X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
rząd

Marek Król o sytuacji w rządzie: po co udawać, że jest dobrze, jak dobrze nie jest

- Jeżeli rząd musi wszystko ustalać z koalicjantami i nieustannie toczą się negocjacje, to może lepszy byłby rząd mniejszościowy, który i tak musi ustalać z kontrahentami w Sejmie przeprowadzenie swoich ustaw - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta "Sieci". Przyznał też, że nie wierzy w koalicję od Konfederacji przez Platformę Obywatelską po Lewicę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Król Antoni Trzmiel rząd zjednoczona prawica

Prof. Chwedoruk: ustawa o ochronie zwierząt była chyba testem lojalności

- Kilka miesięcy po wyborach pokazało, że nie sposób byłoby rządzić państwem poprzez koalicję o charakterze federacyjnym, w której małe podmioty mogą zgłaszać liberum veto w dowolnej sytuacji - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Ustawa o ochronie zwierząt nieprzypadkowo została chyba wybrana przez PiS do roli testu lojalności - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Gromadzki Rafał Chwedoruk rząd zjednoczona prawica

Patryk Słowik: myślę, że w ciągu tygodnia szefowie partii koalicyjnych poinformują, że się porozumieli

- Myślę, że jeszcze nie w poniedziałek, ale w ciągu tygodnia Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro staną wspólnie na konferencji prasowej i powiedzą, że się porozumieli co do kształtu dalszych rządów obozu Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Dziennika Gazety Prawnej" Patryk Słowik. Gościem "Debaty dnia" był także Adam Borowski z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Adam Borowski POLSKA polityka zjednoczona prawica koalicja rząd PiS

TYLKO U NAS Co zrobi PiS w kwestii koalicji rządzącej? Eksperci wskazali prawdopodobny scenariusz

Politycy Prawa i Sprawiedliwości dopuszczają możliwość stworzenia rządu mniejszościowego. Inny scenariusz, o którym mówią to przyspieszone wybory. W przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w poniedziałek odbędzie się spotkanie kierownictwa PiS, które podejmie decyzję w sprawie przyszłości koalicji. Eksperci z którymi rozmawiał portal PolskieRadio24.pl są zgodni, że PiS i koalicjanci ostatecznie osiągną kompromis. 
Zobacz więcej na temat:  PiS rząd Ryszard Terlecki Marek Suski koalicja

Cywiński: gdyby nie koalicja z PiS, Solidarna Polska i Porozumienie mogłyby zniknąć ze sceny politycznej

- "Czapka z norek" może podzielić Zjednoczoną Prawicę. Wydaje się, że nie jest ona tak zjednoczona, jak mogłoby się wydawać - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) oraz Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica polityka rząd koalicja rekonstrukcja rządu Solidarna Polska PiS Porozumienie Jarosława Gowina ochrona zwierząt Dawid Wildstein Michał Rachoń Polskie Radio 24

"Możliwa konieczność powołania rządu mniejszościowego". Rzecznik rządu po nocnym głosowaniu w Sejmie

- Scenariusz rządu mniejszościowego powinien być brany pod uwagę. W tej chwili każdy wariant jest możliwy - zarówno rządu mniejszościowego, jak i kwestia przyśpieszonych wyborów - powiedział w piątek w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do sytuacji po głosowaniu ws. ustawy dot. ochrony zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ochrona zwierząt prawo zjednoczona prawica Rząd RP rząd Piotr Müller

"To koniec koalicji, rozmowy nie są planowane". Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

- To jest koniec koalicji i prawdopodobnie rząd mniejszościowy - stwierdził poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do sytuacji Zjednoczonej Prawicy po głosowaniu nad nowelą o ochronie zwierząt. Podał też, że w jego ocenie posłowie PiS, którzy zagłosowali przeciwko nowelizacji ustawy, zostaną wykluczeni z partii.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica rząd POLSKA Solidarna Polska rekonstrukcja rządu

"To byłby kabaret z Sejmu". Poseł Lewicy o koalicji PO, PSL, SLD i Konfederacji

- Jak dla mnie na dziś to jest abstrakcyjny układ, bo faktycznie rozbieżności programowe, ideowe w takim układzie są przeogromne i mam nadzieję, że wyborcy nie doprowadzą do czegoś takiego, żebyśmy mieli kabaret z Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Bogusław Wontor pytany o ewentualną koalicję wszystkich ugrupowań opozycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach lewica POLSKA polityka PiS zjednoczona prawica rząd Sejm

Zakończyła się 5 runda negocjacji ws. rekonstrukcji rządu. W czwartek dalsze rozmowy

Zakończyła się piąta w tym miesiącu runda negocjacji liderów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy w sprawie rekonstrukcji rządu i nowej umowy koalicyjnej. Jak dowiedziało się Polskie Radio, rozmowy będą kontynuowane jutro. Kolejne spotkanie zaplanowano na godzinę 13.00.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro rząd Rząd RP