X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rolnictwo

Uprawy na dachach. Co dają lokalnej społeczności?

– Produkujemy jedzenie, ale farma spełnia także wiele innych funkcji,  jak choćby zapewnia zieleń okolicznym mieszkańcom. Dajemy im szansę nauczenia się rzeczy, które każdemu mogą się w życiu przydać. Do tego dochodzą kwestie zdrowotne, ale kluczowa jest integracja lokalnej społeczności wokół projektu – opowiada  Francisco Davila Garces z Laboratorium Agroekologii Wolnego Uniwersytetu w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat zdrowie rośliny warzywa rolnictwo

Europoseł PiS zapowiada "nowy etap" funkcjonowania rządu. Zdradził, kto obejmie resort rolnictwa

- Henryk Kowalczyk jest dobrym kandydatem na ministra rolnictwa. Był ministrem środowiska, zna problemy ludzi wsi - oświadczył Bogdan Rzońca na antenie Polskiego Radia 24. Na uwagę, że brzmi to jak potwierdzenie, że poseł PiS obejmie ten resort, polityk odparł: "Tak, słyszałem o tym i mogę powiedzieć, że Henryk Kowalczyk będzie ministrem rolnictwa, a Grzegorz Puda obejmie ważne stanowisko".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek rolnictwo POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd rekonstrukcja rządu Grzegorz Puda Henryk Kowalczyk

Wzrost cen gazu pociągnął w górę ceny nawozów. Niemieccy rolnicy biją na alarm

Jak podaje portal biznesalert.pl, w pierwszym tygodniu października ceny nawozów sztucznych wzrosły o 150 euro za tonę. Problemem jest nie tylko sama cena - utrudniony jest również dostęp do nawozów, gdyż często nie mają ich nawet hurtownie. Wiele magazynów jest po prostu pustych. Ograniczenia dostaw gazu zaciskają teraz pętlę na gardle kolejnego sektora gospodarki niemieckiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy rolnictwo Czechy GOSPODARKA

Eksperci: pomoc dla rolników z Polskiego Ładu, to szansa na zdobywanie nowych rynków

Polskie rolnictwo i wytwarzane przez nie produkty są naszą doskonałą wizytówką w świecie. Także Polacy coraz częściej zwracają uwagę na to czy kupują świeże i zdrowe produkty spożywcze. Dlatego pomoc dla rolników zaproponowana w Polskim Ładzie może być oceniona tylko pozytywnie tak patrząc przez pryzmat rolników jak i konsumentów - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Konrad Raczkowski z PAN i uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład rolnictwo żywność eksport

POLSKI ŁAD Puda o Polskim Ładzie dla rolnictwa: konkurencja dla zagranicznych towarzystw ubezpieczeniowych

Nowy system ubezpieczeń upraw, bezpłatna przestrzeń targowa w mieście, przejście na emeryturę bez konieczności zbywania gospodarstwa czy zwiększenie środków na walkę z ASF - to niektóre propozycje Prawa i Sprawiedliwości skierowanie do rolników. Jak mówi Informacyjnej Agencji Radiowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, na realizację wielu z nich adresaci programu nie będą musieli długo czekać.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Polski Ład POLSKA Grzegorz Puda polityka