more_horiz
PR24 Portal
Section05

rynek pracy

TYLKO U NAS Premier: mamy jedną z najniższych luk płacowych między kobietami a mężczyznami nie tylko w UE

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Polskim Radiu 24, że polityka gospodarcza i gospodarczo-społeczna rządu Prawa i Sprawiedliwości kładzie duży nacisk na tworzenie miejsc pracy dla kobiet i wyrównywanie ich szans na rynku pracy w ogóle.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki Krzysztof Świątek Polskie Radio 24 800+ gospodarka polska kobieta rynek pracy program 500+

Marlena Maląg: szykujemy programy dla seniorów, rodzin, pracowników i przedsiębiorczych kobiet

14-e emerytury będą stałym wsparciem wypłacanym najniżej uposażonym emerytom i rencistom w drugiej połowie każdego roku. 800+ wejdzie natomiast w 2024 r. co jest wyrazem przemyślanej polityki społecznej rozumianej jako inwestycja w przyszłość. Jednocześnie wspieramy ambitne, przedsiębiorcze kobiety, dla których przygotujemy korzystne rozwiązania przy zakładaniu własnego biznesu. Pracownikom zaoferujemy dwukrotną podwyżkę płacy minimalnej, której wysokość chcemy wypracować w konsensusie ze związkami zawodowymi i pracodawcami - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Marlena Maląg 500+ rodzina emerytura msp rynek pracy kobieta aktywność zatrudnienie

Dyrektor Instytutu Finansów: większość młodzieży z nadzieją ocenia swoje plany na karierę zawodową

Młodzież dość optymistycznie patrzy na swoje perspektywy finansowe, ale wiele zależy od tego jakie mają wykształcenie i z jakiego regionu pochodzą - powiedział Łukasz Chrobak, dyrektor Instytutu Finansów, think tanku resortu finansów, w audycji "Ekspres Gospodarczy"w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse oszczędzanie inwestycje ulga podatkowa rynek pracy

Paweł Borys o inflacji: skala dodatkowych wydatków nie zmieni trendu spadkowego

Zapowiedziane w weekend nowe wydatki fiskalne nie powinny zmienić trendów inflacyjnych w Polsce, wskaźnik CPI pod koniec 2023 r. zejdzie poniżej 10 proc., a w 2024 r. obniży się poniżej 5 proc. - ocenił prezes PFR Paweł Borys. Jego zdaniem, dodatkowy impuls fiskalny może podbić wzrost PKB Polski w 2024 r. o ok. 0,5 pkt. proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ POLSKA inflacja rynek pracy wzrost gospodarczy

Kobiety na rynku pracy. Morawiecki: mamy jedną z najniższych luk płacowych w Europie

Premier Mateusz Morawiecki mówił na konferencji "Kobiety mają wybór", że nieprawdziwe okazały się opinie, że program 500+ doprowadzi do spadku aktywności kobiet na rynku pracy. - Nic takiego się nie stało. Przez ostatnie 8-10 lat nastąpił zasadniczy wzrost partycypacji kobiet na rynku pracy - powiedział szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka kobieta rynek pracy