more_horiz
PR24 Portal
Section05

równouprawnienie

ART. SPONSOROWANY Kobiety w bankowości

W Banku Pekao S.A. ponad 70 procent zatrudnionych to kobiety, dlatego organizacja kładzie duży nacisk na akcje wspierające ich rozwój - zarówno zawodowy, jak i osobisty. Wszystko po to, aby panie czerpały przyjemność z pracy oraz mogły rozwijać swój potencjał - na każdym, wybranym przez siebie polu. Bankowość ma twarz kobiety - można tak to ująć, ponieważ od lat wśród pracowników sektora bankowego dominują panie.
Zobacz więcej na temat:  bank równouprawnienie finanse biznes

8 marca. Historia kobiet jest historią ludzkości

Według danych ONZ na świecie żyje dziś ponad 3 miliardy 864 miliony kobiet. Jeszcze sto lat temu ich populacja była kilkukrotnie niższa - podobnie jak liczba wszystkich ludzi. Kobiety od zawsze stanowią przecież połowę ludzkości. Bez nich ludzki gatunek nie mógłby przetrwać. Za to być może mógłby przetrwać bez mężczyzn.
Zobacz więcej na temat:  kobieta dzień kobiet święta socjalizm równouprawnienie historia Polski historia Europy historia PRL eksperyment NAUKA biologia genetyka Maria Skłodowska-Curie Joanna d'Arc kwiaty Biblia seks ewolucja ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

Joanna Będkowska o roli kobiet w biznesie: nie orientują sie wyłącznie na zysk

- Najwięksi inwestorzy wprowadzają wymogi, aby zarządy i rady nadzorcze były jak najbardziej zróżnicowane pod względem płci. Robią to, ponieważ widza poprawę w osiągnięciach, ale i zyskach - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Będkowska, wiceprezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg gospodarka polska równouprawnienie kobieta społeczeństwo

"Podwaliny europejskiego ładu". Prezydent o Konstytucji 3 maja dla węgierskiego dziennika

Prezydent Andrzej Duda napisał w 230. rocznicę Konstytucji 3 Maja w węgierskim dzienniku "Magyar Hirlap", że kierowała się ona zasadami do dziś traktowanymi jako podwaliny europejskiego ładu: poszanowaniem godności ludzkiej, wolności, równości i solidarności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT konstytucja 3 maja Andrzej Duda Węgry dziennik Wolność i Pokój równouprawnienie Solidarność Europa

Wojciech Reszczyński: wprowadzony w USA "Akt równości" będzie źródłem buntu

- Nie ma powszechnej równości, nigdy nie było i nigdy nie będzie. Nie da się zaakceptować niektórych ideologicznie narzuconych form. Można je tolerować, ale nie akceptować - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński w "Debacie Dnia". Gościem audycji był również Łukasz Jankowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ŚWIAT USA równouprawnienie lewica prawa człowieka LGBT tolerancja

Równość kobiet i mężczyzn. Piotr Sak: silne osoby, niezależnie od płci, są w stanie sobie poradzić

- Uważam, że sztuczne wprowadzanie parytetów jest niepotrzebne. Silne jednostki, niezależnie od płci, są w stanie sobie poradzić. Margaret Thatcher nie potrzebowała parytetów - powiedział poseł Solidarnej Polski Piotr Sak, odnosząc się do pomysłów regulacji prawnych wymuszających udział kobiet w wielu wymiarach życia.
Zobacz więcej na temat:  kobieta płace równouprawnienie mężczyzna Platforma Obywatelska Solidarna Polska Sejm pieniądze POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24