more_horiz
PR24 Portal
Section05

Rozmowa portalu

NASZ WYWIAD "Chciałbym żeby wynik był taki jak 10 lat temu"

Po raz ostatni w półfinale mistrzowskiej imprezy piłkarska reprezentacja Polski grała w 1982 roku. W czwartek biało-czerwoni zagrają z Portugalią o powtórzenie tego wyniku. Z tym rywalem w eliminacjach Euro 2008 w dwóch meczach zdobyliśmy cztery punkty. Ich bohaterem był Grzegorz Bronowicki, czyli "człowiek, który zatrzymał Ronaldo". Przeprowadziliśmy z nim sportową rozmowę portalu PolskieRadio.pl.
Zobacz więcej na temat:  Euro 2016 Piłka nożna reprezentacja Polski

Nasz wywiad "Niepodległość była dla Polski jak zdobycie Everestu"

- Projekt "Polskie Himalaje 2018" jest wyjściem poza szablon tradycyjnych obchodów. Przed stu laty Polska miała swój Everest do zdobycia, niepodległość była takim Everestem - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Marek Kamiński, zdobywca biegunów, który w 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z setkami amatorów będzie u podnóża Everestu.
Zobacz więcej na temat:  Himalaje Mount Everest Polskie Radio

NASZ WYWIAD Adam Bielecki zapowiada rewolucję na Nanga Parbat

- Plan wejścia na Nangę jest rewolucyjny, bo normalnie zimowa wyprawa trwa trzy miesiące. W bazie pod Gaszerbrumem I spędziłem 60 dni, pod Broad Peak było to dni 55. W bazie pod Nanga Parbat chciałbym spędzić maksimum dwa tygodnie – wyjaśnia w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Adam Bielecki swój rewolucyjny plan zimowej wyprawy na jeden z dwóch niezdobytych zimą ośmiotysięczników.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bielecki góry Nanga Revolution

Polski bokser może wejść na szczyt

Artur Szpilka od kilku dni trenuje w Stanach Zjednoczonych i jak twierdzi "nieźle już obrywa". - Dla Szpilki to jest jedyna szansa wejścia na szczyt, ale tylko pod jednym warunkiem, że będzie pokorny - mówił tuż po wyjeździe Szpilki do USA i przed walką z Ty'em Cobbem w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Dariusz Michalczewski, były bokser, mistrz świata wagi ciężkiej.
Zobacz więcej na temat:  Artur Szpilka boks dariusz michalczewski Sporty walki