more_horiz
PR24 Portal
Section05
rodzina

Gala Rodzicielstwa Zastępczego w Wieliczce. Premier Morawiecki: jesteście superbohaterami

- Rodzice zastępczy są dla mnie superbohaterami - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas Gali Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się w Kopalni Soli w Wieliczce. - Często przyjmujecie dzieci z pełnym bagażem bólu, musicie przezwyciężać te problemy, z którymi one do was przyszły. To jest coś niewyobrażalnego - zwrócił się szef rządu do opiekunów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina polityka Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej premier Mateusz Morawiecki rodzina zastępcza

Polski Bon Turystyczny – ostatni dzwonek na wykorzystanie!

Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września 2022 roku – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bonem można zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. Z jakich kosztów odciąża nas wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego i jak go aktywować?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo Trójka rodzina turystyka pandemia ZUS pomoc dziecko wakacje urlop Józef Niewiarowski Karol Gnat

"To nasze oczko w głowie". Premier o bezpieczeństwie finansowym polskich rodzin

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Pogrzybowie mówił, że "bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie, na to zwracamy podstawową naszą uwagę". - Bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa - dodał szef rządu podczas wystąpienia w Wielkopolsce, gdzie złożył wizytę wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg.
Zobacz więcej na temat:  dzieci POLSKA premier pomoc rodzina Mateusz Morawiecki społeczeństwo pomoc społeczna

"Polskie rodziny są osią polityki Prawa i Sprawiedliwości". Premier Morawiecki w specjalnym podcaście

W najbliższą niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Rodzin. "To polskie rodziny i troska o nie są osią polityki Prawa i Sprawiedliwości - i moją osobistą, wielką motywacją do ciężkiej pracy" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, zapraszając do odsłuchania 35. odcinka swojego podcastu.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki rodzina dzieci społeczeństwo pomoc pomoc społeczna POLSKA

Sprzeciwiają się wpisaniu aborcji do Karty praw podstawowych UE . Wielka mobilizacja pro-life przed unijną debatą

Sto organizacji pro-life z ponad 20 krajów Unii Europejskiej wzięło w weekend w Brukseli udział w konwencji "Europa wierna ludzkiej godności". Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że tak licznie zebrani obrońcy życia są wyrazem mobilizacji ruchów pro-life w Europie.
Zobacz więcej na temat:  aborcja prawo społeczeństwo polityka Za życiem kobieta dziecko ciąża rodzina Europa POLSKA

Kim był Jan Gaszczyk? Niezwykła historia zegarka i zjednoczenia rodziny

– Pamięć o wspaniałej postaci Jana Gaszczyka dzisiaj zawitała do Brennej. Jesteśmy bardzo dumni, jako mieszkańcy, że ten młody człowiek zostawia nam przepiękne świadectwo walki o wolność. Musimy zadbać o to, żeby to jego dziedzictwo zostało przekazane młodemu pokoleniu, żeby pamięć o tych wspaniałych bohaterach nie zaginęła, ale budowała patriotyzm lokalny – mówił Jan Pilch, wójt gminy Brenna.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar II wojna światowa Śląsk rodzina

Karta Dużej Rodziny to możliwość uzyskania wielu zniżek i ulg. Sprawdź na co możesz liczyć

Karta Dużej Rodziny to nie tylko możliwość uzyskania wielu zniżek w sklepach, ale także otrzymania znaczących upustów przy zakupie samochodu, czy nawet przy rezerwacji biletów na samolot. Wakacje coraz bliżej dlatego warto sprawdzić dodatkowe możliwości i oferty wielu instytucji i prywatnych partnerów programu. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rodzina rodzina zastępcza rodzina na swoim dzieci Karta dużej rodziny wakacje wakacje w mieście LOT PKP PKP Intercity

Prorodzinne projekty MRiPS. Resort przypomina o konkursach "Przygoda z Tatą" oraz "Po pierwsze Rodzina!"

- Kwestie związane ze szczęściem rodzinnym są jednymi z pierwszych elementarnych potrzeb Polaków - oceniła na antenie Polskiego Radia 24 Przewodnicząca Rady Rodziny przy MRiPS Dorota Bojemska. Przypomniała także o trwaniu i dwóch prorodzinnych konkursów: "Przygoda z Tatą" oraz "Po pierwsze Rodzina!".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej konkurs rodzina gra miejska społeczeństwo dzieci

Nowelizacja k.p.c. Wójcik o poprawkach Senatu: to cios wymierzony w polskie dzieci

Minister Michał Wójcik ocenił, że "Senat wymierzył cios w polskie dzieci". Odniósł się w ten sposób do przyjętych przez izbę wyższą poprawek do nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego. - Trzeba bronić dobra dzieci, a nie grać nimi politycznie tak, jak zaczęło się to dziać w Senacie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości bezpieczeństwo przemoc rodzina społeczeństwo dzieci Maciej Wójcik Senat
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem