more_horiz
PR24 Portal
Section05

rolnicy

PR24 Jest kompromis z protestującymi na granicy rolnikami. Gębicka: postulaty są możliwe do realizacji w budżecie

- Rolnicy z dużym zrozumieniem podeszli do kwestii budżetowych oraz że wszelka pomoc musi być notyfikowana przez Komisję Europejską. Umówiliśmy się, że będziemy kontynuować dialog, w tym o rozwiązaniach systemowych. Wydyskutowane propozycje zostały również ustalone z premierem Mateuszem Morawieckim, po wcześniejszym sprawdzeniu, że są możliwe do realizacji w budżecie - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Anna Gembicka, która spotkała się z protestującymi na granicy polsko-ukraińskiej rolnikami.  
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo rolnicy protest POLSKA

Minister rolnictwa spotkała się z protestującymi w Medyce. "Chcemy kontynuować dialog"

Polska będzie walczyć o rozwiązania, których domagają się rolnicy, na forum unijnym - zapowiedziała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka.  Chodzi o dopłaty do cen kukurydzy, kontynuację "kredytów płynnościowych" w związku z napływem zboża z Ukrainy oraz utrzymanie stawek podatku rolnego na dotychczasowym poziomie. Rolnicy zapowiadają, że protest zakończą, jeśli zrealizowane zostaną ich postulaty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka Ukraina rolnicy protest Medyka GOSPODARKA rolnictwo

PR24 Wiceminister rolnictwa: nie można dopuścić do tego, żeby po przystąpieniu Ukrainy do UE polskie rolnictwo padło

-  Na dłuższą metę naszemu rolnictwu trudno będzie konkurować z rolnictwem ukraińskim, gdzie powierzchnia średniego gospodarstwa wynosi 20-30 tys. hektarów. To jest zupełnie inna skala. Trzeba rozmawiać i budować przewagi konkurencyjne, np. w przetwórstwie. Na pewno trzeba też wprowadzać doraźne rozwiązania, bo problem jest tu i teraz - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnicy protest transport Ukraina

Zgrzyt na opozycji. Poseł PSL deklaruje poparcie dla "rolniczej dwunastki". KO i Lewica mówią innym głosem

- Realizowaliśmy bardzo wiele postulatów z "rolniczej dwunastki" i deklarowaliśmy wsparcie w kolejnych zadaniach - mówiła w niedzielę w TVP Info posłanka PiS Joanna Lichocka. Poparcie w całości dla postulatów OPZZ i Solidarności zadeklarował Stefan Krajewski z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe lewica PiS PSL zwierzęta Joanna Lichocka Andrzej Szejna Paweł Jabłoński rolnictwo rolnicy wieś

Rząd przygotowuje kolejne wsparcie dla sektora rolno-spożywczego. Jest gotowy projekt

Wprowadzenie wsparcia związanego ze szkodami w uprawach drzew owocowych, pomoc dla plantatorów kalafiorów oraz rozszerzenie kredytów skupowych o gorzelnie - to rozwiązania, które znalazły się w przyjętym przez rząd projekcie rozporządzenia, o którym poinformował resort rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo rolnicy owoce Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ceny żywności POLSKA społeczeństwo