more_horiz
PR24 Portal
Section05

rząd

Müller jednoznacznie: nie ma dymisji ministra Błaszczaka i nic się w tym zakresie nie zmienia

W piątek w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller oświadczył, że "nie ma żadnej dymisji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, to już było jasno komunikowane i nic się w tym zakresie nie zmienia". Dodał, że nie zostały też złożone żadne wnioski o odwołania, jeśli chodzi o najwyższy szczebel wojskowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak Piotr Müller PiS Prawo i Sprawiedliwość rząd

ZUS prostuje kłamstwa nt. waloryzacji emerytur. Premier: w obliczu nachalnej propagandy trzeba pokazywać rzeczywistość

Wypłaty dla emerytów znacząco przekraczają inflację, ale ogromna część mediów kłamie, że emeryci otrzymują mniej niż wzrost inflacji. Jak się przed tym bronić? Tylko komunikacją bezpośrednią. Dlatego dziękuję prezes ZUS Gertrudzie Uścińskiej za to, że tę prawdę stara się przedstawić - powiedział w Nowym Sączu premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura POLSKA pieniądze ZUS premier rząd

Donald Tusk chce wprowadzenia 800+ w czerwcu. Andruszkiewicz: miał osiem lat na realizowanie swojej polityki

– Donald Tusk jako lider polityczny jest zupełnie niewiarygodny. Miał wiele lat, kiedy mógł realizować swoje postulaty prorodzinne, a tego nie robił. Będąc teraz w opozycji, może sobie żądać wszystkiego – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Adam Andruszkiewicz z PiS.
Zobacz więcej na temat:  inflacja 500+ rząd pieniądze Donald Tusk Adam Andruszkiewicz Dariusz Wieczorkowski POLSKA polityka Trójka

Plany na posiedzenie Sejmu. Rafał Bochenek: posłowie na razie nie zajmą się sprawą TK

Sejm zbiera się dziś na jednodniowym posiedzeniu. O planowanych podczas posiedzenia dyskusjach mówili na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller oraz rzecznik PiS-u Rafał Bochenek. Politycy odpowiadali później na pytania dziennikarzy, m.in. dotyczące projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS rząd Sejm Piotr Müller Trybunał Konstytucyjny Rafał Bochenek