X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rolnicy

POLSKI ŁAD Polski Ład. Co z ustawą o emeryturach rolniczych?

– Jeśli chodzi o emerytury rolnicze bez konieczności przekazywania gospodarstw, szacuję, że od lipca to rozwiązanie powinno wejść w życie – informował w Programie 3 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Jest to jeden z elementów programu Polskiego Ładu dla polskiej wsi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Henryk Kowalczyk GOSPODARKA rolnictwo Beata Michniewicz Polski Ład wieś rolnicy emerytura

Więcej czasu na wnioski o wsparcie małego przetwórstwa. ARiMR poszerza także zakres inwestycji

Z 29 grudnia do 28 stycznia 2022 r. ARiMR przedłuża przyjmowanie wniosków o "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój", w ramach tzw. małego przetwórstwa lub rolniczego handlu detalicznego. Agencja przypomina również, że do 29 grudnia trwa nabór na tzw. duże przetwórstwo.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo produkcja rolnicy sprzedaż detaliczna ARiMR dofinansowanie

"Ubezpieczenia nie satysfakcjonują rolników". Henryk Kowalczyk chce zmian

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk powiedział na spotkaniu z rolnikami w Pułtusku na Mazowszu, że potrzebna jest zmiana w systemie ubezpieczeń upraw i produkcji zwierzęcej w rolnictwie. Minister dodał, że oferta od podmiotów oferujących ubezpieczenia nie satysfakcjonuje ani rolników, ani sektora finansowego.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo POLSKA polityka Henryk Kowalczyk Prawo i Sprawiedliwość rolnicy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ograniczenie eksportu na Wschód. Minister rolnictwa: będziemy łagodzić straty

- Najważniejsze jest, żeby bezpieczeństwo granic zostało zachowane. Straty w eksporcie na Białoruś i do Rosji będziemy łagodzić innymi kierunkami zbytu. Patrzymy przede wszystkim na Daleki Wschód i kraje arabskie - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rolnictwo Henryk Kowalczyk wieś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Małgorzata Raczyńska-Weinsberg kryzys na granicy Białoruś granica eksport rolnicy ASF Prawo i Sprawiedliwość

polski ład Walka z ASF, odszkodowania, sprzedaż bezpośrednia. Prezes PiS zapowiada ułatwienia dla rolników

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił podczas konwencji partii w Przysusze, że PiS dumnie reprezentuje polską wieś i dąży do zapewnienia jej godnego życia i rozwoju. Podczas konwencji zaprezentowano założenia Polskiego Ładu dla wsi i rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo rolnicy wieś Prawo i Sprawiedliwość polityka Jarosław Kaczyński Polski Ład

"Rolnicy będą mogli liczyć na wsparcie państwa". Grzegorz Puda o ew. konsekwencjach stanu wyjątkowego

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda zapowiedział, że rolnicy którzy poniosą straty wskutek wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią mogą liczyć na odszkodowania. Podkreślił, że przepisy o stanie wyjątkowym zostały wprowadzone, by skuteczniej chronić polską granicę przed napływem nielegalnych migrantów.
Zobacz więcej na temat:  Sejm POLSKA społeczeństwo rolnictwo Grzegorz Puda rolnicy stan nadzwyczajny

Prezydent podczas dożynek na Jasnej Górze przypomniał ważne słowa kardynała Wyszyńskiego

"Glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość" - tym cytatem z kardynała Stefana Wyszyńskiego rozpoczął prezydent Andrzej Duda swoje wystąpienie podczas dorocznych dożynek na Jasnej Górze. Powiedział też, że jednym z najważniejszych zadań władz państwa jest troska o rolnictwo i rolników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jasna Góra regiony Częstochowa dożynki Andrzej Duda rolnicy śląskie rolnictwo Polskie Radio patronat tradycja pielgrzymka