more_horiz
PR24 Portal
Section05
rozporządzenie

Będzie bezpieczniej na przejazdach kolejowo-drogowych. Ministerstwo infrastruktury ma plan

Zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników przejazdów kolejowo-drogowych i przejść przez tory oraz ograniczenie liczby wypadków, do których na nich dochodzi - to wszystko zakłada projekt rozporządzenia Ministra infrastruktury. Resort zaproponował zmiany w przepisach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej bezpieczeństwo transport publiczny infrastruktura ministerstwo infrastruktury rozporządzenie kierowcy piesi

Inwestycje związane z łącznością mobilną bez decyzji środowiskowych. Rząd chce ułatwić budowę sieci 5G

Instalacje radiokomunikacyjne, radionawigacyjne i radiolokacyjne, mające na celu rozwój sieci mobilnej w Polsce, m.in. 5G, będą wyłączone z konieczności uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - przewiduje projekt rozporządzenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA łączność bezprzewodowa sieci mobilne sieć 5G internet mobilny prawo rozporządzenie telekomunikacja infrastruktura

Dłuższy termin na pobranie zaliczek na podatek. Ministerstwo Finansów zaprasza księgowych na szkolenia

Ministerstwo Finansów organizuje cykl spotkań on-line dla księgowych dotyczących zmian w rozliczeniu podatkowym wynagrodzeń w ramach Polskiego Ładu - przekazał w niedzielę resort. Jak zaznacza resort, chodzi o pomoc w interpretacji i zastosowaniu nowych przepisów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki pit Ministerstwo Finansów rozporządzenie szkolenie finanse osobiste księgowość Polski Ład zmiany 2022

Pomniejszanie zaliczek na podatek o kwotę wolną. Ministerstwo Finansów wyjaśnia zasady składania PIT-2

Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany dotyczące terminu składania PIT-2, który upoważnia pracodawcę do pomniejszania zaliczek na podatek od kwoty wolnej od podatku. Formularz PIT-2 to oświadczenie pracownika, w którym wyraża on zgodę, by pracodawca przy wyliczaniu zaliczek na podatek dochodowy uwzględniał kwotę wolną od podatku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów kwota wolna od podatku podatek dochodowy ulga podatkowa rozporządzenie pit

"Powinien być wprowadzony bez dyskusji, przez aklamację". Skwarek o głosowaniu ws. stanu wyjątkowego

- Środki w postaci stanu wyjątkowego są adekwatne do sytuacji jaka panuje na polsko-białoruskiej granicy, a bezpieczeństwo jest najważniejsze - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Skwarek z PiS. Gościem audycji był także Dobromir Sośnierz z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Sejm rozporządzenie granica Aleksander Łukaszenka Strefa Schengen straż graniczna bezpieczeństw

Ograniczenia związane ze stanem wyjątkowym. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakresu stanu wyjątkowego w częściach województw przy granicy z Białorusią. Wcześniej rozporządzenie o wprowadzeniu na 30 dni stanu wyjątkowego w 115 miejscowościach Podlasia i 68 miejscowościach Lubelszczyzny wydał prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd stan nadzwyczajny granica Białoruś straż graniczna imigranci w Europie rozporządzenie

Większe limity wiernych w kościołach. Jest rozporządzenie

W zgromadzeniach organizowanych w ramach działalności Kościołów i innych związków wyznaniowych w obiektach kultu religijnego od 13 czerwca może znajdować się nie więcej uczestników niż stanowi 50 proc. obłożenia budynku. Od 26 czerwca do 31 sierpnia - 75 proc. obłożenia - wynika z opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw rozporządzenia Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 rząd Mateusza Morawieckiego rozporządzenie Kościół

Zbiorowe formy kultury na otwartym powietrzu, wytyczne dla kościołów. Nowe rozporządzenia

Zgodnie z opublikowanym Rozporządzeniem Rady Ministrów, od 15 do 28 maja zbiorowe formy kultury i rozrywki są możliwe tylko na otwartym powietrzu. Od 29 maja do 5 czerwca - również w pomieszczeniach zamkniętych. Z kolei w zgromadzeniach organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych do 5 czerwca może uczestniczyć jedna osoba na 15 m², przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia społeczeństwo rozporządzenie Kościół infografika POLSKA

Kwarantanna dla osób przyjeżdżających z RPA, Indii i Brazylii. Nowe rozporządzenie

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym osoby przyjeżdżające do Polski z RPA, Indii i Brazylii będą mogły być zwolnione z kwarantanny na podstawie testu w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż po 7 dniach od powrotu do kraju.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia Indie Brazylia RPA rozporządzenie społeczeństwo POLSKA

Bilety jako faktury, czyli pakiet SLIM VAT 2. Resort finansów upraszcza przepisy

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia zmieniającego zasady uznawania biletów za faktury. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom wielu przewoźników i realizacja postulatów zgłaszanych na forum dialogu Ministerstwa Finansów z biznesem. To również pierwsza ze zmian wdrażanych do systemu podatkowego w ramach pakietu uproszczeń w podatku od towarów i usług - SLIM VAT 2.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA vat Ministerstwo Finansów JPK finanse publiczne podatki faktury rozporządzenie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem