X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rozbiory Polski

"Nowoczesność nas gnębi". Prof. Kizwalter o rachunku zysków i strat w dążeniu ku postępowi

- Nasze problemy z nowoczesnością oraz to, że ona nas gnębi, to nie jest nic osobliwego, ponieważ nowoczesność z reguły jest procesem trudnym. Może dawać bardzo piękne rezultaty, ale też może prowadzić do dramatów i tragedii - powiedział o polskim dążeniu ku postępowi historyk prof. Tomasz Kizwalter.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 HISTORIA historia Polski rozbiory Polski II RP

recenzja Nadchodzi "Imperium Rzeczypospolitej". Ukazała się V część "Dziejów Polski" prof. Andrzej Nowaka

Wspaniałe zwycięstwa polskiego oręża, ale i wycieńczające wojny, szlachecka wolność, ale i degenerowanie się wyjątkowego w skali światowej systemu władzy - podczas niedawnych Targów Książki Historycznej w Warszawie miała miejsce premiera piątego tomu "Dziejów Polski" prof. Andrzeja Nowaka.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Nowak KULTURA Stefan Batory Rosja rozbiory Polski Targowica

"Najgorszy był zabór rosyjski, bo szerzyło się bezprawie". Prof. Suleja o drodze do wolności Rzeczpospolitej

- Mamy do czynienia z bardzo różnymi rzeczywistościami, w zależności od tego, gdzie w danym momencie obywatel-Polak się sytuował - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Suleja (historyk, Biuro Badań Historycznych IPN). Gościem programu był również dr Robert Derewenda (historyk, KUL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Święto Niepodległości 2021 11 listopada historia Polski rozbiory Polski