X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rząd

Odwołanie rządu Jana Olszewskiego. Prof. Panfil: tajemniczy proces, opozycja gwałtownie się zjednoczyła

- Było to nieoczekiwane, tak jakby ktoś chciał zjednoczyć opozycję. Pod wpływem przegłosowania uchwały, opozycja wobec rządu Olszewskiego która była rozbita, gwałtownie się zjednoczyła. Efektem tego była noc z 3 na 4 czerwca i zmiana premiera - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Panfil, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Jan Olszewski rząd 1992 Janusz Korwin-Mikke Sejm HISTORIA fakty opinie ciekawostki Polskie Radio 24

"Ma zastąpić upadającą PO". Bogdan Pęk o projekcie Campus Polska Przyszłości

- Jeśli bierze się pieniądze, to trzeba realizować zobowiązania, jakie za nimi stoją - po dojściu do władzy realizować program, koncepcję polityczną, gospodarczą pozostającą w zgodzie z koncepcją tych, którzy te pieniądze dają - komentował w Polskim Radiu 24 doniesienia o źródłach finansowania inicjatywy Rafała Trzaskowskiego Campus Polska Przyszłości. 
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład pieniądze rząd zjednoczona prawica POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Rafał Trzaskowski

"Nie widać gotowości do kompromisu". Prof. Sławomir Sowiński o wyborze RPO

- Twórcy konstytucji zdecydowali, że kilka ważnych urzędów, w tym Rzecznik Praw Obywatelskich powinien być obsadzony w ramach szerszego konsensusu politycznego, obejmującego obie izby parlamentu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński, politolog (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład gospodarka polska pieniądze rząd zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Rzecznik Praw Obywatelskich

Rząd z poparciem 240 posłów? Wiele zależy od Pawła Kukiza

Prezes PiS Jarosław Kaczyński niedawno w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" potwierdził, że rząd Mateusza Morawieckiego może dziś liczyć na poparcie 240 posłów. - Tak mniej więcej to wygląda, ale dopóki to nie jest na stole, sprawdzone w boju, to nie ma sensu o tym mówić - stwierdził szef ugrupowania rządzącego. Skąd ta liczba, skoro oficjalnie klub PiS liczy 231 posłów? 
Zobacz więcej na temat:  PiS Jarosław Kaczyński rząd Sejm Paweł Kukiz rząd Mateusza Morawieckiego polityka POLSKA

"Formacja rządząca wie, o co jej chodzi". Miłosz Lodowski o propozycjach Polskiego Ładu

- Jest przekonanie, że "leci z nami pilot", jest świadomość, że rządzący odzyskują kontrolę i sterowność, z czym nie zawsze mieliśmy do czynienia, a na pewno nie mamy do czynienia, gdy obserwujemy działania opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład rząd zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Trzeba tłumaczyć najnowszą historię Polski". Tomasz Rzymkowski o zmianach w edukacji

- To wyjście naprzeciw oczekiwaniom wielu młodych ludzi, którzy chcą tę wiedzę pozyskać a szkoła im tego nie zapewnia (…) wiedzę o najnowszej historii Polski, która na największe odzwierciedlenie w ich życiu, determinuje ich decyzje polityczne czy życiowe - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji komentując reformę nauczania historii w szkołach.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład rząd zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Tomasz Rzymkowski edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej

Projekt nowelizacji ustawy o najniższym wynagrodzeniu w służbie zdrowia trafił do Sejmu

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o najniższym wynagrodzeniu w służbie zdrowia trafił w środę wieczorem do Sejmu. Przewiduje on, że od 1 lipca 2021 r. żaden pracownik medyczny oraz działalności podstawowej podmiotu leczniczego nie będzie mógł mieć ustalonego wynagrodzenia zasadniczego na poziomie niższym niż wynikający z ustawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA legislacja służba zdrowia rząd Ministerstwo Zdrowia

"Sukces przyniesie nam dopiero jego skuteczna realizacja". Andrzej Kryj o wdrażaniu Polskiego Ładu

- O tym, czy odniesiemy sukces w wyborach za ponad dwa lata, zadecydują wyborcy i sprawy związane z wdrażaniem Polskiego Ładu, ale niekoniecznie hasła programowe. To nie sondaże wyborcze i programy wygrywają wybory - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kryj (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Michał Jaros (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład rząd zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24