more_horiz
PR24 Portal
Section05

Rodzina 500+

Premier Morawiecki: w najbliższych trzech latach w żłobkach przybędzie tysiące dodatkowych miejsc

- Będziemy w najbliższych trzech latach tworzyć dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach i 500 tys. miejsc pracy - zapowiedział w Pilawie premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył też "wbrew ośmieszaniu naszej polityki rodzinnej kontynuujemy program Rodzina 500+". Szef rządu dodał, że jest to duże wsparcie, podobnie jak inne programy. Wymienił przy tym Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Maluch Plus czy dopłatę do miejsc w żłobku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki 500+ Rodzina 500+ rodzina dzieci

ANALIZA Wsparcie rządu dla rodzin. Miliardy złotych na lepszą przyszłość młodych Polaków

Programy rządowe od lat wspierają polskie rodziny. Miliardy złotych rocznie przeznaczane są na pomoc społeczeństwu, zagwarantowanie łatwiejszego startu w przyszłość i tworzenie perspektyw dla najmłodszych Polaków. Przypominamy sztandarowe projekty rządowe leżące u podstaw polityki prorodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ rodzina społeczeństwo program 500+ infografika

"Nasze programy poprawiają standard życia rodzin". Maląg podaje twarde dane

- Programy wprowadzane przez rząd Zjednoczonej Prawicy wyraźnie poprawiają standard życia rodzin. Gwałtowny spadek wskaźnika deprawacji materialnej wśród dzieci w Polsce rozpoczął się w 2015 r. - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rodzina Rodzina 500+ pomoc społeczna społeczeństwo GOSPODARKA POLSKA

Poseł opozycji krytykuje 500+. Müller: pokazuje rzeczywisty program wyborczy PO

- Izabela Leszczyna pokazuje, jaki jest rzeczywisty program wyborczy PO, bo co to oznacza, jeżeli twierdzi, że 500+ w żaden sposób rodzinom nie pomogło? To oznacza, że jeżeli się skończą wybory i PO je wygra, to powiedzą: przecież to nie pomogło polskim rodzinom, to chyba warto jednak zlikwidować - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rodzina 500+ Piotr Müller Izabela Leszczyna

NASZ NEWS Wkrótce 700 zł na dziecko? Paweł Lisiecki: nie zaprzeczam, że program 500+ zostanie zrewaloryzowany

- Dziś wartość tych pieniędzy jest mniejsza niż kilka lat temu. Wydaje się, że 500+ należałoby zrewaloryzować na poziomie 40 proc. - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. 4 czerwca odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Rodzina 500+ 500+ Paweł Lisiecki