody na szkalowanie dobrego imienia Polski - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izrael dyplomacja polityka reprywatyzacja historia Polski Żydzi Holokaust Michał Dworczyk Katarzyna Gójska

"Obliczone na użytek wewnętrzny". Prof. Kleiber o słowach szefa MSZ Izraela

- Jestem świadomy złożoności tej sprawy, która jest wywoływana wewnętrznymi sprawami państwa izraelskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując pretensje władz Izraela do władz Polski. - Należy przeczekać okres nerwowości i za jakiś czas powinny zostać podjęte próby kontaktów na najwyższym szczeblu - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Piotr Wąż ŚWIAT Izrael reprywatyzacja

"Tysiące ludzi może odetchnąć w spokoju". Politycy dziękują prezydentowi za podpis przy nowelizacji k.p.a.

Prezydent podpisał nowelizację k.p.a. Decyzji pogratulowali mu m.in. Patryk Jaki, Sebastian Kaleta i Jan Śpiewak. "Mieli nas za wariatów. Dzisiaj mamy ustawę", "Środowiska lokatorskie i walczące patologiami reprywatyzacji są na pewno dziś z Pana dumne" - napisali w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Andrzej Duda reprywatyzacja Patryk Jaki Jan Śpiewak ustawa

"Kończy okres chaosu". Prezydent podpisał nowelizację k.p.a.

Nowelizacja dotyczy zwrotu znacjonalizowanego mienia, w tym nieruchomości. Przepisy przyjęte przez Sejm przewidują, że nie będzie można uchylić żadnej decyzji administracyjnej w tym zakresie, nawet wydanej z naruszeniem prawa, jeżeli od jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło 10 lat. Z mocy prawa mają też być umarzane wszystkie postępowania administracyjne, jeżeli od wydania decyzji upłynęło 30 lat.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja II wojna światowa Żydzi odszkodowanie prezydent Andrzej Duda POLSKA Izrael

Wiceszef MSZ: Polska potępia instrumentalne wykorzystywanie Holokaustu

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński odniósł się w czwartek na Twitterze do wypowiedzi szefa MSZ Izraela Jaira Lapida, dotyczącej nowelizacji polskiego Kodeksu postępowania administracyjnego i napisał, że Polska zdecydowanie potępia instrumentalne wykorzystywanie Holokaustu w dyskursie politycznym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Jabłoński Holokaust Żydzi legislacja prawo reprywatyzacja polityka Izrael Polityka zagraniczna Polski dyplomacja

Reprywatyzacja w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna podjęła decyzję ws. dwóch nieruchomości

Komisja Weryfikacyjna wydała decyzje dotyczące dwóch stołecznych nieruchomości przy ulicach: Wolskiej 101 i Drewnianej 7. W przypadku pierwszej z nich Komisja uchyliła decyzję prezydenta Warszawy z 25 listopada 2014 roku, przyznającą odszkodowanie w wysokości 3,1 miliona złotych na rzecz Marzeny K. i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa nieruchomości Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja

USA: kolejni kongresmeni apelują do marszałek Sejmu w sprawie noweli k.p.a.

Pięcioro kongresmenów z obydwu partii, w tym lider większości demokratycznej w Izbie Reprezentantów Steny Hoyer, opublikowało we wtorek list z apelem do polskiego Sejmu o odrzucenie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego w związku z jego skutkami dla procesu restytucji mienia ofiar Holokaustu. To już kolejny apel amerykańskich polityków w tej sprawie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Ameryka Północna reprywatyzacja legislacja