more_horiz
PR24 Portal
Section05

rzeka

Nie ma sposobu na złote algi. Wiceminister środowiska: Odra najlepiej badaną rzeką Europy

- Nasze działania w sprawie Odry daleko wybiegają poza zakres obowiązków wynikających z dyrektyw unijnych. To powoduje, że wody Odry obecnie są najlepiej przebadanymi śródlądowymi wodami płynącymi w Europie - powiedziała "Gazecie Polskiej Codziennie" wiceszefowa MKiŚ Małgorzata Golińska. Zastrzegła, że dotychczas nie udało się nikomu znaleźć środka, który by zwalczał "złote algi".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia ochrona środowiska Ministerstwo Klimatu i Środowiska Odra rzeka zanieczyszczenie

15 lat pod wodą. Historia zatopionej Hondy, która może wyjechać na ulice

Są samochody, które mimo wielu uszkodzeń ciągle znajdują nowych klientów, ponieważ są swoistą inwestycją. Legendarne auto Honda NSX spędziło kilkanaście lat pod wodą, ale mimo to zostało sprzedane za kilka tysięcy dolarów. Pojawiły się bowiem osoby, które chcą przywrócić do życia to sportowe, japońskie coupé.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 honda Japonia USA Stany Zjednoczone naprawa samochodu rzeka lata 90

"Do zakwitu alg doprowadziła kumulacja kilku czynników". Znamy raport końcowy zespołu do spraw sytuacji w Odrze

Susza, wysoka temperatura, niskie stany wód, a także zrzuty przemysłowe prowadzące do zasolenia wody i wystąpienia biogenów przyczyniły się do toksycznego zakwitu złotych alg w Odrze. Tak wynika z końcowego raportu zespołu badającego ubiegłoroczną katastrofę na tej rzece. Latem z Odry wyłowiono tony śniętych ryb.
Zobacz więcej na temat:  Odra rzeka ekologia POLSKA katastrofa ekologiczna społeczeństwo

"Bezpiecznie nad Wisłą" zimową porą. "Strefa rodzica" w PR Dzieciom

Bezpieczeństwo nad wodą jest ważne przez cały rok, jednak szczególnego znaczenia nabiera podczas przerwy świątecznej czy ferii, kiedy to zimowa aura sprzyja tworzeniu się lodu na rzekach i jeziorach. Niestety wciąż są to miejsca wybierane przez dzieci do zabawy, która może skończyć się tragicznie, gdy pokrywa lodu pęknie. Między innymi przed tym przestrzega akcja "Bezpiecznie nad Wisłą". 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica zima lód rzeka radio dla rodziców radio dla dzieci

Dniepr zanieczyszczony z powodu działań wojennych. Władze ostrzegają przed katastrofą ekologiczną

Kolejne niepokojące informację z Ukrainy. - Obwodowi chersońskiemu na południu Ukrainy grozi katastrofa ekologiczna z powodu zanieczyszczenia Dniepru, spowodowanego wysadzaniem w powietrze jednostek pływających - ostrzegł w sobotę lojalny wobec Kijowa szef administracji regionu Jarosław Januszewycz.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 katastrofa ekologiczna rzeka Dniepr ŚWIAT Europa