more_horiz
PR24 Portal
Section05

rząd Mateusza Morawieckiego

Dworczyk poza rządem. Manasterski: wykazał się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi

- Mamy do czynienia z sytuacją na swój sposób dość niezwykłą, ponieważ Michał Dworczyk był bardzo dobrze ocenianym ministrem i to nie tylko przez opinię publiczną, ale i przez polityków obozu Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica rząd Mateusza Morawieckiego Michał Dworczyk polityka

Posłowie Polski 2050 połączyli sabotaż NS2 z Polską. Król (PiS): warto się jednak dokształcić

- To, że do wybuchów na Nord Stream doszło nie na polskich wodach terytorialnych, to pan poseł Gramatyka kojarzy już, więc mówienie o sabotażu który miał ujawnić skalę zaniedbań państwa polskiego jest nadużyciem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Król z PiS. Gościem audycji był też Michał Gramatyka z Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość rząd Mateusza Morawieckiego energetyka Baltic Pipe Nord Stream

Wyższa płaca minimalna. Premier Morawiecki: spełniamy obietnice złożone Polakom

Premier Mateusz Morawiecki po zakończonym posiedzeniu Rady Ministrów poinformował o podniesieniu płacy minimalnej. Od 1 stycznia 2023 r. minimalne wynagrodzenie wyniesie 3490 zł. - Chcemy, żeby pracownicy zarabiali jak najwięcej, a polska gospodarka kwitła i mogła jak najlepiej sobie radzić w trudnych okolicznościach - powiedział szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd Mateusza Morawieckiego Mateusz Morawiecki Marlena Maląg

Marek Ast: gdyby rządziła koalicja PO-PSL pewnie mielibyśmy wiek emerytalny do 67 lat, a pieniędzy by nie było

- Nam, rządowi, chodzi dziś o to, by pomoc trafiała do Polaków jak najszybciej, tak było w czasie koronawirusa i tak jest obecnie w czasie inflacji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast z PiS. Gościem audycji był też Jan Filip Libicki, senator KP-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd Mateusza Morawieckiego Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe GOSPODARKA wiek emerytalny w Polsce emerytura Marek Ast polityka