more_horiz
PR24 Portal
Section05

Rzecznik Praw Dziecka

Rosjanie uderzają w najmłodszych. Rzecznik praw dziecka: przywróćmy ukraińskim dzieciom świat sprzed wojny

Trzeba przywrócić ukraińskim dzieciom świat, który znały sprzed wojny - mówi rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta Polska". Dodaje, że gdyby każdy region w Europie wsparł finansowo odbudowę jednej szkoły, "udałoby się szybko przywrócić dzieciom normalność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Dziecka wychowanie dzieci dzieciństwo wojna 2023 wojna na Ukrainie Ukraina emigracja społeczeństwo

Rzecznik praw dziecka wyrusza do Kijowa. Rozmowy o wsparciu najmłodszych poszkodowanych przez wojnę

Rzecznik praw dziecka poleci w środę do Kijowa. Mikołaj Pawlak weźmie tam udział w konferencji organizowanej przez ukraińskiego rzecznika praw obywatelskich oraz prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Będzie rozmawiać o dzieciach i rodzinach dotkniętych przez wojnę.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni dzieci prawa człowieka Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka POLSKA społeczeństwo

Tragedia w domu dziecka w Łódzkiem. Rzecznik praw dziecka apeluje do mediów

Musimy się skupić na pomocy dzieciom, które ucierpiały oraz były świadkami wydarzeń w domu dziecka w miejscowości Tomisławice w województwie łódzkim - podkreślił rzecznik praw dziecka. - Mam apel do mediów, aby ograniczyć spotkania, wywiady z rodzeństwem, rodzinami tych dzieci, a nie szukać sensacji - mówił Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA łódzkie zabójstwo regiony policja Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka dom dziecka

"Nie znajduję informacji, czy ktoś z nim rozmawiał". Rzecznik praw dziecka o śmierci 8-letniego Kamila

- Od wielu dni analizuję 8 lat akt w tej sprawie. Ciągle nie znalazłem informacji, czy ktoś - asystent, kurator czy sędzia - rozmawiał z dzieckiem - powiedział rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak w Polsat News, odnosząc się do sprawy zmarłego w poniedziałek Kamila z Częstochowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo dzieci Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak sąd

Napoje energetyczne trendem wśród dzieci i młodzieży. Rzecznik Praw Dziecka apeluje: musimy to ograniczyć

- Stosowanie napojów energetycznych przez dzieci, które i tak mają intensywne życie, może skutkować tachykardią czy zaburzeniami snu. Musimy to ograniczyć. To zapewne nie będzie łatwe, ale priorytetem jest zdrowie dzieci - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, dodając, że będzie zabiegał o publiczną dyskusję w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka dzieci młodzież zdrowie

Kongres Wychowanie Trwa Wiecznie. Socha: rozmowa na temat wagi rodziny jest niezwykle potrzebna

- Rodzina nie jest takim dobrem oczywistym. To, że my tak traktujemy rodzinę, że dla nas rodzina jest podmiotem, tą podstawą, że rodzice mają prawo wychowywać swoje dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami - mówiła podczas rozpoczynającego się na Stadionie Narodowym w Warszawie Kongresie "Wychowanie trwa wiecznie" Barbara Socha. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo dzieci rodzice Rzecznik Praw Dziecka

Mikołaj Pawlak: nasze dzieciaki najlepiej zdały egzamin z dorosłości i wrażliwości ludzkiej

Negatywne skutki pandemii, związane z edukacją i zdrowiem psychicznym dzieci, a także wojna na Ukrainie i napływ młodych uchodźców do Polski - z tych powodów - jak mówił na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak - przed pełnioną przez niego rolą stoją największe wyzwania w ponad dwudziestoletniej historii urzędu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dzieci Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak dzień dziecka wojna 2022 pandemia

Mikołaj Pawlak o sytuacji dzieci z Ukrainy: konwencje są przepiękne tylko na papierze

- Do polskich szkół trafiło ok. 200 tys. dzieci. Najważniejsze jest rozpoznanie i przygotowanie szkół na następny rok szkolny. Teraz pozwólmy dzieciom uspokoić tę sytuację - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy dzieci szkoła edukacja wojna na Ukrainie POLSKA społeczeństwo Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg