more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ryszard Wagner

Magdalena Duś i Bartłomiej Duś: muzyka Marty Ptaszyńskiej rozwija naszą wyobraźnię

- Mam fantastyczne wspomnienia z dzieciństwa związane z Martą Ptaszyńską. Jako dziecko uwielbiałam grać jej utwory, lubiłam wykonywać muzykę współczesną. Miałam poczucie, że jej kompozycje mnie w żaden sposób nie ograniczają, wręcz pozwalają mi rozwijać wyobraźnię na fortepianie. Po 30 latach zatacza się swoisty krąg - mówiła pianistka Magdalena Duś. - Muszę przyznać, że to dla nas zaszczyt i wyróżnienie. Tym wykonaniem śpiewamy kompozytorce nasze "sto lat" - dodał saksofonista Bartłomiej Duś.
Zobacz więcej na temat:  koncert NOSPR Marcin Majchrowski Grażyna Bacewicz Ryszard Wagner Marta Ptaszyńska Dwójka

Tomasz Konieczny: Wotana traktuję jak członka mojej rodziny

- Policzyłem, że brałem udział w siedemnastu różnych produkcjach "Walkirii', jestem jedną z osób, które wykonywały tę partię najwięcej razy w historii. W Wotanie jest wszystko: zło i dobro, chęć władzy, ale i pokora oraz złamanie tego człowieka. W ostatnich latach mojej pracy o tym dużo się dowiedziałem, bardzo to osobiście przeżywam - mówił w Dwójce Tomasz Konieczny. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Wagner Bayreuth Tomasz Konieczny Dwójka opera Michał Dębski Marcin Majchrowski

Festiwal Wagnerowski w Bayreuth - transmisje na antenie Dwójki

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na transmisje spektakli operowych z Festiwalu Wagnerowskiego w Bayreuth. Transmisja długo oczekiwanej inscenizacji tetralogii "Pierścień Nibelunga" odbyła się w audycji "Letnia promenada" na antenie radiowej Dwójki w środę 26 lipca ("Złoto Renu") i w czwartek, 27 lipca ("Walkiria"). Kolejne transmisje miały miejsce 16 sierpnia ("Zygfryd") i 17 sierpnia ("Zmierzch bogów").
Zobacz więcej na temat:  Bayreuth Ryszard Wagner

Tomasz Konieczny: Opera Leśna to obiekt, którym warto się chwalić na świecie

- Mamy do czynienia ze wspaniałym obiektem, który dysponuje cudowną akustyką. Kanał orkiestrowy jest odkryty. Został zbudowany przed II wojną światową, jest bardzo dobrej jakości, wyściełany drewnem, i muzyka z tego orkiestronu brzmi wspaniale - mówił w Dwójce Tomasz Konieczny, dyrektor artystyczny Baltic Opera Festival, który odbędzie się m.in. w Operze Leśnej w Sopocie.
Zobacz więcej na temat:  opera Sopot Tomasz Konieczny MUZYKA Ryszard Wagner Dwójka