more_horiz
PR24 Portal
Section05

Roman Giertych

Giertych chciał uderzyć "wizami" w PiS. Uderzył w rząd Platformy Obywatelskiej

Roman Giertych w mediach społecznościowych opisał sprawę Uzbeka, który w 2017 roku wjechał ciężarówką w tłum ludzi w Sztokholmie. Sugerował, że to rząd PiS umożliwił mu wjazd na teren Unii Europejskiej. Kiedy okazało się, że stoją za tym przedstawiciele PO, szybko usunął swój post.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kryzys migracyjny 2023 Roman Giertych Radosław Sikorski Platforma Obywatelska

Miejsce na liście ważniejsze niż ideały. Przedstawiamy przykłady polityków, którzy diametralnie zmienili swoje poglądy

W ostatnim czasie było głośno o starcie Romana Giertycha z list Koalicji Obywatelskiej, w kontekście zapowiedzi Donalda Tuska, że nie będzie na nich miejsca dla przeciwników aborcji. Roman Giertych nie jest jednak jedynym politykiem, który swój światopogląd zepchnął na drugi plan, aby załapać się na listy partyjne. Podajemy liczne przykłady "konserwatystów", którzy również "zapomnieli" o swoich poglądach w imię partyjnych zysków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza Roman Giertych Paweł Kowal Paweł Poncyljusz Michał Kamiński

Poseł Lewicy pyta o wiarygodność PO. Chodzi o Romana Giertycha

- Nie wierzę w realizację programu Platformy Obywatelskiej dot. prawa do aborcji do 12. tygodnia - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia poseł Lewicy Anna Maria Żukowska. - Była zapowiedź, że nie będą wpuszczali na listy osób, które nie podpiszą się pod prawem do przerywania ciąży do 12. tygodnia, a pan Roman Giertych dalej jest na listach. Gdzie tu jest wiarygodność? - pytała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Anna Maria Żukowska wybory w Polsce Beata Michniewicz Platforma Obywatelska aborcja Roman Giertych Trójka Anna-Maria Żukowska

Niemal połowa Polaków źle ocenia kandydowanie Romana Giertycha. Jest nowy sondaż

48 proc. źle bądź zdecydowanie źle ocenia start Romana Giertycha w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej. To ani dobrze, ani źle - uważa 27,9 proc., zaś pozytywnie decyzję o wystawieniu tego kandydata ocenia 14,2 proc. badanych - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Roman Giertych PiS społeczeństwo sondaż wybory w Polsce

Kandydat KO stanowi coraz większy problem. Zandberg: nie wejdę do rządu, w którym będzie Giertych

- Nie wejdę do rządu, w którym będzie Roman Giertych, jeżeli w przyszłym parlamencie pozycja Lewicy będzie wystarczająco silna, to Romana Giertycha w przyszłym rządzie nie będzie - powiedział w Radiu ZET współprzewodniczący partii Razem Adrian Zandberg. Wcześniej Franciszek Sterczewski, który ma startować z list KO do Sejmu, wytknął hipokryzję Romanowi Giertychowi w kwestii aborcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Zandberg Roman Giertych wybory w Polsce wybory wybory parlamentarne koalicja obywatelska

PR24 "Ilość osób depczących flagę UE rośnie na listach PO". Sakiewicz o starcie Giertycha

- Ilość osób tańczących, depczących, czy palących flagę unijną rośnie na listach PO, bo wcześniej był Michał Kołodziejczak - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" komentując start Romana Giertycha z list PO w Świętokrzyskiem. Wciągnięcie byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej na listy partii Donalda Tuska komentowali także Piotr Kusznieruk z "Trybuny" i Agaton Koziński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Michał Kołodziejczak Platforma Obywatelska wybory w Polsce Unia Europejska Roman Giertych Stanisław Janecki Tomasz Sakiewicz polityka

ANALIZA Kulturowa rewolucja Tuska. Przewodniczący PO zamierza otworzyć "lewacką Puszkę Pandory"

Donald Tusk zamierza pójść drogą innych partii europejskich, które jeszcze niedawno uchodziły za "centrowe" czy też "chrześcijańsko-demokratyczne", a dziś po prostu realizują program agendy, którą forsuje się pod znakiem "LGBT". Taki kurs zapowiedział podczas Campusu Polska. A przecież już dziś na Zachodzie możemy dokładnie obserwować jak tragiczne konsekwencje rodzi otwarcie tej furtki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Roman Giertych Zbigniew Ziobro związki partnerskie LGBT

PR24 Bogusław Sonik: PO przez ostatnie lata maszerowała w lewo

- To utwardzanie własnego elektoratu, któremu mówi się: "mobilizujcie się, musimy wygrać za wszelką cenę" - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł niezrzeszony, niegdyś członek PO, Bogusław Sonik, komentując start Romana Giertycha z listy partii Donalda Tuska. - Zniechęca to elektorat o bardziej lewicowym charakterze, który był przyciągany do Platformy Obywatelskiej, bo taki był marsz kierownictwa partii przez ostatnie lata - dodał polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bogusław Sonik wybory w Polsce Platforma Obywatelska lewica Roman Giertych

"Immunitet nie będzie chronił go przed toczącym się postępowaniem". Prof. Szczucki o starcie Giertycha w wyborach

Szef RCL prof. Krzysztof Szczucki, odnosząc się do startu w wyborach Romana Giertycha, powiedział portalowi niezalezna.pl, że "ewentualny immunitet nie będzie chronił go przed toczącym się postępowaniem". Wyjaśnił, że immunitet procesowy nie ma zastosowania w postępowaniu karnym, wszczętym przed dniem ogłoszenia wyników wyborów wobec osoby, która została wybrana na posła lub senatora.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych prokuratura sąd wybory w Polsce Platforma Obywatelska POLSKA polityka

Ultimatum dla Giertycha? Do środy musi zmienić poglądy

Z doniesień mediów wynika, że Roman Giertych otrzymał warunek wystartowania w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej: ma wyrazić poparcie dla liberalizacji ustawy aborcyjnej. - Musi paść jasna deklaracja, że ma być zmienione to antykobiece prawo, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Tu nie ma wyjątków - oznajmił sekretarz PO Marcin Kierwiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marcin Kierwiński Roman Giertych koalicja obywatelska aborcja Donald Tusk

"Stawka wyborów jest bardzo duża". Małgorzata Kidawa-Błońska o starcie Giertycha z KO

- Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Idziemy bardzo szeroko do tych wyborów, ale jesteśmy jako trzon Koalicją Obywatelską - tak o starcie Romana Giertycha z list KO mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu RP (KO).
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska PO koalicja obywatelska Beata Michniewicz Trójka opozycja Roman Giertych POLSKA polityka

"Zdumiewająca nominacja". Prof. Kleiber o starcie Giertycha z list PO

- Roman Giertych jest osobą bardzo niepopularną w wielu środowiskach. To, że się zgodził, jest dla mnie przedziwne. Rozumiem, że to była dla niego jedyna alternatywa, ostatnia deska ratunku. Wszyscy chyba mamy wyraźny niesmak, jeśli chodzi o niektórych zgłaszanych kandydatów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny portalu "Wszystko co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory w Polsce wybory 2023 Senat Roman Giertych