more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ryszard Jaźwiński

Festiwal Camerimage 2022. Trudne wybory jury

– Mieliśmy w jury różne osobowości, każdy miał swojego faworyta i powoli żeśmy się ścierali, ucierali i szlifowali swoje opinie. W końcu nastąpił ten konsensus, gdzie daliśmy główną nagrodę filmowi "Tár" – mówi Lech Majewski, przewodniczący jury głównego konkursu. Jak przyznaje gość Trójki, jego faworytem był jednak inny obraz. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ryszard Jaźwiński Camerimage Toruń film polski festiwal filmowy

Miejsce, które wypełni kulturalną pustkę. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

Ryszard Jaźwiński i jego goście w "Klubie Trójki" przybliżyli ideę i prace nad realizacją Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Centrum, które powstanie w Toruniu, ma uzupełnić lukę kulturalną, jaką jest brak placówki filmowej, w której mogą się odbywać filmowe festiwale, targi czy edukacja w dziedzinie filmów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ryszard Jaźwiński film polski Camerimage Toruń

Radiowa Trójka na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE 2022

W dniach 12-19 listopada Trójka zagości na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE, skąd jako patron medialny zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia tej niezwykłej, jednej z najważniejszych na świecie imprezy poświęconej sztuce operatorów filmowych. W antenowych planach radiowej Trójki znalazły się m.in. bezpośrednie transmisje z Festiwalu oraz ciekawe rozmowy z uczestnikami wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ryszard Jaźwiński Paweł Turski Camerimage festiwal filmowy

"Lombard" Łukasza Kowalskiego – piękna historia o człowieczeństwie

Na ekrany kin wszedł pełnometrażowy film dokumentalny "Lombard" w reżyserii Łukasza Kowalskiego. To absolutny fenomen: podbija serca krytyków i widzów na całym świecie zdobywając kolejne nagrody na kolejnych festiwalach. I właśnie o tym, filmie w swojej audycji "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński rozmawiał ze swoimi gośćmi. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński KULTURA FILM film dokumentalny festiwal filmowy premiera Trójka

Tim Burton ma dość: definitywnie opuszcza "wielki, koszmarny cyrk" Disneya

Ta wiadomość obiegła lotem błyskawicy wszystkie portale filmowe i rozrywkowe: znakomity reżyser Tim Burton po blisko 40 latach definitywnie kończy współpracę ze studiem Disneya. Jednym z powodów jest atmosfera, w jakiej kręcił aktorską wersję słynnego "Dumbo", i porażka tej produkcji. Artysta przyznał, że ma już dość udziału w tym "wielkim, koszmarnym cyrku", jakim stał się koncern Disneya. Ale też nie zamierza w przyszłości współpracować z Marvel Studios.    
Zobacz więcej na temat:  KULTURA kino Tim Burton Ryszard Jaźwiński Karol Gnat Trójka

Córka, wnuczka i prawnuczka: opowieść o Simonie Kossak

Profesor Simona Kossak pochodziła ze słynnego rodu Kossaków. Miłość do zwierząt, chęć ich badania i poznawania, sprawiła, że porzuciła Kraków i odnalazła dom w Puszczy Białowieskiej. Znana była przede wszystkim z aktywności na rzecz zachowania resztek naturalnych ekosystemów Polski. Zasłynęła z bezkompromisowych poglądów, wrażliwości na los zwierząt i działań na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej. To jej zawdzięczamy wzbogacanie nauk przyrodniczych o wartości humanistyczne. Natalia Koryncka-Gruz nakręciła poświęcony jej film dokumentalny "Simona"
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński KULTURA film dokumentalny FILM premiera festiwal filmowy Jerzy Skolimowski Simona Kossak Trójka

Piotr Trojan o filmie "Johnny": w każdym z nas jest trochę dobra i ten film to pokazuje

Gościem Ryszarda Jaźwińskiego był Piotr Trojan, aktor nagrodzony na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszą główną rolę męską w filmie "Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka. Co rola Patryka zmieniła w jego życiu? Zachęcamy do wysłuchania audycji "Trójkowo, filmowo" i zapoznania się ze wszystkim laureatami gdyńskiego festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka film polski KULTURA FPFF w Gdyni

Wielkie podsumowanie 47. FPFF w Gdyni. Poznaj nagrodzonych

Zakończył się 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W sobotni wieczór w Teatrze Muzycznym odbyła się uroczysta gala, na której zostały rozdane nagrody. W tym roku o Złote Lwy w ramach Konkursu Głównego rywalizowało aż dwadzieścia filmów. Za całokształt kariery Platynowe Lwy odebrał Filip Bajon. Festiwal w Trójce podsumował Ryszard Jaźwiński i jego goście.
Zobacz więcej na temat:  Trójka FPFF w Gdyni Ryszard Jaźwiński film polski