X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ropa naftowa

Lotos stara się o nowe koncesje na wydobycie ropy i gazu ziemnego na Morzu Północnym

Polski koncern poszerza stan posiadania przy wydobyciu ropy i gazu ziemnego na Morzu Północnym. Lotos informuje, że jego norweska spółka - Lotos Norge złożyła aplikacje o kolejne koncesje, w większości starając się o obszary w miejscach, gdzie prowadzi już działalność. Dodatkowo Lotos Norge czeka na zgodę na wymianę udziałów w koncesjach z Aker BP.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotos gaz ziemny ropa naftowa Norwegia energetyka

Większa zdolność magazynowa PERN. Nowy zbiornik na paliwa w gdańskim naftoporcie

W Terminalu Naftowym Gdańsk oficjalnie oddany zostanie do użytku nowy zbiornik o pojemności 45 tysięcy metrów sześciennych. Uroczystość rozpocznie się w południe i wezmą w niej udział przedstawiciele rządu, władz samorządowych oraz władz PERN - przedsiębiorstwa, zajmującego się logistyką naftową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk ropa naftowa GOSPODARKA gospodarka polska bezpieczeństwo energetyczne

"Nie doszło do wycieku ropy". Straż pożarna dementuje informacje o sytuacji na dworcu w Wejherowie

Nie doszło do wycieku ropy z pociągu towarowego stojącego na dworcu w Wejherowie. Strażacy sprawdzili teren miernikami i okazało się, że prawdopodobnie wysoka temperatura spowodowała, że z cystern wydobywał się tylko zapach ropy - poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie pociągi ropa naftowa straż pożarna PKP służby i bezpieczeństwo

ANALIZA Inflacja w strefie euro pozostanie umiarkowana. Raport EBC

W pierwszym kwartale 2021 r. trwająca pandemia koronawirusa  nadal wpływała na działalność gospodarczą. Spadek produkcji udało się ograniczyć dzięki efektowi uczenia się - podmioty gospodarcze lepiej dostosowują się do pandemii - oraz wsparciu publicznemu, a także dzięki trwającemu ożywieniu popytu zagranicznego i prężnemu sektorowi wytwórczemu. Europejski Bank Centralny opublikował raport dotyczący oczekiwań w strefie euro.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa strefa euro inflacja Europa

ANALIZA Rosną ceny ropy. Przed końcem lata może być jeszcze drożej

Cena ropy może "bardzo łatwo" osiągnąć 100 dolarów za baryłkę po nieudanych rozmowach OPEC+, stwierdził były sekretarz ds. energii USA Dan Brouillette. Cena ropy WTI wrosła w ciągu ostatniego roku o ponad 52 proc., osiągając na początku lipca cenę blisko 77 USD za baryłkę. Wzrost cen widać na stacjach benzynowych. Na niektórych cena za litr bezołowiowej dochodzi do 6 złotych za litr. Czy wzrost cen ropy o kolejne 30 proc. jest realny?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa OPEC Arabia Saudyjska

"Olbrzymia inwestycja, jakiej w Możejkach nie było". Orlen Lietuva podpisał list intencyjny z litewskim rządem

W rafinerii naftowej w Możejkach na Litwie, należącej do PKN Orlen, został podpisany list intencyjny w sprawie inwestycji w instalację do pogłębionego przerobu ropy w tym zakładzie. Dokument ze strony litewskiego rządu podpisał minister energetyki Litwy Dainius Kreivys oraz prezes zarządu Orlen Lietuva Michał Rudnicki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT PKN Orlen ropa naftowa Litwa energetyka