more_horiz
PR24 Portal
Section05

rynek

Badanie: wyższa cena wykupu auta to niższa miesięczna rata leasingu

- Jeśli cena wykupu auta zostanie ustalona na poziomie 50 proc., to miesięczna rata z tytułu 3-letniego leasingu spadnie o jedną trzecią – wynika z wyliczeń firmy Carsmile. Dodano, że alternatywą do odstąpienia od wykupu może być wydłużenie umowy.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rynek leasing samochodu leasing dostawcy firma firmy

Większa elastyczność w kupnie węgla po preferencyjnej cenie. Jest projekt zmian przepisów

Jeśli w ramach preferencyjnego zakupu węgla do końca 2022 r. nie kupi się całej dostępnej puli, czyli 1,5 tony, to przejdzie ona na przyszły rok. Łącznie jednak nie będzie można kupić więcej niż 3 tony węgla - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez resort aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  węgiel paliwa GOSPODARKA energetyka rynek Ministerstwo Aktywów Państwowych

Limit zakupu węgla przez gospodarstwa domowe. Będą zmiany korzystne dla nabywców. Sprawdź szczegóły

Uelastyczniamy limit zakupu węgla przez gospodarstwa domowe - poinformował wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda. - Zmieniamy rozporządzenia tak, żeby Polacy mogli kupić np. 0,5 tony w tym roku, a 2,5 tony w przyszłym, nie zmienia się ta wielkość 3 ton w sezonie grzewczym - wyjaśnił.
Zobacz więcej na temat:  węgiel GOSPODARKA paliwa Ministerstwo Aktywów Państwowych rynek społeczeństwo POLSKA

Kryzys branży drzewnej w Niemczech. "Zbyt dużo drewna jest eksportowane do Chin"

"Branża drzewna jest w kryzysie, a coraz więcej drewna eksportowane jest do Chin, pomimo braków surowca na rynku niemieckim", informuje portal Tagesschau. - Zbyt dużo drewna z Niemiec jest obecnie eksportowane do Chin - potwierdza Andreas Decker, dyrektor fabryki mebli z litego drewna Moebelwerke Decker z Borgentreich. Jego zdaniem "konkurencja z Dalekiego Wschodu utrudnia życie" niemieckim producentom.
Zobacz więcej na temat:  rynek Niemcy Europa ŚWIAT GOSPODARKA