X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rodzice

Oko na malucha. Wsparcie dla rodziców i noworodków podczas COVID-19

Chore noworodki, zwłaszcza te urodzone przedwcześnie, przebywają na oddziałach przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. W związku z pandemią COVID-19 matka i ojciec pozbawieni są, ze względów bezpieczeństwa, bezpośredniego kontaktu z niemowlęciem. Dzięki aplikacji "Oko na malucha" rodzice wcześniaków mogą przynajmniej swoje dziecko zobaczyć. 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski rodzice dziecko szpital zdrowie dziecka zdrowie technologia infografika COVID-19

Więcej niż dwoje rodziców? Niemiecki polityk: na zmianie skorzystają rodziny "tęczowe" i patchworkowe

Pełnomocnik rządu Niemiec ds. osób queer Sven Lehmann postuluje rozszerzenie praw do opieki nad dzieckiem na maksymalnie cztery osoby. - Co trzecie dziecko dorasta w sytuacji rodzinnej, która nie odpowiada klasycznemu małżeństwu - zwraca uwagę, zaznaczając, że na zmianie skorzystałyby nie tylko rodziny "tęczowe", ale też patchworkowe. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT LGBT Niemcy rodzina rodzice dziecko

"Będą realizowane w pełnym zakresie". Marlena Maląg o programach społecznych w pandemii

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, że programy społeczne, takie jak Rodzina 500 plus, Dobry start i Maluch plus nie są zagrożone. - Będą realizowane w pełnym zakresie pomimo trudności związanych z pandemią i miliardów złotych zainwestowanych w ochronę miejsc pracy - powiedziała minister.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Rodzina 500+ pieniądze dzieci rodzice pandemia gospodarka polska POLSKA społeczeństwo

Rząd dofinansuje pobyt dziecka w żłobku. Sprawdź zasady ubiegania się o wsparcie

Od nowego roku rodzice będą mogli otrzymać dofinansowanie na pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym czy u dziennego opiekuna. Pieniądze trafią bezpośrednio do podmiotu prowadzącego instytucję opieki. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało szczegółowe zasady ubiegania się o dofinansowanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rodzina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dzieci rodzice

Alergia na białka mleka krowiego: diagnostyka i leczenie

Alergia pokarmowa spędza sen z  oczu wielu rodzicom, może obejmować wiele układów i objawiać się w różny sposób: od wysypki na skórze, przez bóle brzucha i krew w kupce malucha do skurczów oskrzeli. Nierzadko bywa, iż objawy u maluszka nie mają tła alergicznego, a diagnoza postawiona została zbyt wcześnie lub niewłaściwie.
Zobacz więcej na temat:  rodzice dzieci wychowanie edukacja Joanna Neuhoff-Murawska zdrowie dziecka alergie u dzieci

Kuzynka, cioteczny brat, wujek. Kto jest kim w rodzinie?

Wujek czy stryjek? Kuzyn czy brat cioteczny? W "Czterech porach roku" wyjaśnialiśmy określenia odnoszące się do stopnia pokrewieństwa bliższej i dalszej rodziny. - Kuzyn czy kuzynka to zapożyczenie z języka francuskiego i współcześnie zdominowało polszczyznę - mówi prof. Monika Kresa, językoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  rodzina społeczeństwo babcia dziadek rodzice senior Sława Bieńczycka

Rodzice ofiar pożaru w escape roomie złożyli zeznania. "Winni musza ponieść karę, najwyższą z możliwych"

- Chciałbym, aby ludzie, którzy spowodowali śmierć mojego dziecka i zniszczyli życie całej mojej rodzinie, ponieśli zasłużoną karę, najwyższą z możliwych, i żeby przez ich bezmyślne działanie nikt więcej już nie zginął - mówił na sali rozpraw w Sądzie Okręgowym w Koszalinie Artur Barabas, ojciec jednej z pięciu dziewcząt, które 4 stycznia 2019 r. zginęły w pożarze escape roomu "To Nie Pokój".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koszalin regiony zachodniopomorskie escape room pożar sądownictwo sąd rodzice