X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rząd

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Buda: koalicjanci mają jeszcze czas, żeby przemyśleć swoją postawę

- Mam wrażenie, że jest jeszcze czas, żeby nasi koalicjanci przemyśleli swoją postawę. Obecny stan rzeczy nie wróży niczego dobrego - powiedział w Polskim Radiu 24 o aktualnej sytuacji w koalicji rządzącej Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska koalicja rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Wobec gróźb więzienia i łagrów nie ma negocjacji". Jan Dziedziczak o aresztowaniach Polaków na Białorusi

- W sprawie prześladowania naszych rodaków, ich aresztowania, gróźb więzienia, łagrów wieloletnich, nie ma negocjacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą, pytany o aresztowania Polaków na Białorusi. - Nie wyobrażam sobie, by wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach, pozostały bez odczuwalnej odpowiedzi ze strony państwa polskiego - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Jan Dziedziczak Białoruś rząd dyplomacja Polacy na Białorusi

"Takie jest założenie opozycji". Szczurek-Żelazko o krytyce działań rządu w walce z pandemią

- To trzeba przyjąć jako założenie polityczne opozycji: krytykować. Nie chcę twierdzić, że nie można było zrobić więcej, ale rząd bierze pod uwagę rekomendacje Rady Medycznej, fachowców -powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Józefa Szczurek-Żelazko. - Każda decyzja rządu będzie kontestowana - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia opozycja PiS rząd

Poparcie dla partii politycznych. Prof. Domański: temat Daniela Obajtka nie pomógł opozycji

- Moim zdaniem sprawa ta została zbyt intensywnie prezentowana przez opozycję. Społeczeństwo ogarnęło znużenie tym tematem. Jedną rzeczą jest to, że społeczeństwo przywykło do tego typu informacji, a z drugiej strony prezes Orlenu nie jest członkiem rządu ani prominentną postacią PiS - powiedział o braku reakcji w notowaniu partii politycznych na informacje o prezesie Orlenu prof. Henryk Domański, socjolog.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek Orlen opozycja zjednoczona prawica rząd Platforma Obywatelska sondaż POLSKA polityka Polskie Radio 24

Prezentacja "Nowego Ładu" przełożona. Prof. Kleiber: trudno mówić w jednym czasie o obostrzeniach i odbudowie

- Nie jest łatwo mówić na jednym oddechu o tym, że wprowadzamy poważne obostrzenia i przedstawiać plan na czas po pandemii. Z punktu widzenia odbiorców byłoby to trudne - powiedział o przełożeniu prezentacji Nowego Ładu Michał Kleiber, były polityk i redaktor naczelny "Wszystkiego co najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  kryzys gospodarczy pieniądze ekonomia planowanie Prawo i Sprawiedliwość rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24

Wyrok TSUE ws. podatku od sprzedaży detalicznej. Müller: jest zgodny z polskim stanowiskiem

"Wyrok TSUE dotyczący podatku od sprzedaży detalicznej jest zgodny ze stanowiskiem Polski. Jednocześnie wyraźnie potwierdza, że kompetencje UE muszą być jasno i klarownie przyznane właściwym organom UE i nie mogą być interpretowane rozszerzająco" - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Piotr Müller rząd ŚWIAT Europa Unia Europejska

"Chcemy zabezpieczyć samorządy". Joński o uwagach KO do Krajowego Planu Odbudowy

Koalicja Obywatelska pozytywnie się odnosi do tych środków, uważa, że są one pilne, potrzebne jak nigdy wcześniej w takiej ilości. Natomiast te doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że chcemy zabezpieczyć samorządy, żeby nie były dzielone na te, gdzie rządzi PiS i gdzie rządzi opozycja - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Dariusz Joński POLSKA polityka koalicja obywatelska Inicjatywa Polska GOSPODARKA pandemia Krajowy Plan Odbudowy Krajowy Program Odbudowy rząd Unia Europejska fundusze unijne

Premier: Krajowy Plan Odbudowy to sposób na uodparnianie polskiej gospodarki

Krajowy Plan Odbudowy jest jednym z elementów funduszy unijnych, z których w najbliższych latach będzie mogła korzystać Polska. W styczniu i lutym we wszystkich 16 województwach odbyły się konsultacje projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027. W tej puli w ramach funduszy polityki spójności oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji jest 76 miliardów euro.
Zobacz więcej na temat:  rząd Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Mateusz Morawiecki inwestycje Unia Europejska Komisja Europejska GOSPODARKA

"Dotrzymujemy słowa, nie oszczędzamy na wsparciu dla Polaków". Marlena Maląg o 14. emeryturze

Po raz kolejny udowodniliśmy, że dotrzymujemy słowa, że nie oszczędzamy na wsparciu dla Polaków - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, komentując podpisanie przez prezydenta ustawy w sprawie czternastych emerytur.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rząd społeczeństwo POLSKA rodzina emerytura Andrzej Duda pieniądze