more_horiz
PR24 Portal
Section05

rozwój

Jajko superfood, czyli cała apteka jest w kurniku!

– W kurniku znajdziemy wszystko, co jest ważne dla naszego organizmu, poza witaminą C. Dlaczego? Ponieważ to wszystko znajduje się w… jajku! W skorupce, która składa się z wapnia, i w tej płynnej części, którą tak większość z nas lubi – opowiada dr Michał Mularczyk w „Zagadkowej niedzieli”. – Jajko to jest superfood, podobnie jak wątróbka: zwiera prawie wszystko, co jest potrzebne do życia – dodaje.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA jedzenie jajko zdrowie rozwój Katarzyna Stoparczyk Trójka

Jak przeciwstawić się wewnętrznemu krytykowi i uwolnić swój potencjał?

W szkole uczymy się wielu rzeczy, jednak nie uczymy się, jak zaglądać w głąb siebie. W życiu codziennym nie potrafimy docenić i pokochać siebie samych, a także zapominamy o wdzięczności za to, co mamy. Ponadto żyjemy w świecie przepełnionym oceną i krytyką. W pierwszej kolejności poddajemy się ocenie, a następnie oceniamy siebie samych. 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica medytacja rozwój radio dla rodziców DAB+ emocje

Świadome rodzicielstwo – uważność i współczucie zamiast kontroli i oceny

Konferencja dla rodziców "Świadome rodzicielstwo. Jak w praktyce wzmacniać dobrostan polskich rodzin?" Współorganizowana przez Uniwersytet SWPS to już trzecia konferencja dotycząca świadomego rodzicielstwa w Polsce. O tym, co w programie nadchodzącej konferencji mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Weronika Chmielewska z Fundacji Edumind. Świadome rodzicielstwo zmienia perspektywę poprzez włączenie wolności i poczucia, że wszystko jest tak, jak być powinno. Kontrola i ocena odchodzi w zapomnienie, a sposób postrzegania problemów idzie w stronę akceptacji, która wynika z pracy nad obserwacją i transformacją silnych emocji. 
Zobacz więcej na temat:  rodzice rodzicielstwo wychowanie rozwój medytacja emocje psychologia dziecięca Strefa Rodzica Joanna Ficińska radio dla rodziców

Rośnie globalna moc energii odnawialnej. MAE: kryzys energetyczny staje się punktem zwrotnym

W czasie najbliższych 5 lat na świecie przybędzie tyle OZE, ile w ciągu poprzednich 20 lat. Oczekuje się, że w latach 2022-2027 globalna moc energii odnawialnej wzrośnie o 2.400 gigawatów - wynika z informacji Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Stwierdzono, że globalny kryzys energetyczny napędza inwestycje w odnawialne źródła energii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna OZE rozwój bezpieczeństwo energetyczne

Nowoczesne technologie zamiast niskich kosztów pracy. Polskie firmy wchodzą na światowe rynki

Nie możemy konkurować tanimi kosztami pracy, próbujemy nowymi technologiami - mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek. Podkreślił, że celem programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki jest wzrost konkurencyjności polskich firm na światowych rynkach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NCBR fundusze europejskie technologie nowoczesne technologie konkurencyjność firma przedsiębiorstwo rozwój badania

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw poprawia się. Nowy raport Pekao pokazuje koniunkturę

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw w ubiegłym i bieżącym roku jest lepsza niż w 2020 roku - wynika z raportu banku Pekao SA. Wskaźnik koniunktury mikro-, małych i średnich firm, który mierzy nastroje przedsiębiorców, wyniósł w badanym okresie 93,9 punktu. Autorzy raportu podkreślają, że to lepszy wynik niż w poprzednim badaniu, ale gorszy niż w 2019 roku, kiedy indeks wyniósł 102,6 punktu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma msp raport rozwój sytuacja finansowa Pekao

Śpiewać każdy może. Dlaczego warto ćwiczyć swój głos?

Prawie każdy z nas ma swojego ulubionego śpiewającego artystę. W najnowszym wydaniu audycji "Leniwe przedpołudnie" zachęcaliśmy jednak do tego, by tym razem posłuchać własnego głosu. – Każdy, komu w duszy gra, powinien zacząć śpiewać, bo nigdy nie wiadomo, czy komuś się to nie spodoba – mówiła w Trójce nauczycielka śpiewu Agnieszka Kowalska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Anna Popek śpiew nauka śpiewu rozwój głos MUZYKA muzyka hp warsztaty

NCBR otwiera 2. konkurs Innoglobo. "Polscy przedsiębiorcy i naukowcy nie obawiają się wypłynąć na szerokie wody"

Polscy innowatorzy ponownie mogą starać się o dofinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach Programu Innoglobo NCBR. Budżet drugiego konkursu to 10 mln zł. Według Centrum już pierwszy konkurs pokazuje, że polscy przedsiębiorcy i naukowcy nie obawiają się wypłynąć na szerokie wody.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NCBR konkurs innowacje firma badania rozwój dofinansowanie