more_horiz
PR24 Portal
Section05

Reset

СМИ: Архитектор перезагрузки отношений Польши с Россией Радослав Сикорский может вновь возглавить МИД

Отмечается, что предыдущие публичные действия политика служат топливом для пропагандистских акций Кремля.
Zobacz więcej na temat:  Гражданская платформа Reset Правительство Польши

PR24 "Tusk był gorliwym akuszerem polityki resetu". Cenckiewicz o umowach gazowych z Rosją

- Tusk uważał, że Polska nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek odstępstwo od głównego nurtu polityki zachodniej, który to każe dogadywać się z Federacją Rosyjską, ująć ją w wielkiej koncepcji architektury bezpieczeństwa Europy i świata. Polska, chcąc być "ważnym graczem", musiała przyjąć tę koncepcję - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, historyk, współautor serialu dokumentalnego TVP "Reset".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz

"RESET" Powstanie książka na podstawie "Resetu". Prof. Cenckiewicz: te dokumenty nie mogą poginąć

Autorzy serialu "Reset" odsłaniającego kulisy pro-rosyjskiej polityki rządu PO-PSL, zapowiedzieli, że powstanie książka, która uporządkuje przedstawione w filmie tezy. Jak wyjaśnił jeden z autorów "Resetu" prof. Sławomir Cenckiewicz taka publikacja jest konieczna, aby zachować i uporządkować te ważne dokumenty "kiedy już poginą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Reset Sławomir Cenckiewicz

"RESET" Tusk i Pawlak nie potrafili wyjaśnić, skąd kontrakt na rosyjski gaz do 2037 r. Najnowszy odcinek "Resetu"

Rząd Donalda Tuska nie potrafił wyjaśnić powodów zawarcia wieloletniej umowy gazowej z Rosją - podkreślają autorzy serialu "Reset", powołując się na raport Najwyższej Izby Kontroli. W TVP Info wyemitowano ostatni odcinek drugiego sezonu produkcji
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset Rosja Donald Tusk Waldemar Pawlak polityka NIK Najwyższa Izba Kontroli Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń energetyka bezpieczeństwo relacje polsko-rosyjskie Władimir Putin Kreml

"RESET" "Reset obejmował współpracę z Rosją w wymiarze sprawiedliwości". Nowe ustalenia

Krzysztof Kwiatkowski, a następnie Jarosław Gowin, będąc kolejno ministrami sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, zacieśniali współpracę ze swoim rosyjskim odpowiednikiem m.in. w zakresie więziennictwa, wymiany informacji między polskimi a rosyjskimi sądami, a także reformy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - ustaliła "Gazeta Polska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA relacje polsko-rosyjskie Reset Ministerstwo Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski Jarosław Gowin Donald Tusk

PR24 Wizyta Cyryla I w Polsce. Prof. Cenckiewicz: Kościół katolicki miał podżyrować politykę resetu

- Otoczka wizyty w Polsce patriarchy Moskwy i całej Rusi (w 2012 roku - red.),  była tak skonstruowana, jakby Cyryl I przyjechał wyłącznie na zaproszenie prawosławnego metropolity Polski arcybiskupa Sawy. Jakby przy okazji miał się spotkać z politykami układu PO-PSL - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, historyk, współautor serialu dokumentalnego TVP "Reset".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz Cyryl I

"RESET" "Reset" w historii, teraźniejszości i przyszłości relacji Polski i Rosji. Oto najważniejsze ustalenia drugiego sezonu

Drugi sezon "Resetu" w TVP Info pokazał dalsze szczegóły zbliżenia Rosji i Polski w czasie rządów PO-PSL. Ekipa Donalda Tuska chciała honorować Sowietów poległych na polskiej ziemi, oddała śledztwo po katastrofie smoleńskiej Rosjanom, doprowadziła do bliskiej współpracy polskich i rosyjskich służb, zgodziła się także na udostępnianie Rosjanom informacji dotyczących działań NATO. Sprawdź najważniejsze ustalenia drugiego sezonu serialu dokumentalnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja relacje polsko-rosyjskie Reset Donald Tusk

"RESET" Tusk zlekceważył inicjatywę dot. antyputinowskiej ustawy. Bill Browder: w Polsce działo się coś dziwnego

W 2010 roku Donald Tusk zignorował prośbę amerykańskiego aktywisty Billa Browdera o poparcie tzw. ustawy Magnickiego - wynika z najnowszych ustaleń "Resetu". Ten akt prawny uderzał w putinowską Rosję, bo nakładał sankcje na ludzi Kremla i przedstawicieli rosyjskich służb. - W Polsce działo się coś dziwnego - mówi w serialu TVP Bill Browder, pomysłodawca ustawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska Reset Rosja Platforma Obywatelska

"RESET" "Reset": Liczne spotkania polskich i rosyjskich służb z pominięciem procedur. "Rosjanie panoszyli się jak u siebie"

Tematem kolejnego odcinka serialu dokumentalnego "Reset", emitowanego na antenie TVP1 i TVP Info, była duża częstotliwość spotkań przedstawicieli polskich służb ze służbami rosyjskimi za czasów rządów PO-PSL. Jak podkreśla jeden z autorów programu Sławomir Cenckiewicz, spotkania odbywały się wyjątkowo często, lecz mimo to nie zostały opisane zgodnie z panującymi procedurami. To - jak mówi historyk - budzi wątpliwości co do ich celu.
Zobacz więcej na temat:  Reset telewizja publiczna Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń Platforma Obywatelska POLSKA polityka

"Obecny rząd potrafi zadbać o bezpieczeństwo Polski". Prof. Zybertowicz o rosyjskich wpływach w służbach wywiadowczych

- Warto spojrzeć na konflikt izraelski z perspektywy interesów polskich i NATO-wskich, właśnie pod kątem tajnej umowy, która za zgodą Donalda Tuska została zawarta z ówczesnym kierownictwem SKW a rosyjską FSB - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Andrzej Zybertowicz Izrael służby i bezpieczeństwo wojsko atak Hamasu na Izrael Reset Rosja Karol Gnat

Tak zarabiały gwiazdy TVP za czasów PO: Lis, Kraśko, Orłoś, Tadla. O tym w raporcie NIK nie przeczytacie

W nowym raporcie Najwyższa Izba Kontroli krytykuje m.in. wydatki Telewizji Polskiej i ujawnia najwyższe zarobki w spółce. Nie wspomina przy tym kontraktów zawieranych w przeszłości. Z porównania obecnych wynagrodzeń z pensjami gwiazd TVP z czasów Platformy Obywatelskiej nie wynika nic kontrowersyjnego. To wtedy Maciej Orłoś, Piotr Kraśko, Hanna Lis i Beata Tadla stali się zamożnymi ludźmi zarabiając krocie na gwiazdorskich kontraktach. Jednocześnie na szeregowych pracownikach wymuszano przejście na samozatrudnienie lub ich zwalniano. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media dziennikarstwo dziennikarze zarobki wynagrodzenia TVP telewizja publiczna TVN tomasz lis Reset społeczeństwo

"Obraz słabości państwa polskiego". Prof. Grochmalski o ustaleniach "Resetu" ws. zgody Tuska na współpracę SKW z FSB

- Fundamentem polityki Tuska była sprzedaż Ukrainy za rzekome korzyści od Rosji. Jednocześnie zachęcano do zwiększonej intensywności w relacjach Niemcy-Rosja. Zawsze byliśmy postrzegani jako państwo zgniotu. Im bardziej Niemcy i Rosja się konsolidowały, tym bardziej łączyła te państwa polityka wobec Polski, która zawsze stanowiła dla nich problem. Najlepiej było dla nich, gdyby Polski nie było - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja służby i bezpieczeństwo Reset

Szef MSWiA: umowy Tuska z FSB niszczyły wiarygodność Polski w NATO, nie wywinie się tak łatwo z tej sprawy

Szef MSWiA, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński ocenił, że ujawnione w serialu "Reset" podpisane przed Donalda Tuska dokumenty o współpracy polskich służb z rosyjskim FSB to coś "niebywałego". - Treść umowy jest sprzeczna z polską racją stanu i uderza też w wiarygodność Polski na forum NATO - stwierdził minister Kamiński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Kamiński Donald Tusk Reset NATO FSB

"Skandaliczna decyzja". Rafał Bochenek o ustaleniach serialu "Reset" ws. zgody Tuska na współpracę SKW z FSB

To oburzające, skandaliczna decyzja - powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany o to, że Donald Tusk miał - wg ustaleń "Resetu" TVP Info - wyrazić zgodę na współpracę między SKW a FSB. "To było kolejne uderzenie w podwaliny naszego bezpieczeństwa" - ocenił Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Bochenek Donald Tusk Michał Rachoń Reset

PR24 Cenckiewicz o współpracy SKW-FSB za czasów Tuska: Polska faktycznie miałaby donosić Rosji na sojuszników z NATO

- Członkowie NATO nie mogą zawierać żadnych umów, które stoją w sprzeczności z interesami państw Sojuszu. Natomiast umowa SKW-FSB z czasów premiera Donalda Tuska przewidywała, że wszystkie kraje, które prowadzą działania zakwalifikowane przez Rosjan jako antyrosyjskie, powinny być zadenuncjowane przez polskie służby do Moskwy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, historyk, współautor serialu dokumentalnego TVP "Reset".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz służby i bezpieczeństwo