more_horiz
PR24 Portal
Section05
rzeka

Warszawskie rzeki i rzeczki - zapomniany krwiobieg stolicy

- Opowieść o "innych rzekach" zaczyna się od tego, że ich już nie ma, a częściowo są ukryte w kanałach i wodociągach. Przypominając o ich historycznej obecności w mieście, wywołujemy szerszą dyskusję o tym, że Warszawa nie opierała się tylko na Wiśle - mówili w "Poranku Dwójki" Konrad Schiller i Magdalena Staroszczyk z Muzeum Woli, gdzie oglądać można wystawę "Niech płyną! Inne rzeki Warszawy". 
Zobacz więcej na temat:  Warszawa rzeka muzeum wystawa Dwójka Roch Siciński

Duże rzeki w Polsce – co jest potrzebne, aby ożyły?

- O sytuacji rzek decydują często ekstremalne sytuacje, czyli kiedy mamy nadmiar wody lub jej niedobór - mówił w radiowej Jedynce prof. Paweł Rowiński. O znaczeniu dużych rzek w naszym kraju i wyzwaniach stojących przed gospodarką wodną dyskutowali naukowcy podczas konferencji zorganizowanej niedawno przez Polską Akademię Nauk i Komitet Gospodarki Wodnej PAN.
Zobacz więcej na temat:  Jan Czochralski rzeka Polska Akademia Nauk Krzysztof Michalski woda środowisko ekologia NAUKA

ART. SPONSOROWANY Wody Polskie na straży czystych rzek

Problem zanieczyszczenia rzek to nie tylko śmieci pozostawione po grillach i piknikach organizowanych nad wodą oraz inne dzikie wysypiska, ale również odprowadzanie do rzek nieczystości. Wody Polskie zidentyfikowały ponad 20 tys. różnego typu rur, które odprowadzają do rzek wody opadowe lub ścieki. Aż 1/3 z nich nie ma wymaganych zezwoleń! Dlatego też Wody Polskie w całym kraju rozpoczęły kontrole pozwoleń wodnoprawnych urządzeń odprowadzających ścieki do polskich rzek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rzeka środowisko

Ciała migrantów w Świsłoczy? Siewiereniuk-Maciorowska: niektóre środowiska powtarzają te plotki

- Po co weryfikować tego typu informacje? Liczą się kliki, odsłony i sprzedaż". Ubolewam nad tym, ale dziś tak funkcjonuje świat - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (zastępca redaktora naczelnego "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego"). O ciałach rzekomo pływających w rzece Świsłocz na granicy polsko-białoruskiej poinformował portal fakt.pl, powołując się na artykuł w niemieckim "Focusie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Białoruś straż graniczna granica rzeka

ART. SPONSOROWANY Wody to nie śmietnik. Rzeka pamięta, kto ją zatruwa

Bez wody nie ma życia. Bez czystej wody nie ma zdrowego życia. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas dbał o dobry stan wód. Niestety, nie wszyscy potrafimy się o to zatroszczyć - w samym Wrocławiu wzdłuż brzegów Odry, na odcinku o długości tylko 1 kilometra, po każdym weekendzie pozostaje 1,5 tony śmieci! Pracownicy Wód Polskich co roku zbierają setki ton różnego rodzaju odpadów, które notorycznie trafiają do rzek oraz wysypywane są w ich pobliżu. Pamiętajmy, wody to nie śmietnik, a rzeka pamięta, kto ją zatruwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rzeka

Dwójka nad Sanem [ZOBACZ RELACJĘ]

- W Sanockim Domu Kultury odbywa się festiwal jazzowy Gwiazdy Jazzu, to bardzo pożyteczna dla miasta inicjatywa, kilka razy miałem okazję wystąpić w ramach tego festiwalu. Sanok to małe miasto, wszędzie jest blisko, szkołę muzyczną miałem zaraz naprzeciwko mieszkania moich rodziców, widziałem ją z okien, tak to się widocznie musiało zacząć – mówił pół żartem pianista jazzowy Dominik Wania, z którym rozmawialiśmy podczas podroży biegiem Sanu.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka rzeka podkarpackie Monika Zając Roch Siciński
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem