more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rosja

Wideo Niemcy przekazują awaryjny sprzęt Ukrainie. Gen. Polko: to sabotaż

– To sabotaż. (...) Niemcy, przekazując taki awaryjny sprzęt, tak naprawdę narażają żołnierzy ukraińskich na to, żeby ginęli na polu walki – mówił w Programie 3 Polskiego Radia gen. Roman Polko, b. dowódca JW GROM, odnosząc się do informacji o tym, że niemieckie haubice PzH 2000 przekazane Ukrainie są awaryjne, nie ma do nich części zamiennych i z 15 przekazanych działa tylko pięć.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Rafał Tomański Roman Polko służby i bezpieczeństwo ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Rosja wojna na Ukrainie

Mija 14 lat od pamiętnego przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Gruzini są za to wdzięczni do dziś

12 sierpnia mija 14 lat od przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Prezydent przybył tam w 2008 roku, podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej, po kolejnym bombardowaniu przez Rosjan miasta Gori. Sprzeciwił się on w ten sposób rosyjskiej agresji, a jego przemówienie okazało się prorocze dla późniejszych losów wschodniej części Europy.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja Rosja HISTORIA POLSKA

Podróżowali samolotami rosyjskich banków. Fińskie media ujawniają aferę z udziałem byłych głów tego państwa

Sprawa wyszła na jaw po analizie dokumentów, które wyciekły z rajów podatkowych oraz pochodzących z cypryjskich rejestrów handlowych. Była prezydent Finlandii Tarja Halonen oraz premierzy tego kraju w latach 2007-2011 w trakcie pełnienia urzędu podróżowali prywatnymi samolotami należącymi do rosyjskich banków i rosyjskich biznesmenów - wynika ze śledztwa reporterów radia Yle.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Finlandia Rosja samoloty

Rosyjska propaganda nie ustaje w atakowaniu Zachodu. Żaryn: wykorzystuje niepowodzenia na polu walki

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn ocenił, że rosyjska propaganda wykorzystuje niepowodzenia na polu walki na Ukrainie do atakowania Zachodu. Ostatnio wydarzenia wokół elektrowni atomowej w Zaporożu stały się dla Kremla pretekstem do oskarżeń pod adresem USA, Wielkiej Brytanii i Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 propaganda Kreml dezinformacja Stanisław Żaryn

Surowce na okupowanych przez Rosję terenach warte biliony dolarów. Analitycy o motywach Kremla [ZAPIS RELACJI]

Na 12 bilionów dolarów szacuje się wartość złóż paliw kopalnych i metali ziem rzadkich na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy - wylicza w najnowszym raporcie kanadyjska firma analityczna SecDev. Jak wskazuje "Kreml będzie starał się ograniczyć ukraińskie zdolności wydobycia i produkcji, a z czasem zacząć przejmować produkcję i dochody z zasobów".
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie wojsko Rosja bezpieczeństwo RELACJA ŚWIAT Europa