more_horiz
PR24 Portal
Section05

Robert Telus

Ukraina nie wyklucza wycofania skargi ws. embarga. Wiceminister o oczekiwaniach wobec Polski, Słowacji i Węgier

Jeśli Polska, Węgry i Słowacja zagwarantują niestosowanie jednostronnych środków ograniczających w przyszłości dostawy naszych towarów, to Ukraina będzie mogła uznać spór za wyczerpany i wycofać skargę ze Światowej Organizacji Handlu (WTO) - poinformował ukraiński wiceminister gospodarki i handlu Taras Kaczka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Telus rolnictwo GOSPODARKA żywność polityka

Minister Telus spotkał się z rolniczą "Solidarnością". "Będziemy wzmacniać Krajową Grupę Spożywczą"

Zwiększenie pozycji polskich przetwórców spożywczych oraz ochrona polskiej ziemi przed obrotem spekulacyjnym - między innymi o tym szef resortu rolnictwa Robert Telus rozmawiał w Sejmie ze związkowcami z "Solidarności" Rolników Indywidualnych. Na konferencji "W służbie polskiej wsi" omawiano problemy polskiego rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Telus rolnictwo GOSPODARKA

Minister Telus ogłasza nowy program wspierający polskie rolnictwo. "Będziemy pomagać, to jest nasz obowiązek"

Przygotowaliśmy program odtworzenia przetwórstwa. Ważne jest stworzenie rolniczego handlu detalicznego. Nadal pomagamy Ukrainie w tranzycie zboża. Tranzyt wzrósł dwukrotnie. Niech ono płynie tam, gdzie jest potrzebne - powiedział podczas dożynek prezydenckich w Warszawie minister rolnictwa Robert Telus.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo Robert Telus Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dożynki polityka GOSPODARKA

Będzie wsparcie dla sadowników i plantatorów po stratach w wyniku niepogody. Znamy szczegóły

Dobra wiadomość dla sadowników i plantatorów. Minister rolnictwa Robert Telus ogłosił w piątek "program wsparcia skierowany do sadowników oraz plantatorów truskawek i krzewów owocowych, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków wiosennych, gradu i huraganu". Sadownicy mogą liczyć na 5 tys. zł pomocy do 1 ha, a  plantatorzy na 2,5 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Telus Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pogoda pomoc rolnictwo społeczeństwo GOSPODARKA

PR24 "Zboże musi jechać tam, gdzie przed wojną". Telus spotka się z ministrem rolnictwa Ukrainy

- Musimy zbudować razem z Ukrainą mechanizmy, które spowodują, że zboże i produkty rolne będą jechały tam, gdzie przed wojną - powiedział w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Robert Telus, zapowiadając swoje spotkanie z ministrem rolnictwa Ukrainy. - To się da zrobić - zaznaczył, pokazując na liczbach, że korytarze solidarnościowe działają. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Telus rolnictwo Adrian Klarenbach zboże relacje polsko-ukraińskie Ukraina

Rozmowy ministrów rolnictwa Polski i Ukrainy. "Strony zgodziły się na rozwiązanie uwzględniające interesy obu krajów"

Cieszę się, że Ukraina zaczęła z nami nareszcie rozmawiać ws. produktów rolnych, a nie z Niemcami czy Unią Europejską ponad naszymi głowami - skomentował minister rolnictwa Robert Telus rozmowę telefoniczną z szefem resortu rolnictwa Ukrainy Mykołą Solskim. "Strony omówiły sytuację i propozycję Ukrainy dotyczącą jej rozwiązania" i "zgodziły się znaleźć rozwiązanie, uwzględniające interesy obu krajów" - poinformowało ukraińskie Ministerstwo Polityki Agrarnej i Żywnościowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina ŚWIAT zboże Europa rolnictwo Robert Telus

Orlen zamierza wydać na inwestycje w biopaliwa 15 mld zł. Obajtek: wielkie wsparcie dla polskiej wsi

Orlen zamierza przeznaczyć na produkcję biopaliw 15 mld zł, co ma wspomóc i ustabilizować sytuację w rolnictwie - powiedział prezes Daniel Obajek. Dodał, że koncern za 850 mln zł wybuduje w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie), w ciągu dwóch lat, największą w Polsce tłocznię rzepaku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen paliwa alternatywne paliwa benzyna Daniel Obajtek inwestycje POLSKA rolnictwo Robert Telus