more_horiz
PR24 Portal
Section05

rolnictwo

Lokalne produkty z biało-czerwonym oznakowaniem. Premier: zależy nam na polskich rolnikach, a nie na supermarketach

Zależy nam na tym, żeby żywność, która trafia od polskiego producenta do Polaków, była jak najtańsza i zapewniała lokalnym rolnikom zwiększanie rynku zbytu - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do projektu ustawy dotyczącej sprzedaży detalicznej produktów lokalnych. Minister rolnictwa Anna Gembicka zapowiedziała, że rozmowy z rolniczymi związkami i organizacjami branżowymi na ten temat odbędą się w poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo żywność handel sprzedaż detaliczna Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

"Unijna polityka rolna zakładnikiem ideologii klimatycznej". Brukselski think tank wieszczy wzrost cen żywności

Dzisiejsza polityka rolna ma służyć przede wszystkim interesom środowiskowym i klimatycznym, a dopiero w drugiej kolejności bezpieczeństwu żywnościowemu; prowadzi to do sytuacji, w której nie opłaca się być rolnikiem - diagnozuje najnowszy raport "Cicha wojna z rolnictwem" brukselskiego think tanku MCC Brussels.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT rolnictwo Unia Europejska żywność las

PR24 Jest kompromis z protestującymi na granicy rolnikami. Gębicka: postulaty są możliwe do realizacji w budżecie

- Rolnicy z dużym zrozumieniem podeszli do kwestii budżetowych oraz że wszelka pomoc musi być notyfikowana przez Komisję Europejską. Umówiliśmy się, że będziemy kontynuować dialog, w tym o rozwiązaniach systemowych. Wydyskutowane propozycje zostały również ustalone z premierem Mateuszem Morawieckim, po wcześniejszym sprawdzeniu, że są możliwe do realizacji w budżecie - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Anna Gembicka, która spotkała się z protestującymi na granicy polsko-ukraińskiej rolnikami.  
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo rolnicy protest POLSKA

"Rząd kieruje się przede wszystkim polskim interesem". Jabłoński o protestach na granicy i rozmowach z Ukrainą

Minister infrastruktury Alvin Gajadhur spotka się dziś z reprezentantami branży transportowej, a wiceminister Rafał Weber będzie rozmawiał m.in. z przedstawicielami ukraińskiego rządu oraz Komisji Europejskiej. Po południu w Sejmie przedstawiciele rządu mają przedstawić informację w sprawie protestów polskich transportowców i rolników na granicy polsko-ukraińskiej.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo protest blokada przejście graniczne Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ministerstwo infrastruktury Paweł Jabłoński polityka

Jest kompromis rządu z protestującymi rolnikami. Rzecznik PiS: dziś rozpoczną się rozmowy z przewoźnikami

Po rozmowach minister rolnictwa Anny Gembickiej z protestującymi na granicy polsko-ukraińskiej doszło do kompromisu - chodzi o wsparcie dla producentów rolnych w zakresie chociażby kredytów obrotowych czy dopłat do zbóż. Jest porozumienie w tej sprawie i to cieszy - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo protest blokada przejście graniczne Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Minister rolnictwa spotkała się z protestującymi w Medyce. "Chcemy kontynuować dialog"

Polska będzie walczyć o rozwiązania, których domagają się rolnicy, na forum unijnym - zapowiedziała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka.  Chodzi o dopłaty do cen kukurydzy, kontynuację "kredytów płynnościowych" w związku z napływem zboża z Ukrainy oraz utrzymanie stawek podatku rolnego na dotychczasowym poziomie. Rolnicy zapowiadają, że protest zakończą, jeśli zrealizowane zostaną ich postulaty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka Ukraina rolnicy protest Medyka GOSPODARKA rolnictwo

Rolnicy rozpoczęli całodobową blokadę przejścia granicznego w Medyce. Apelują do polityków

Rolnicy z "Oszukanej wsi" rozpoczęli w poniedziałek całodobową blokadę przejścia granicznego w Medyce na Podkarpaciu i ma ona potrwać do 3 stycznia 2024 r. Przepuszczają, auta osobowe, autokary oraz TIR-y, ale tylko z pomocą humanitarną i sprzętem wojskowym. Nie wykluczają jednak zaostrzenia protestu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA rolnictwo protest blokada przejście graniczne Medyka

"Po prostu ich oszukał". Telus krytycznie o liście Kołodziejczaka do rolników

Michał Kołodziejczak powinien najpierw napisać list do swoich, tych, których w jakiś sposób oszukał; próbuje on w jakimś stopniu wytłumaczyć się z tego wielkiego błędu politycznego, że poszedł z Platformą Obywatelską - powiedział minister rolnictwa Robert Telus (PiS), komentując list posła KO, lidera Agrounii do wyborców PiS.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kołodziejczak Robert Telus POLSKA rolnictwo PiS Platforma Obywatelska list