X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
równouprawnienie

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością

Ten dzień, obchodzony w krajach Unii Europejskiej od początku lat 90., to wyjątkowa okazja, aby wskazać bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie. Natomiast 5 maja w Polsce przypada Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. O sytuacji osób niepełnosprawnych mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Przybysz-Przybyszewski z portalu niepelnosprawni.pl.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawność niepełnosprawni praca równouprawnienie dyskryminacja

Dzień Mężczyzn. Odpowiedź na 8 marca w ramach równości płci

W tym roku kobiety obchodziły już swoje święto, teraz przyszedł czas na panów. Nie tak dawno w kalendarzu zagościł Dzień Mężczyzn będący odpowiedzią na popularny Dzień Kobiet celebrowany 8 marca. Na świecie mężczyźni obchodzą swój dzień 19 listopada, jednak w Polsce przyjęła się data 10 marca, choć oficjalnie nie istnieje u nas tradycja tego święta.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA mężczyzna kobieta dzień kobiet równouprawnienie ONZ kalendarz tradycja

Polki zarabiają mniej niż Polacy. "Temat tabu"

Gdyby różnice w zarobkach kobiet i mężczyzn przeliczyć na czas, okazałoby się, że kobiety pracują 2 miesiące w roku lub godzinę i 20 minut dziennie za darmo. Z danych Eurostatu wynika bowiem, że w całej Unii Europejskiej kobiety zarabiają o blisko 17 proc. mniej od mężczyzn wykonujących tę samą pracę na podobnym stanowisku. O rynku pracy kobiet i rozwiązaniach, które mogłyby poprawić ich sytuację, rozmawiały w Debacie Poranka dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Konfederacja Lewiatan), Izabela Przybysz (Instytut Spraw Publicznych) i Anna Wolańska (NSZZ Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  kobieta dzień kobiet równouprawnienie społeczeństwo