more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ryszard Terlecki

Tusk chce komisji ds. afery taśmowej. Wcześniej posłowie PO byli przeciw. "Z kogo pan chce zrobić wariatów?"

Lider PO Donald Tusk zaapelował o powołanie komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić aferę podsłuchową. Sprawę komentują politycy partii rządzącej, którzy przypominają, że jeszcze w 2015 r., kiedy Platforma miała większość w Sejmie, jej posłowie głosowali przeciw powołaniu takiego organu. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że Tusk "wymyśla, co może, żeby jakoś zaistnieć w ważnej polityce". Z kolei szef MEiN Przemysław Czarnek nazwał wypowiedź Tuska "absurdalną tezą". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ryszard Terlecki Donald Tusk Platforma Obywatelska afera podsłuchowa

PiS przygotowuje się do wyborów. Terlecki: mimo rozpaczliwych ataków opozycji nasze poparcie nie spada

- Jesteśmy przekonani, że w kampanii zdobędziemy jeszcze parę procent tak, żeby w przyszłej kadencji znów samodzielnie rządzić - powiedział w rozmowie z portalem i.pl wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. - Mimo rozpaczliwych ataków opozycji nasze poparcie nie spada - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne

Terlecki: rząd dostarczy węgiel. Samorządy muszą pomóc w dystrybucji, nie mogą się uchylać od obowiązków

Nie ma mowy o zrzucaniu na samorządy odpowiedzialności za braki węgla - mówi w rozmowie z portalem i.pl wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS wyjaśnił, że węgla brakować nie będzie, bo rząd go dostarczy. - Natomiast samorządy muszą wziąć udział w dystrybucji, nie mogą uchylać się od swoich obowiązków - wyjaśnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA energetyka węgiel samorząd Ryszard Terlecki

Stanowcze oświadczenia po słowach przewodniczącej KE. "To dowód na jawne łamanie zasad UE"

Słowa przewodniczącej Komisji Europejskiej wywołały oburzenie na Starym Kontynencie. "Polityczną burzę nie tylko we Włoszech, ale również i w Polsce, wywołały słowa szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen" - opisuje tvp.info . Zdaniem komentujących w zaistniałej sytuacji względem Włochów wykorzystywane są zarówno szantaż, jak i strach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Europa Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen Ryszard Terlecki Beata Szydło Kosma Złotowski Tomasz Poręba

Zakończyło się prezydium komitetu politycznego PiS. Politycy omówili m.in. plany na najbliższe miesiące

Spotkanie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości dotyczyło m.in. bieżącej sytuacji polityczno-gospodarczej w Polsce. Szczegóły rozmów nie są znane. Politycy PiS opuszczając siedzibę partii nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Ryszard Terlecki

"To korzyść dla transparentności i przejrzystości". Jan Mosiński o pomyśle przesunięcia wyborów

- Uważam, że jest to z korzyścią dla transparentności i przejrzystości wyborów i tego, aby obywatele mieli czytelną sytuację, jeżeli chodzi o kampanię wyborczą i też udział w samym głosowaniu - o przesunięciu wyborów mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS). Gościem audycji był także Maciej Konieczny (Partia Razem), który powiedział, że jest przekonany, że "bardziej chodzi tutaj o ograniczenie natury politycznej, a nie organizacyjnej".
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Terlecki POLSKA polityka Polskie Radio 24 wybory Dorota Kania Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe samorząd Sejm

"Wzywamy rząd RFN do przyjęcia finansowej odpowiedzialności". Projekt dot. reparacji skierowany do Sejmu

Projekt uchwały w sprawie dochodzenia przez Polskę reparacji za szkody spowodowane przez Niemcy w czasie II wojny światowej ma już nadany nr druku sejmowego i został skierowany do I czytania. Sejm wzywa w nim rząd RFN m.in. do przyjęcia odpowiedzialności finansowej za wszystkie skutki w Rzeczypospolitej Polskiej w związku z rozpętaniem II wojny światowej przez III Rzeszę Niemiecką.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska Ryszard Terlecki reparacje wojenne PiS Sejm TYLKO U NAS