more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ryszard Czarnecki

Opozycja chce ujawnienia treści noty dyplomatycznej. Czarnecki: negocjacje muszą być prowadzone dyskretnie

- Nam zależy na ogromnych pieniądzach. One są do osiągnięcia, tym bardziej, jeśli trzeba będzie na nie poczekać. Trzeba grać zgodnie z regułami gry. Cele są znane, ale nie można ogłaszać szczegółów na transparentach. Taktykę negocjacji i kulisy należy zostawić negocjatorom - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki reparacje wojenne Niemcy opozycja

Po dymisji Liz Truss. Ryszard Czarnecki: to porażka premier, ale i konserwatystów

- To porażka dość zaskakująca, wydawało się, że premier Liz Truss ma dużo kart w ręce, okazało się, że jednak nawet prawe skrzydło partii, które je popierało, współdecydowało o jej zwycięstwie w prawyborach, odwróciło się od premier, gdy uznała, że podatki należy nie obniżyć, a podwyższyć - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Wielka Brytania Liz Truss Ryszard Czarnecki

Czarnecki o działaniach KE wobec Polski: puszczają przecieki i czekają na reakcję

- Pewną metodą instytucji Unii Europejskiej, także Komisji Europejskiej, jest puszczanie przecieków i czekanie na reakcję. To badanie bojem, sprawdzanie jak się zachowa opinia publiczna danego kraju, media i rząd. Tak się po prostu robi. Jest to element gry - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki POLSKA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne

Obrona przeciwlotnicza Polski. Prof. Zybertowicz: jesteśmy na wyższym poziomie zabezpieczenia

– Inicjatywa państw unijnych dot. systemów obrony przeciwlotniczej jest na etapie planowania. Z kolei w piątek w Polsce odbywały się testy systemu na etapie wdrażania. Różnica jest prosta – jesteśmy na innym, wyższym poziomie zabezpieczenia naszego kraju -– skomentował na antenie Programu 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP). Gośćmi audycji byli także Ryszard Czarnecki (PiS), Marcin Kierwiński (KO) oraz Marek Sawicki (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak siły zbrojne Patriot Ryszard Czarnecki Marcin Kierwiński Marek Sawicki Andrzej Zybertowicz

Czarnecki: Sikorski zapraszał Rosję do NATO, a na prorosyjskie wypowiedzi licytował się z Tuskiem

- Radosław Sikorski licytował się na bardzo miłe deklaracje wobec Rosji z samym Donaldem Tuskiem. Bo przecież Donald Tusk mówił w wywiadzie dla TVN24 o Putinie "nasz człowiek w Moskwie". Poza tym Sikorski mówił o wejściu Rosji do NATO - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Radosław Sikorski Donald Tusk Władimir Putin Rosja

PR24 KE opóźnia wypłaty z KPO. Czarnecki: to próba wpływania na wynik wyborów w Polsce

- Komisja Europejska przeleje Polsce trochę środków z KPO, ale nie wszystkie. Będzie starała się to maksymalnie opóźnić, by te pieniądze przelać po wyborach. Jest to ewidentnie próba wpływania na ich wynik - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Czarnecki polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska fundusze unijne

PR24 Rocznica Bitwy Warszawskiej. Czarnecki: Zachód wypiera ze świadomości, ile zawdzięcza Polsce

- Mam wrażenie, że Zachód skutecznie wypiera ze świadomości to, co zawdzięcza Polsce: zarówno odsiecz wiedeńską, jak i Bitwę Warszawską. Podobnie bitwa pod Monte Cassino czy szereg innych, jak pod Narwikiem, nie są specjalnie eksponowane w podręcznikach historii w krajach Europy Zachodniej - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Wojsko Polskie wojsko Ryszard Czarnecki bitwa warszawska

Zasada jednomyślności w UE. Czarnecki: odejście od niej leży w interesie Niemiec

Ryszard Czarnecki europoseł PiS mówił w wywiadzie dla pap.pl, że zasada jednomyślności w UE jest dobra, ponieważ "gwarantuje ona krajom mniejszym, słabszym gospodarczo (...) poczucie wpływu na decyzje". W jego ocenie odejście od tej zasady leży w interesie Niemiec. Polityk w ten sposób skomentował ostatnie wypowiedzi europosłów o zasadności prawa weta w UE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Niemcy Ryszard Czarnecki

Przekazanie turbiny do Nord Stream 1. Czarnecki: szokujące, Niemcy utwierdzają najgorsze stereotypy

- Niemcy utwierdzają najgorsze stereotypy o tym, że są krajem, który zawsze priorytetowo traktował relacje z Rosją i czyni to nadal - powiedział szef delegacji PE ds. relacji UE z Rosją, europoseł Ryszard Czarnecki (PiS), odnosząc się do sprawy przekazania turbiny dla gazociągu Nord Stream 1 z Kanady do Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Nord Stream Kanada Niemcy Rosja Europa gaz ziemny GOSPODARKA infografika ŚWIAT

Ryszard Czarnecki: NATO nie zabrakło odwagi, zabrakło jej UE

- Minęła ostatnio 28. rocznica podpisania porozumienia o współpracy UE - Rosja. NATO potrafiło na szczycie w Madrycie zerwać pępowinę z Rosją, a szefowa KE Ursula von der Layen broni obecności Rosji na szczycie G20, który ma odbyć się w Indonezji - mówił w Polskim Radiu 24 eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina wojna na Ukrainie Rosja NATO szczyt NATO 2022 Ryszard Czarnecki ŚWIAT Europa wojna 2022

"Miasta-widma, puste, spalone mieszkania". Czarnecki: Buczę i Irpień musi odwiedzić jak najwięcej unijnych polityków

- Wizyta w tych dwóch miastach, które chyba na trwałe weszły do historii zbrodni wojennych, była czymś poruszającym. To obecnie miasta-widma, puste osiedla mieszkaniowe, spalone mieszkania na wyższych kondygnacjach, wybite szyby, zniszczone domostwa, zabawki dzieci porozrzucane na podwórkach - powiedział europoseł Ryszard Czarnecki (PiS)
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ryszard Czarnecki Parlament Europejski ŚWIAT

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. Czarnecki: w okolicach Charkowa było kilka takich masakr jak w Buczy

- Rozmawiałem dziś z posłanką parlamentu ukraińskiego z Charkowa. Powiedziała mi, że wokół Charkowa jest kilka takich Bucz - miejscowości, w których doszło do masakr. Myślę, że skalę rosyjskich zbrodni wojennych będziemy mogli ocenić dopiero za kilka tygodni czy miesięcy - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna 2022 Ryszard Czarnecki ŚWIAT

Ryszard Czarnecki: Niemcy chcą znowu być mostem pomiędzy UE a Rosją 

- Największe kraje członkowskie UE chcą powrotu do "business as usual", chcą robić interesy z Rosją, choć już nigdy nic nie będzie tak, jak było. Ta tęsknota jest jednak wyraźna - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Unia Europejska Francja Ryszard Czarnecki