more_horiz
PR24 Portal
Section05

Rzecznik Praw Dziecka

Kongres Wychowanie Trwa Wiecznie. Socha: rozmowa na temat wagi rodziny jest niezwykle potrzebna

- Rodzina nie jest takim dobrem oczywistym. To, że my tak traktujemy rodzinę, że dla nas rodzina jest podmiotem, tą podstawą, że rodzice mają prawo wychowywać swoje dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami - mówiła podczas rozpoczynającego się na Stadionie Narodowym w Warszawie Kongresie "Wychowanie trwa wiecznie" Barbara Socha. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo dzieci rodzice Rzecznik Praw Dziecka

Mikołaj Pawlak: nasze dzieciaki najlepiej zdały egzamin z dorosłości i wrażliwości ludzkiej

Negatywne skutki pandemii, związane z edukacją i zdrowiem psychicznym dzieci, a także wojna na Ukrainie i napływ młodych uchodźców do Polski - z tych powodów - jak mówił na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak - przed pełnioną przez niego rolą stoją największe wyzwania w ponad dwudziestoletniej historii urzędu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dzieci Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak dzień dziecka wojna 2022 pandemia

Mikołaj Pawlak o sytuacji dzieci z Ukrainy: konwencje są przepiękne tylko na papierze

- Do polskich szkół trafiło ok. 200 tys. dzieci. Najważniejsze jest rozpoznanie i przygotowanie szkół na następny rok szkolny. Teraz pozwólmy dzieciom uspokoić tę sytuację - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy dzieci szkoła edukacja wojna na Ukrainie POLSKA społeczeństwo Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Rzecznik Praw Dziecka: wspierajmy wszelkiego rodzaju formy pomocy najmłodszym

- Nie ma co kruszyć kopii o formy pomocy, trzeba wspierać każdą z nich. Współpracujemy na wielu różnych polach po to, by dzieciom pomagać, a niestety pandemia wzmocniła te trudne sytuacje i problemy dzieci - mówił w Polskim Radiu 24 Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg telefon zaufania Rzecznik Praw Dziecka dzieci ngo Mikołaj Pawlak

"Chcemy przeciwdziałać krzywdzeniu". Współpraca RPD z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę

Rzecznik Praw Dziecka oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę podjęły współpracę, której celem jest analiza działań instytucji państwowych i służb w przypadkach krzywdzenia dzieci. Główne działania mają polegać na przeciwdziałaniu przemocy. - Należy wyciągać wnioski z tego co się wydarzyło i zapobiegać kolejnym tragicznym wydarzeniom - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka o problemach polskich nastolatków

Rzecznik Praw Dziecka na antenie Programu 1 Polskiego Radia powiedział, że w mijającym roku dzieci wykonały ponad 40 tys. telefonów zaufania. - To pokazuje skalę potrzeb rozmowy młodego człowieka z dorosłymi, z kimś kto ma większe doświadczenie i kto pomoże poradzić sobie z problemami - wskazał Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Rzecznik Praw Dziecka dzieci Mikołaj Pawlak pomoc Krzysztof Świątek młodzież szkoła

Rzecznik Praw Dziecka: niemiecki dziecięcy obóz koncentracyjny to miejsce, które nigdy nie powinno powstać

 - Niemiecki dziecięcy obóz koncentracyjny to miejsce, które zrodziło się w chorym umyśle. Miejsce, które nigdy nie powinno powstać - powiedział Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak w Łodzi w 79. rocznicę utworzenia takiego obozu w tym mieście.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa POLSKA III Rzesza niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne represje Rzecznik Praw Dziecka dzieci Łódź nazizm

Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Mikołaj Pawlak: w ciągu roku sytuacja się poprawiła

Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci i Dzień Praw Dziecka, które obchodziliśmy w piątek i sobotę, są okazją do przypomnienia o potrzebie wrażliwości wobec dzieci oraz o tym, że jako Polacy mamy szczególny wkład w walkę o prawa dziecka. Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak podkreślił w Polskim Radiu 24, że w Polsce zrobiliśmy duży postęp w walce z przemocą domową, ale jest jeszcze wiele do zrobienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka dzieci POLSKA społeczeństwo Mateusz Drozda

Rzecznik Praw Dziecka: 15 proc. młodszych dzieci jest chronicznie smutnych, to niepokojące

- W odniesieniu do samopoczucia psychicznego dzieci i młodzieży mamy dane niepokojące w niektórych grupach dzieci i młodzieży. Niepokojące jest to, że ok. 15 proc. młodszych dzieci czuje się cały czas smutnych. Ale to się pokrywa z wynikami dotyczącymi chociażby rodziny i szkoły - rodzina i szkoła są czynnikami chroniącymi - mówił w Polskim Radiu 24 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak dzieci młodzież telefon zaufania psychiatria

"Jest miłość, ale brakuje czasu". Mikołaj Pawlak o polskiej rodzinie

- Dzieci czują, że rodzice ich kochają, wspierają i rozumieją. Ale chcą częściej przebywać z rodzicami. Brak czasu zaczyna im ciążyć w domowych relacjach - powiedział rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, odwołując się do wyników badania o jakości życia dzieci i młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka POLSKA dzieci młodzież rodzina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo

Rzecznik Praw Dziecka: grupa migrantów z ośrodka w Michałowie domagała się transportu do Niemiec

Grupa irackich migrantów przebywających tymczasowo na posterunku Straży Granicznej w Michałowie nie chciała pozostać w Polsce - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka. Migranci domagali się zawiezienia ich do Niemiec. Zgodnie z prawem Straż Graniczna musiała więc przekazać ich stronie białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Rzecznik Praw Dziecka imigranci w Europie Białoruś granica

"Nie skazujcie dzieci na traumę". Apel Rzecznika Praw Dziecka do dyrektorów żłobków i przedszkoli

- Nie zabierajcie dzieciom zabawek i pozwólcie ich rodzicom być z nimi, jeśli dzieci potrzebują takiego wsparcia; strach przed pandemią nie może odbierać zdrowego rozsądku i nie może prowadzić do krzywdzenia dzieci - zaapelował do dyrektorów żłobków i przedszkoli rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzieci Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka przedszkole