more_horiz
PR24 Portal
Section05

rynek finansowy

ART. SPONSOROWANY Edukacja finansowa - dla kogo i po co?

Wiedza finansowa potrzebna jest niemal każdemu i prawie w każdym wieku. Dzięki posiadanym kompetencjom finansowym możemy podejmować racjonalne decyzje finansowe unikając kłopotów wynikających z niewiedzy. Z edukacją finansową spotykamy się już w domu rodzinnym i w szkole, ale ważną rolę w jej propagowaniu pełnią także liczne organizacje pozarządowe, w tym Fundacja GPW.
Zobacz więcej na temat:  Giełda rynek finansowy inwestycje oszczędzanie edukacja finanse

ART. SPONSOROWANY ETF-y na GPW

ETF jest uniwersalnym instrumentem finansowym, który może być wykorzystywany zarówno przez indywidualnych jak i instytucjonalnych inwestorów. Daje on szansę na łatwą ekspozycję na cały rynek, umożliwiając udział w zmianach cen wybranego indeksu w sposób pasywny i przy zachowaniu najniższych kosztów. Na czym dokładnie polega ten instrument, jaka jest jego specyfika oraz dlaczego tak wielu inwestorów posiada ETF-y w swoich portfelach?
Zobacz więcej na temat:  Giełda rynek finansowy inwestycje

ART. SPONSOROWANY Od oszczędzania do inwestowania

Aby zadbać o swoje „zdrowie finansowe” należy rozważyć zarówno oszczędzanie, tj. odkładanie nadwyżek pieniężnych oraz przechowywanie ich w bezpieczny sposób, jak i inwestowanie wolnych środków. Jakie są różnice między jednym, a drugim oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę kiedy rozważamy inwestowanie pieniędzy omówimy w odcinku pt. „Od oszczędzania do inwestowania”.
Zobacz więcej na temat:  Giełda oszczędzanie rynek finansowy

CIECH wkrótce zniknie z GPW? Znamy powody decyzji KI Chemistry

Po latach zawirowań i niejasności spółka KI Chemistry, właściciel 51 proc. akcji Ciechu, ogłosiła wezwanie do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji firmy. To ważne wydarzenie dla rynku kapitałowego i ważna część historii polskiej prywatyzacji. Przez wiele dekad Ciech był głównym pośrednikiem w imporcie rosyjskiej ropy naftowej do Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA CIECH giełda papierów wartościowych rynek finansowy produkcja przemysłowa

ART. SPONSOROWANY Czy mogę u Państwa kupić akcje? Czyli najczęściej zadawane pytania przez inwestorów indywidualnych.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie mieści się przy ulicy Książęcej 4. Wstęp do budynku ma każdy. Można tu zrobić pamiątkowe zdjęcie z rzeźbą byka – symbolem giełdowej hossy lub też zobaczyć giełdowy parkiet oraz znajdujący się w Sali Notowań dzwon, który oznajmia początek i koniec sesji. Jednak aby kupić czy sprzedać akcje, należy się udać zupełnie gdzie indziej i to wcale nie na Giełdę. Jaką zatem rolę pełni giełda i dlaczego jest nazywana „sercem polskiego rynku kapitałowego”?
Zobacz więcej na temat:  giełda papierów wartościowych inwestycje rynek finansowy ekonomia GOSPODARKA

"Czarne łabędzie" nie zaszkodziły warszawskiej giełdzie. GPW zwiększa przychody

- Wyniki finansowe Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie za II kwartał 2022 r., biorąc pod uwagę wyjątkowo trudną sytuację makroekonomiczną, pozostają na solidnym poziomie. W 2021 r. Grupa Kapitałowa GPW zanotowała wzrost przychodów, który pozwolił na wypłatę dywidendy akcjonariuszom na poziomie 2,74 zł za akcję - o 14 groszy więcej niż pierwotnie zakładano w polityce dywidendowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA giełda papierów wartościowych gpw wyniki finansowe rynek finansowy