X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rzeka

Piwowski by tego nie wymyślił, czyli rejs upadłej barki

O niszczejącej barce przycumowanej do brzegu Wisły, której nie udaje się żadną urzędniczą siłą usunąć, pisaliśmy kilka tygodni temu. Jednostka zimą tego roku została podtopiona, na początku lipca ktoś ją podpalił. Dlaczego "The love boat" wciąż straszy przy Moście Łazienkowskim? O to zapytaliśmy urzędników odpowiedzialnych za jej usunięcie – wielu urzędników.
Zobacz więcej na temat:  Wisła rzeka straż pożarna policja TYLKO U NAS

Literackie inspiracje Piotra Brysacza nad Czarną Hańczą

Jak nikt inny potrafi łączyć literaturę z naturą. Efektem rozmów przeprowadzonych z dziennikarzami i miłośnikami przyrody jest jego książka "Czyżyk na drogę". Piotr Brysacz od czterech lat jest także współorganizatorem Festiwalu "Patrząc na Wschód", który w tym roku odbędzie się w połowie sierpnia w miejscowości Buda Ruska nad Czarną Hańczą. 
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk KSIĄŻKA KULTURA literatura natura przyroda rzeka

Nadwiślański wrak, jak złośliwy rak - nie daje się usunąć

W okolicy Mostu Łazienkowskiego od kilkunastu lat przycumowana jest barka, która zimą tego roku uległa zniszczeniu. Kadłub przebiła kra, w wyniku czego jednostka została podtopiona. Pomimo starań urzędników wrak nadal straszy nad Wisłą. Okazuje się, że usunięcie go nie jest proste. Działanie utrudniają przepisy administracyjne i właściciele jednostki, którzy udają, że "The love boat" nie należy do nich.
Zobacz więcej na temat:  Wisła rzeka policja Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi TYLKO U NAS

Rząd chce rozwijać żeglugę śródlądową

Drogi wodne powinny stać się elementami transeuropejskiej sieci transportowej - uważa Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Zaznacyzł, że gospodarcze wykorzystanie rzek wpływa pozytywnie na rozwój lokalnej przedsiębiorczości, sprzyja lepszemu wykorzystaniu terenów nadrzeczny i pobudza turystykę a sama żegluga śródlądowa jest najbardziej ekologiczną gałęzią transportu.
Zobacz więcej na temat:  żegluga śródlądowa transport Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi rzeka