more_horiz
PR24 Portal
Section05

Roman Czejarek

Nieznani w Polsce, znani za granicą. O wybitnych Polakach, o których się nie mówi

Co łączy kompozytorkę Teklę Bądarzewską, Antoine'a z Sieradza, zwanego "królem fryzjerów", Adę Sari i Antoniego Patka - producenta słynnych zegarków, pochodzącego z Piask na Lubelszczyźnie? Stali się oni rozpoznawalni na całym świecie, jednak w Polsce nie mówi się o nich dużo. Dlaczego nie są szerzej znani w naszym kraju?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek historie Historia - ludzie

Kłopoty z hulajnogami także dla samych użytkowników

Wypożyczasz hulajnogę na kilka godzin czy nawet na parę minut? Najpierw sprawdź regulamin, który akceptujesz. Powód? - Konsument wypożyczył hulajnogę, myśląc, że płaci niewielką kwotę za jednorazowy przejazd. Okazało się, że subskrypcja była naliczana dziennie, tygodniowo albo w innych odstępach czasu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Szczerba z Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Przez gapiostwo możemy stracić nawet kilka tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek porady prawne w Jedynce prawo umowa UOKiK Wojciech Szczerba Europejskie Centrum Konsumenckie

"Przedłuż z nami umowę"? Czym są postanowienia niedozwolone i dlaczego są niekorzystne dla klienta?

Zdarza się, że klienci podpisują umowy, które są kontynuacją wcześniejszych, ufając, że na takich samych warunkach lub według tego samego regulaminu. Może ich jednak spotkać niespodzianka w postaci np. wydrukowanej małymi literkami deklaracji, że będą wiele lat korzystać z tego operatora. Albo że podwyżki cen mogą następować bez ich zgody na podstawie wskaźnika inflacji. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek porady prawne w Jedynce porady prawo umowa

Biskupin, czyli najstarsza odkryta osada na terenie Polski

"Jedyne takie miejsce" wybrało się w sobotę do Biskupina, gdzie odbywa się XXVII Festyn Archeologiczny. Jest on poświęcony matce naturze w różnych odsłonach. Roman Czejarek postanowił dowiedzieć się, jak niegdyś ludzie wykorzystywali różne dostępne surowce, m.in. drewno, krzemień, kości czy poroża. Oprócz tego poznaliśmy techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Biskupin archeologia

Familijny Piknik "Lata z Radiem" i Ławeczka Przyjaciół Programu 1 w Stegnie

Tegoroczne "Lato z Radiem" już za półmetkiem! Ekipa radiowej Jedynki zawitała do Stegny, gdzie odbył się kolejny Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym bałtyckim kurorcie. W programie nie zabrakło konkursów oraz specjalnie przygotowanych aktywności dla całych rodzin, a na miejskiej plaży przy Bulwarze Radiowej Jedynki odsłonięto Ławeczkę Przyjaciół Programu 1. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem warsztaty Roman Czejarek Sława Bieńczycka dzieci zabawa Tarnów Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce