more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ryszard Legutko

Luka w niemieckiej pamięci. Co dalej z odszkodowaniami za II wojnę światową?

Jak wynika z lakonicznego komunikatu władz w Berlinie, Niemcy nie zamierzają podejmować negocjacji w sprawie reparacji wojennych dla Polski. Zdaniem gości "Klubu Trójki" niemiecka odpowiedź na polski wniosek jest obcesowa i stawia pod znakiem zapytania prawdziwość polsko-niemieckiego pojednania.
Zobacz więcej na temat:  Trójka stosunki polsko-niemieckie Magdalena Drohomirecka Ryszard Legutko Zdzisław Krasnodębski II wojna światowa

TYLKO U NAS Prof. Legutko o 40 tys. euro Sikorskiego: nie spodziewam się wyciągania przez PE konsekwencji

- Sprawa 40 tys. euro za konsultacje Radosława Sikorskiego jest marginalizowana w Brukseli - mówi portalowi PolskieRadio24.pl prof. Ryszard Legutko. Eurodeputowany PiS podkreśla, że nie spodziewa się wyciągnięcia konsekwencji wobec samego Sikorskiego, jak i zmian systemowych w instytucjach unijnych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Radosław Sikorski Ryszard Legutko Bruksela Parlament Europejski

TYLKO U NAS UE nie chce uznać Rosji za państwo terrorystyczne. Prof. Legutko nie kryje oburzenia. Mówi o "ostrożnej taktyce"

Szef grupy konserwatystów w Europarlamencie Ryszard Legutko potwierdził, że nie ma zgody większości grup politycznych, które uznałyby Rosję za państwo terrorystyczne. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka informowała dziś rano, że wniosek europejskich konserwatystów został odrzucony.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 zbrodnie wojenne terroryzm Unia Europejska Ryszard Legutko ŚWIAT Europa Ukraina

Reparacje wojenne dla Polski. Prof. Legutko: Niemcy nie mają prawa twierdzić, że sprawa jest zamknięta

- Niemcy zrobią wszystko, by nie płacić za zaniszczenia wojenne Polski, powołując się na rozmaite kruczki prawne. Musimy wywierać presję, to będzie długo trwało - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa HISTORIA historia Polski Niemcy społeczeństwo Ryszard Legutko Magdalena Drohomirecka

Prof. Legutko: Ursula von der Leyen nie odważy się na przyjazny gest wobec Polski

Prof. Ryszard Legutko był gościem "Wiadomości" w TVP1. W rozmowie odniósł się między innymi do zwycięstwa prawicowych partii w UE oraz do reakcji KE. Ocenił postawę szefowej Komisji Europejskiej, nazywając ją "bezczelną". W jego ocenie von der Leyen tak bardzo chce zostać wybrana na drugą kadencję do KE, że nie odważy się na żaden przyjazny wobec Polski gest, gdyż to przekreśliłoby jej szanse.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Legutko POLSKA Unia Europejska Bruksela Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Radosław Sikorski

Prof. Legutko: unijne instytucje chcą obalenia polskiego rządu, dlatego stawiają warunki nie do przyjęcia

- Priorytetem instytucji europejskich jest obalenie polskiego rządu, a w każdym razie doprowadzenie do przegranej w wyborach. Polski wysiłek ekonomiczny i moralny, jeśli chodzi o pomoc Ukraińcom, nie ma znaczenia - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS. Jego zdaniem KE w sprawie KPO stawia Polsce warunki nie do przyjęcia, a ich wprowadzenie spowodowałoby chaos prawny w kraju. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Legutko POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Wideo Prof. Ryszard Legutko: od początku wiadomo, że losy wojny na Ukrainie rozstrzygną się na polu bitwy

- Wiadomo było od początku, że jeśli wojna na Ukrainie zostanie rozstrzygnięta, stanie się to na polu bitwy - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Ryszard Legutko. Wsparcie UE dla Ukrainy ocenił jako umiarkowane. Dodał, że politycy zachodni są skłonni do tego, by uczynić Ukrainę przedmiotem przetargu w imię relacji z Rosją, bo Europa Zachodnia traktuje relacje z Moskwą jako stałą, z Kijowem - jako zmienną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bartłomiej Graczak Parlament Europejski wojna na Ukrainie Trójka Ryszard Legutko Rosja Ukraina

Kongres Polska Wielki Projekt. Jarosław Kaczyński: to najważniejsze takie przedsięwzięcie w kraju

Podczas finału Kongresu Polska Wielki Projekt obecny był prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, Kongres "to dziś najważniejsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce". - To tutaj ludzie z polskiej i międzynarodowej czołówki dyskutują o najważniejszych problemach - powiedział prezes PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kongres PWP 2022 polityka Jarosław Kaczyński Ryszard Legutko

Prof. Ryszard Legutko: zachodnie przywództwo w Europie zostało skompromitowane

- Europa przetrwa, jeśli relacje między państwami staną się bardziej zrównoważone i partnerskie (…) powinna też mieć inne relacje z Rosją, już nieoparte na zasadzie, że duże kraje dogadują się kosztem małych. Nowy system bezpieczeństwa powinien traktować Rosję jako siłę, przed którą trzeba się bronić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, filozof, publicysta, europoseł, laureat nagrody im. Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina Witold Waszczykowski wojna 2022 Adrian Klarenbach Polska Wielki Projekt 2022 Kongres PWP 2022 Ryszard Legutko

Prof. Ryszard Legutko: Polska jest krajem, który uwiera elity rządzące UE

- Polska nie chce się podporządkować, ma pewną europejską tradycję moralną, której broni, te ataki będą się nasilać. Lewica jest coraz bardziej radykalna, narzuciła pewną agendę i brutalność polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska 2050 Komisja Europejska reforma sądownictwa sądownictwo Sąd Najwyższy POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy Dorota Kania Ryszard Legutko

Porozumienie ws. KPO. Prof. Legutko: UE nie gra fair, można się spodziewać kolejnych fauli

- Otrzymanie środków z KPO to kwestia kilku miesięcy, zależy tu dużo od nastawienia w UE, tego, czy będzie jakaś próba obstrukcji, czy też uzna się, że zniknęły przeszkody polityczne, które były zresztą pozbawione podstaw prawnych (…). Pieniądze z KPO są Polsce potrzebne, powtarzają to wszyscy ministrowie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska 2050 Komisja Europejska reforma sądownictwa sądownictwo Sąd Najwyższy POLSKA Tadeusz Płużański Ryszard Legutko Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy