more_horiz
PR24 Portal
Section05

rozwój

1,3 mld zł na rozwój miast oraz badania naukowe. Pierwsze środki z Funduszy Szwajcarskich jeszcze w tym roku

W ramach drugiej edycji Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy podpisane zostały dwie umowy. Dzięki nim uruchomiony zostanie Program Rozwoju Miast oraz Program Badania Naukowe i Innowacje. Pierwszy przyczyni się do wzmocnienia rozwoju społeczno-gospodarczego miast średniej wielkości, a drugi do intensyfikacji współpracy badawczej między ośrodkami naukowymi i przedsiębiorstwami w Polsce i Szwajcarii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Szwajcaria dofinansowanie badania rozwój miasto

"Zrównoważony rozwój kraju jest jednym z naszym priorytetów". Lichocka o wsparciu dla samorządów

Blisko 2 mld zł na 374 inwestycje trafi do samorządów woj. łódzkiego w ramach 8. Programu Inwestycji Strategicznych. - Zrównoważony rozwoju kraju jest jednym z naszych priorytetów. Żeby Polska dalej się rozwijała, niezbędne są rządy Zjednoczonej Prawicy - podkreśliła Joanna Lichocka (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych rozwój pieniądze inwestycje infrastruktura Joanna Lichocka

"Sunday Times": Polska, a nie Wielka Brytania, jest europejską krainą możliwości

Najnowszy raport GUS podaje, że siódmy rok z rzędu odnotowano w Polsce dodatni bilans migracji definitywnych. Według portalu Worldcrunch w ostatnich latach wzrost gospodarczy był tak znaczący, że w Polsce doszło "odwróconego drenażu mózgów". Polska - a nie Wielka Brytania - jest teraz europejską krainą możliwości - ocenia brytyjski tygodnik "Sunday Times".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Wielka Brytania migracja Polacy za granicą pkb rozwój wzrost gospodarczy

ART. SPONSOROWANY "Droga po nagrodę Nobla stoi przed nimi otworem". Program inwestycji w młodych naukowców

Przyszłość Polski leży w dłoniach młodego pokolenia - zwłaszcza dziedziny związane z technologią, medycyną i kierunkami ścisłymi. Widząc to zapotrzebowanie Fundacja Empiria i Wiedza, której fundatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) inwestuje w młodych naukowców. Na najbardziej ambitnych czeka 25 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  BGK GOSPODARKA rozwój technologie medycyna matematyka