more_horiz
PR24 Portal
Section05

rocznica

Wyjątkowa publikacja z okazji Roku Wisławy Szymborskiej

- Planujemy jedno wydarzenie absolutnie najważniejsze: publikację wszystkich wierszy Wisławy Szymborskiej. Wszystkich, to znaczy nie tylko tych, które znalazły się w tomach poetyckich, ale także i tych rozproszonych, które były publikowane wyłącznie w czasopismach, jak i tych kilkunastu, które udało się nam odczytać z rękopisów czy maszynopisów - mówił w "Poranku Dwójki" Michał Rusinek, były sekretarz noblistki.
Zobacz więcej na temat:  Wisława Szymborska Michał Rusinek rocznica wiersze poezja Paweł Siwek Dwójka KULTURA Jeremi Przybora

Jubileusz Krystyny Giżowskiej. "Mam w sobie dużo optymizmu"

- Staram się za często nie wracać do wspomnień, ponieważ trzeba żyć tu i teraz i robić wszystko, żeby nasza przyszłość była dla nas jak najbardziej efektywna. Wspomnienia są bardzo ważne i bliskie naszym sercom, ale wolę patrzeć do przodu - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Krystyna Giżowska, która niedawno obchodziła urodziny. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Krystyna Giżowska Iza Żukowska polska piosenka album rocznica

Wspomnienia Jerzego Jarockiego. Przed południem "Ślub", potem mur berliński

- Gdyby mi w tej chwili jakikolwiek teatr europejski zaproponował "Ślub", chybabym odmówił… Na pewno bym odmówił - wyznał Jerzy Jarocki w jednej z gawęd, które usłyszeliśmy w cyklu "Głosy z przeszłości" na antenie radiowej Dwójki. Kolejne lata działalności wybitnego twórcy potwierdziły tę deklarację. Krakowski "Ślub" z 1991 roku, szósty w jego karierze, był ostatnią z jego realizacji tego dramatu.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jarocki rocznica TEATR Dwójka Elżbieta Marcinkowska

"Interesowała go literatura". Rocznica śmierci Bohdana Korzeniewskiego

- Przechodził różne etapy w swoim życiu. Swoje zawodowo-artystyczne obowiązki wykonywał z wielką pasją, walcząc zarazem z całym światem, a potem przechodził na "inne ścieżki leśne"; po to, żeby kontemplować inne fragmenty świata. To, co go jednak interesowało naprawdę, to była literatura - mówiła w radiowej Dwójce prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska, historyk teatru i żona bohatera audycji - Bohdana Korzeniewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Auschwitz Bohdan Korzeniowski reżyser Dwójka Tomasz Mościcki TEATR rocznica Andrzej Seweryn

21. rocznica zamachów z 11 września. Główne obchody w Nowym Jorku

Amerykanie oddają dziś hołd poległym w atakach terrorystycznych z 11 września. Główne obchody 21. Rocznicy zamachów odbędą się w Nowym Jorku, Waszyngtonie oraz w Pensylwanii. Prezydent Joe Biden weźmie udział w obchodach rocznicy przy pomniku ofiar ataku na Pentagon - informuje Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w USA.
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku terroryzm Nowy Jork rocznica Stany Zjednoczone ŚWIAT Ameryka

10 września - Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Jesteś świadkiem wypadku. Udzielenie pomocy to Twój obowiązek! Czy wiesz co zrobić, aby skutecznie pomóc poszkodowanemu? Kiedy możesz zrezygnować z udzielania pomocy? Czy za ucieczkę grozi Ci więzienie?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy wypadek śmierć bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze pomoc zdrowie społeczeństwo drogi Polskie Radio Kierowców Polskie Radio święta rocznica

Królewski McLaren – specjalne auto na 70. rocznicę panowania Elżbiety II

Na początku lutego Królowa Elżbieta II obchodziła swój platynowy jubileusz wstąpienia na tron. Z tej okazji brytyjski producent supersamochodów postanowił uhonorować rocznicę w prawdziwie królewskim stylu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 mclaren Wielka Brytania król rocznica