more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ryszard Petru

Kobosko: nie ma powodów, by podnosić wiek emerytalny, warto stworzyć system zachęt

Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że koalicyjny komitet wyborczy Trzecia Droga nie widzi powodów, by podnosić wiek emerytalny. Kandydat Trzeciej Drogi Ryszard Petru postuluje zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn na poziomie 62 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Michał Kobosko Polska 2050 polityka wybory w Polsce Ryszard Petru wiek emerytalny w Polsce referendum

Petru, niczym Grabowski, ujawnił plan opozycji. "Większość spółek powinna być prywatyzowana"

- Uważam, że większość spółek Skarbu Państwa powinno być prywatyzowanych - powiedział w piątek Ryszard Petru. Niegdyś lider Nowoczesnej, a obecnie polityk starający się wrócić do parlamentu w opozycyjnych barwach, przedstawił wizję działań po ewentualnej wygranej w wyborach. W tym samym tonie wypowiadał się niedawno ekonomiczny "guru" PO Bogusław Grabowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ryszard Petru wybory w Polsce wybory parlamentarne prywatyzacja

Giertych i Petru bez poparcia paktu senackiego. Siemoniak: jako outsiderzy powinni startować na Podkarpaciu

- Jeśli jest się trochę outsiderem, to należy jechać tam, gdzie może być trudniej. Widziałem wymianę zdań, że politycy ci powinni spróbować swoich sił na przykład na Podkarpaciu. To byłoby wyzwanie, a nie Wilanów, Mokotów i Ursynów w Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Roman Giertych Ryszard Petru wybory w Polsce

Petru chce wrócić do polityki i zdradza powyborcze plany opozycji? Wywołał burzę w internecie

Wszyscy pamiętamy barwną karierę Ryszarda Petru, założyciela i byłego lidera Nowoczesnej, który znany był z lapsusów językowych oraz oryginalnych teorii. Teraz w przestrzeni publicznej pojawiają się pogłoski o jego chęci powrotu do polityki. Ponadto ostatnio jest on bardzo aktywny w mediach społecznościowych, a po jego piątkowym wpisie, w którym postulował o prywatyzację wszystkich strategicznych spółek państwa - w internecie zawrzało.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Petru Leszek Balcerowicz prywatyzacja GOSPODARKA polityka opozycja

Nowoczesna przegrała przed trybunałem w Strasburgu. Nieprawidłowe przelewy kosztowały partię kilka milionów złotych

Skarga odrzucona przez Europejski Trybunał Praw Człowieka została złożona sześć lat temu i jest związana ze sprawozdaniem finansowym partii. W związku z nieprawidłowymi przelewami z 2015 r. sprawozdanie odrzuciła Państwowa Komisja Wyborcza. Teraz ETPCz ocenił, że złożona przez Nowoczesną skarga jest bezzasadna i musi zostać odrzucona.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory parlamentarne Sejm Ryszard Petru Nowoczesna

Wielkie powroty do polityki? Publicyści o Petru i Gowinie

Jakie będzie miejsce Ryszarda Petru w obecnej układance politycznej oraz z kim będzie współpracował Jarosław Gowin po swoim powrocie. Na antenie Polskiego Radia 24 w audycji "Debata poranka" dyskutowali o tym Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jacek Liziniewicz Grzegorz Osiecki Ryszard Petru Jarosław Gowin